Зошто жените изневеруваат ?

Член од
3 април 2008
Мислења
64
Поени од реакции
11
Недостаток на секс - секако дека со сите обврски тешко е да се има време за гушкање, бакнување и секс но секоја жена сака да се почувствува посакувана па затоа може да тргне тоа да го бара кај друг.
Желба на кратко да биде лоша девојка - како што мажите имаат потреба на ваков начин да се олеснат, тоа постои и кај жените. Може да биде поради некои животни промени - нова работа, намалена телесна тежина, нови пријатели, средовечна криза или слично.
Самопочитување - сексот може да биде начин жената да се почувствува секси, убава или сакана. Ако жената има ниско мислење за себе, не значи дека ќе легне со друг, но не е лошо да почувствува некоја сигурност во врската.
Казна - ако некогаш партнерот ја излажал и и го скршил срцето, жената ја губи довербата во врската и сака на некој начин да го казни својот партнер.
Недоволно интимност - не е доволна куќата, колите, децата, ако нема доволно комуникација и интимност жените се чувствуваат запоставено.
Игнорирање и непочитување - жената во едно семејство е ангажирана со многу нешта, таа е и готвачка, беби-ситерка, чистачка и само сака да почувствува благодарност и почитување за тоа што го прави.
Недоволно емоции - кога жената ќе забележи дека нејзиниот партнер се повлекува од врската и емотивно се оддалечува од неа тргнува да бара некој кој ќе и пружи емоции.
Здодевност во спалната соба - секогаш иста поза, ист амбиент, иста личност...а аферата внесува возбудливост и авантура.
Излезна стратегија - наместо да раскине или да се разведе од својот партнер, жената го изневерува мислејќи дека тоа е полесен начин да се излезе од врската.
Освета - нема ништо полошо од изневерена и лута жена, таа е спремна да направи се. Ако партнерот ја изневерил со друга таа ќе му врати во иста мера.
Сите од горенаведениве можат да послужат како причини за изневерување, но за тие што се расположени да го направат тоа. Други, и да ги имаат овие причини, никогаш не би се осмелиле на тој чекор...
Но верувам дека вакви идеи не потекнуваат од врски во кои нема дупки...Дали е грешка на партнерот, или е до нивниот личен карактер...кога нешто не штима во врската...тоа е тоа... Шит Хепенс!!!

Јеби га...:hump:... ...:nesum:


Aли да се разбериме, да нема забуни...ова се однесува двострано...и на мажите и на жените...
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
Не знам поконкретно зашто ми се нема случено такво нешто, ама сум била на раб да мислам на такви работи, нешто како емоционално неверство. Тоа ми се има случено кога одев со еден дечко кој беше екстремно љубоморен и ностоп ми вршеше контрола кај сум, со кого сум и постојано ми велеше ПАМЕТ ВО ГЛАВА, може некој инает ме тераше да мислам на такви работи. Еднаш така, посе долга пауза од секс и некако незаинтересираност на дечкото да се среќаваме, да се слушаме, сакав да ја надополнам таа празнина која ја чувствував. Ама, не знам, не можам да изневерам, а ако се случи тоа еден ден, мислам дека не би можела да останам во иста врска. Ако нешто не е во ред, штом веќе имаш такви мисли, реши ги проблемите со партнерот, зашто ако нема проблеми - нема ни неверство.
 
D

devojcence

Гостин
lugje izneveruvaat samo radi edna i ednistvena pricina BOLEST. poteknuvaat od bolni familii disfukcionalni i nesredeni i se toa im se odrazilo na niv. ete radi toa. familijarni lugje ne izneveruvaat nitu gi izneveruvaat. nitu trpat, nitu vrakjaat, nitu nisto. tuku ucat i rabotat. i taka.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
lugje izneveruvaat samo radi edna i ednistvena pricina BOLEST. poteknuvaat od bolni familii disfukcionalni i nesredeni i se toa im se odrazilo na niv. ete radi toa. familijarni lugje ne izneveruvaat nitu gi izneveruvaat. nitu trpat, nitu vrakjaat, nitu nisto. tuku ucat i rabotat. i taka.

:rolleyes:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Има еден феномен сврбење се вика....тоа ќе да е :LOL:
 
D

devojcence

Гостин
sto znaci toa srbenje ??? :)
--- надополнето: 19 октомври 2013 во 04:00 ---
daj boze jas pojma da neam a ti da imas :)
--- надополнето: 19 октомври 2013 во 04:01 ---
daj boze jas pojma da neam a ti da imas :)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
kazi kazi
--- надополнето: 19 октомври 2013 во 04:07 ---
ne znaes ti samo taka zboris :)))
Сврбење не знаеш што е ?

С е кратенка од сади, а врбење потекнува од врби, што значи садење врби, сврбење .

И не е до фамилиите, до човекот е. Имаш од убајна фамилија куртони/куртонки, и од забнаталена домаќини/кинки.
 
D

devojcence

Гостин
psyside nadooilnuvanje znaci pod bolni familii se podrzbiraat losi familii znaci lugje sto pravat greska ili se kurvi u dusa za toj tip se zbori. jebiga i se desava ili nema pricina odgovor ili sl. mubeti gi pravat lugje sto ne ucat i rabotat. dobrite lugje vikaat bog da cuva i da brani. a ostanatite ne pravat takvi raboti.
--- надополнето: 19 октомври 2013 во 04:18 ---
dobro drvo ne nemoze da dade dobar plod i obratno.
--- надополнето: 19 октомври 2013 во 04:21 ---
dobro drvo nemoze da dade los plod i obratno. ostanatoto e tesenje.
--- надополнето: 19 октомври 2013 во 04:33 ---
a ti decko koga ke imas deca so vakov ramisluvanje da mi se javis.
--- надополнето: 19 октомври 2013 во 04:35 ---
lady gracious dupki na kaisot ili drugi dupki za kakvi se misli :)
--- надополнето: 19 октомври 2013 во 04:43 ---
epa jebiga i infekcii na site strani.
--- надополнето: 19 октомври 2013 во 04:46 ---
sit hepens ne znam angleski ic sto znaci toa i taka.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Зошто жените Изневеруваат ?:vozbud:



Недостаток на секс - секако дека со сите обврски тешко е да се има време за гушкање, бакнување и секс но секоја жена сака да се почувствува посакувана па затоа може да тргне тоа да го бара кај друг.

Желба на кратко да биде лоша девојка - како што мажите имаат потреба на ваков начин да се олеснат, тоа постои и кај жените. Може да биде поради некои животни промени - нова работа, намалена телесна тежина, нови пријатели, средовечна криза или слично.

Самопочитување - сексот може да биде начин жената да се почувствува секси, убава или сакана. Ако жената има ниско мислење за себе, не значи дека ќе легне со друг, но не е лошо да почувствува некоја сигурност во врската.

Казна - ако некогаш партнерот ја излажал и и го скршил срцето, жената ја губи довербата во врската и сака на некој начин да го казни својот партнер.

Недоволно интимност - не е доволна куќата, колите, децата, ако нема доволно комуникација и интимност жените се чувствуваат запоставено.

Игнорирање и непочитување - жената во едно семејство е ангажирана со многу нешта, таа е и готвачка, беби-ситерка, чистачка и само сака да почувствува благодарност и почитување за тоа што го прави.

Недоволно емоции - кога жената ќе забележи дека нејзиниот партнер се повлекува од врската и емотивно се оддалечува од неа тргнува да бара некој кој ќе и пружи емоции.

Здодевност во спалната соба - секогаш иста поза, ист амбиент, иста личност...а аферата внесува возбудливост и авантура.

Излезна стратегија - наместо да раскине или да се разведе од својот партнер, жената го изневерува мислејќи дека тоа е полесен начин да се излезе од врската.

Освета - нема ништо полошо од изневерена и лута жена, таа е спремна да направи се. Ако партнерот ја изневерил со друга таа ќе му врати во иста мера.
Изневеруваат и од мода, да се имало швалер па до таму нека е :D

Sent from my HTC One using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom