Хомосексуални бракови во Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Контра популарното мислење тука (и во светот пошироко), ние хомосексуалците не сакаме цел свет да стане геј :D. Ако некој има таков фетиш, постојат и геј христијани/муслимани/евреи :P.
Ah be batka, ja mislam nema fajde od religioznite fanatici po ova prasanje.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ah be batka, ja mislam nema fajde od religioznite fanatici po ova prasanje.

Да, ќе испадне пак перење на мозок работава, само дека ги фатило "нивните", и ќе не сметаат за поголем проблем од вообичаено.
 
2

~2A

Гостин
Не знам, ни јас немам книшка од таа организација. Не гледам зошто некој од горенаведените примери би имал. Тоа дека не сме исти се однесуваше во друг контекст, кои разлики, Ставро сам ги посочи. Тоа моето "сите сме исти" е во сосема друг контекст искористено.

Игра на зборови, ај чао.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.525
Поени од реакции
33.718
Некој да ме информира дали се врши уште некаде тестови, експериментирања.. дали се работи на лек?
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Некој да ме информира дали се врши уште некаде тестови, експериментирања.. дали се работи на лек?
Се работи, се работи, како не. Фондацијата „А.Ајхман“ одобрила огромна сума за лечење на оваа чума на последните неколку милениуми. Водачот на лекарскиот тим проф. Менгелеевич изјавил дека и покрај недоволниот ентузијазам на проучуваните индивидуи кој се граничел со отпор сепак се забележани позитивни ефекти кои резултирале со драстично намалување на бројот хомосексуално настроените единки, а со самото тоа и на хомосексуалноста и на желбата за стапување во истополова брачна заедница.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Не знам, ни јас немам книшка од таа организација. Не гледам зошто некој од горенаведените примери би имал. Тоа дека не сме исти се однесуваше во друг контекст, кои разлики, Ставро сам ги посочи. Тоа моето "сите сме исти" е во сосема друг контекст искористено.



Се сомневаш? Дај ми два саати со жена ти да те демантирам.



Психолог да не си? Да знам да ургурам да ти ја земат лиценцат аради бладање глупости. Убаво ти пишав додека не осетиш прав терор, ќе вадиш безвезни дефиниции за што тоа всушност е, или може да биде. Не мора да ја правиме лична работава. Како и секое ебано цитирање (бидејќи друго и не знаеш).
прво пробај со мајка ти или сестрати после. секако си имбецилно болен во то мозоко пошто си пеер, не гледам зошто не би и го опнал на мајка ти. не би требало да ти менува многу, а пеер, а инцест. и едното и другото е болест.

пс. не треба да имаш толкава омраза према нормалните луѓе. ако ти треба помош од психијатар и сл. кажи, тука сме за тебе.
ај чао
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
прво пробај со мајка ти или сестрати после. секако си имбецилно болен во то мозоко пошто си пеер, не гледам зошто не би и го опнал на мајка ти. не би требало да ти менува многу, а пеер, а инцест. и едното и другото е болест.

пс. не треба да имаш толкава омраза према нормалните луѓе. ако ти треба помош од психијатар и сл. кажи, тука сме за тебе.
ај чао

Кај омраза према нормалните луѓе? Прво треба да се мразам себе си за да е така, па и останатите. Имам нормални луѓе во своите опкружување (хетеросексуалци де), кои нити ги мразам, нити тие мене, напротив, веројатно истиот пристап кој јас го имам овде ќе го покажат (а и нив ќе ги правиш умоболни или brainwashed затоа што не делат исто мислење ко тебе).

Не мораш инаку да ме тераш на инцест, затоа ја предложив жена ти. Блиски сте, ќе ти ја каже ваљда вистината како било и поминало. Поздрав и до тебе, и до жена ти :D.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Кај омраза према нормалните луѓе? Прво треба да се мразам себе си за да е така, па и останатите. Имам нормални луѓе во своите опкружување (хетеросексуалци де), кои нити ги мразам, нити тие мене, напротив, веројатно истиот пристап кој јас го имам овде ќе го покажат (а и нив ќе ги правиш умоболни или brainwashed затоа што не делат исто мислење ко тебе).

Не мораш инаку да ме тераш на инцест, затоа ја предложив жена ти. Блиски сте, ќе ти ја каже ваљда вистината како било и поминало. Поздрав и до тебе, и до жена ти :D.
во твоите постови очигледна е омразата, не мора ништо повеќе да се види. тие навреди после 2-3 цитат кога немаш како да се оправдаш, почнуваш да вреѓаш, шо му укажува на две работи
1. си искомплексиран и
2. ти смета шо си пешко, ама против приридата не се можи

пс. поздрави ја мајка ти и прашај ја колку е горда на своето синче шо е пеерче.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
во твоите постови очигледна е омразата, не мора ништо повеќе да се види. тие навреди после 2-3 цитат кога немаш како да се оправдаш, почнуваш да вреѓаш, шо му укажува на две работи
1. си искомплексиран и
2. ти смета шо си пешко, ама против приридата не се можи

пс. поздрави ја мајка ти и прашај ја колку е горда на своето синче шо е пеерче.

За новиот дечко кажа дека изгледа супер :D. I'll take that as proud.

Што се навреди? Што побарав сесија со жена ти? Па ти си тој што сака да ме лечи, што е сега проблемот? Омраза сум имал бе. Да е така лесно да мразиш се и сешто, дома ќе седев, зошто пола свет ќе треба да го мразам од различни причини.

PS: Воопшто не ми смета што сум "пешко". Ако сакаш наместо жена ти, можам тебе да ти покажам дека не ми смета ама ич :D.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom