Мачено и одрано куче во Чаир

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не е психопат, социопат е. Со 100 посто гаранција. Само социопат може да направи вакво нешто без да осеќа каење. 98 посто се шансите дека истово би го направил и на човек без око да му трепне. Психопатите се импулсивни, потешко имаат контрола врз себе и тие кога би убиле куче, би го убиле со задавување или слично, едноставно импулсивно (не дека тоа е здраво). Само ви ја правам разликата. Најголемите и најзлобните сериски убијци кои најтешко се наоѓаат се СОЦИОПАТИ во својата суштина, затоа што се изразито интелигентни, сакаат да мачат, а притоа имаат толку контрола врз себе што нема ни трага да остават зад себе. И не се способни за каење, ни за ништо.

Ова е дело на тежок социопат, кој доколку е во своите тинејџерски години, има огромни шанси да стане сериски убиец за некоја година. Не е ова само филмско сценарио, се тоа си повлеквит со себе вакви работи.
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Можда орел го искасапил, можда не. Битно си ја знае работата. Камо полицијата да беше толку профи па да го најдеше и да му плати петте пари.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Јас сум згрозен од тоа што беше објавена фотографијава на интернет страниците. Очигледно Анима Мунди и сајтовите најдоа заедничка корист. Вторите да си билдаат гледаност а првите да се обидат да покажат против што се борат. Но сетоа тоа мене ми е невкусно, бидејќи ако ова им е единствен начин за да подбуцнат луѓето да направат нешто, очигледно не ги бива.

Како организација Анима Мунди не ги бива за ништо, што очигледно е факт, бидејќи немаат ништо променето до сега, буквално. Не верувам дека во државава постојат само 10, 20 души кои се грижат за кучињата и другите животни, колку што всушност во самата организација. Тоа што немаат добра програма, не се фокусираат на вистинските проблеми кај нас и имаат прилично арогантни и цинични настапи во јавноста, покажува дека не се организација како треба. Не ја префрлувам одговорноста кај нив, но наместо да се занимаваат со правењето бунди во Америка или пак со смртта на делфините во Данска туку со организираните битки за кучиња во Сарај и Чаир, ќе беше поинаку и ќе имаа и повеќе организација и повеќе значење.

Одговорноста за ваквиве грозни работи ја гледам кај властите кои очигледно не реагираат но и од пасивната и лошата работа на невладините организации кои се фокусирани на елеминирање на вакви случаеви. Додека не се направи притисок, нема никој да реагира.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Болна работа ова :tapp:.На некои луѓе едноставно им се здосадил животот и ајде сеа да удриме по секого.
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Кучево е профи одрано,ниту еден мускул не е чепнат колку што можам да видам и за вакво дерење е потребно многу време,трпение и знаење.Ова не ми стои да е дело на психопат.
мене поише ми личи на месар
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Некој да ме потсети дали Анима мунди или слична организација донираа или поставија награди од симболични 500 евра пример, за пронаоѓање на убијците од езерото?
И, да не се заебаваме, ова не е чисто убивање куче. Да го пукаш, да го згазиш или задавиш или незнам.. во месара вакво прецизно соголено животно нема да најдеш.
Сериозно растројство е ова, се надевам ќе биде пронајден виновникoт, не ради убиство на куче, туку за лично наша сигурност во блиска иднина.
Абе пример во САД има полициски станици наменети за злоставување на животни, а не се мешаат во други работи, пример убиство на човек. Поентата ми е: Си има институции наменети за "убијците од езерото", нема шо тука да се меша Анима мунди да излези на прес да кажува за убијците, како поединци од оваа асоцијација можи излегле на протестите кога беа.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Кучево е профи одрано,ниту еден мускул не е чепнат колку што можам да видам и за вакво дерење е потребно многу време,трпение и знаење.Ова не ми стои да е дело на психопат.
Касап по професија... ова неможе некој онака...
У секој случај, згрозен сум
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.518
Поени од реакции
5.062
Ова го сторил некој на кому му била потребна кожата, ова не е мачење, го убиле и кожата и ја секле, како што се случува кај сите други животни за месна индустрија...

И не знам зошто никому не му текнува, можеби од некоја друга населба го фрлиле таму???



Who did it?
the black man...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.932
Поени од реакции
18.644
Ова го сторил некој на кому му била потребна кожата, ова не е мачење, го убиле и кожата и ја секле, како што се случува кај сите други животни за месна индустрија...

И не знам зошто никому не му текнува, можеби од некоја друга населба го фрлиле таму???



Who did it?
the black man...
По твојава логика тоа е добра причина и да го одереш првиот што ќе го сретнеш по улица, само ќе кажеш дека ти требала кожата пошто отсекогаш си сакал на кожна фотеља да седиш дома и нема љутиш после. И да, во Чаир нема криминал од било каков тип, секој криминал е подметнат од луѓе кои доаѓаат од другите населби и градови.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Кучево е профи одрано,ниту еден мускул не е чепнат колку што можам да видам и за вакво дерење е потребно многу време,трпение и знаење.Ова не ми стои да е дело на психопат.
Психопат што си го усовршил дерењето до перфекција?
Кучешката кожа има многу примени ,така да не би избрзувал со заклучоци дека се работи за психопат или било што од тоа.
Ова не би го разликувал од дерење прасе, јагне, теле, зајче ДФали вака ќе се потресуваа ако најдеа труп од било кое друго животно ?
Што не идат по месарницине да ги симињаат од ченгели сите животни што висат со главите надоле ?
--- надополнето: 2 октомври 2013 во 17:34 ---
Некој да ме потсети дали Анима мунди или слична организација донираа или поставија награди од симболични 500 евра пример, за пронаоѓање на убијците од езерото?
И, да не се заебаваме, ова не е чисто убивање куче. Да го пукаш, да го згазиш или задавиш или незнам.. во месара вакво прецизно соголено животно нема да најдеш.
Сериозно растројство е ова, се надевам ќе биде пронајден виновникoт, не ради убиство на куче, туку за лично наша сигурност во блиска иднина.
Не се занесувај, почисто убивање и драње од ова неам видено.
Шо треба сега сите да урламе СМРТ ЗА КУЧЕ УБИЈЦИТЕ НА БЕСИЛКААААААА
Кучево не е малтретирано нема ниедна скршеница на него.

Што се однесува до трупов повише ми изгледа како да е од лисица или од помал волк пошто највеќе на тоа ми личи.
ПС: Најдобар звук од тарабука или дајре се вади од кучешка,волчја или лисичја кожа :icon_lol: тоа ѕвони кога маваш по неа пошто таквата кожа нема пори и резонанцата шѓто се добива е фантастична.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.518
Поени од реакции
5.062
По твојава логика тоа е добра причина и да го одереш првиот што ќе го сретнеш по улица, само ќе кажеш дека ти требала кожата пошто отсекогаш си сакал на кожна фотеља да седиш дома и нема љутиш после. И да, во Чаир нема криминал од било каков тип, секој криминал е подметнат од луѓе кои доаѓаат од другите населби и градови.
Не реков дека е добро, реков тоа што мислам дека било, јас сум вегетаринец, сум против убивање секакво животно, но што да му правиме на ланецот.....

Во Чаир има криминал, се согласувам, но и е совршено место да се прекрие некој криминал сторен во друга општина, и некаде читав дека имаше кеса во главата, значи е носено со кола...
Како што кажав:
Who did it?
the black man...
 
Л

Лигеја

Гостин
Касап по професија... ова неможе некој онака...
У секој случај, згрозен сум
Или некој од колегиве ветеринари паднал на испит па решил да вежба практично патологија затоа што првата вежба е баш отстранување на кожа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom