Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
18 ноември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
0
Од секогаш велам дека постои ...се зависи од самите себе си,каде сме ,на кој пат сме се пронашле и до каде ни се границите.Едноставно некогаш си ставаш реска граница и чувствуваш љубов и тоа братска,наоѓаш спас во тој што е способен да ти помогне во секое време ,да ти пружи совет без да те гледа со изопачени очи.Зарем не е така??? Секој кој почуствувал знае.Всушност се самопрепознаваш во друг лик кој ти влијае премногу и си заслепен,но не го гледаш како милосник!
 
Член од
18 ноември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
0
Има другарска љубов нормално ... но понекогаш и мене ми проаѓаат луди мисли низ глава додека сум со другарките .... на пример имам една другарка со која сум близок - не многу, но доволно ... си кажуваме доста работи еден за друг, знаеме доста еден за друг ... јас не сакам ништо да имам со неа (мислам на фрска или пак на мување), али едноставно понекогаш ми доаѓа да ја пољубам ... онака само да ја пољубам и ништо друго ... не знам зашто, не можам да си опшиам, али јаче е од мене ... ке видиме до кога ќе издржам :oops:
...па јас би ти рекла дека,ако така продолжиш ќе ја изгуби довербата во тебе.Ќе се обидеш еднаш,нема да ти дозволи!Втор пат ...Ќе ги сфати работите грешно и ќе се уништи пријателството,а ако по доло време прифати нешто знај дека е од сожалување :S.Зборувам од искуство!!!!
 

nonchalant

i4 ne mi 4ue
Член од
27 ноември 2009
Мислења
64
Поени од реакции
2
))))))))))))

закон си со коментариве просто и јасно збориш
otpozdrav,
...prirodnsta spontanosta i iskrenosta se nekoi osnovni odliki na sekoj Strelec-nie sme patot na svetlosta na svetov

...taka i treba da e...citam kompleksni postovi mnogu na forumov so izrazen pravopis i tehnika na literati-didakti4ka dijalektika kombinirani so kopirani fazoni na literaturno nivo(respect za toa za clenovite) sepak na mislenje sum li4no deka mestoto za to ane e tuka i deka ne e bitno kako e napishano kolku e napishano , tuku sto e kazano.
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Слабо слабо.. сепак ако се многу блиски ќе се засакаат. :smir:
 

Mali )

Колку е саат?
Член од
26 ноември 2009
Мислења
75
Поени од реакции
3
Постои,али може да прерасне во љубов,не секогаш.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
Има!..Постои другарка љубов меѓу машко и женскО!
..Не викам дека кај некои случаеви тоа не прераснува во нешто друго, али доколку се вистински другари..тоа е тоа-Другарство...и ништо друго:toe::helou:
 

nonchalant

i4 ne mi 4ue
Член од
27 ноември 2009
Мислења
64
Поени од реакции
2
Si[M]onA;3120084 напиша:
Има!..Постои другарка љубов меѓу машко и женскО!
..Не викам дека кај некои случаеви тоа не прераснува во нешто друго, али доколку се вистински другари..тоа е тоа-Другарство...и ништо друго:toe::helou:
"how can we be lovers, if we can't be friends":pos2:
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
133
Поени од реакции
8
Постои, се додека партнерот/ката на една од страните не пројави љубомора и се додека постои меѓусебна почит. Најчесто се јавува љубомората, па потоа засегнатата страна во пријателството почнува да прави постапки за да ја докаже љубовта према партнерот истовремено повредувајќи ја другата страна. Тогаш повеќе нема почит и настапува крај на пријателството, кое очиглено никогаш и не било вистинско.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
постои ако и двајцата се заљубени у некои трети, инаку нема шанси да опстане, и физички да не се привлекуваат, бар еден од нив ќе отиде в бестрага :)
 
Член од
6 декември 2009
Мислења
235
Поени од реакции
18
Зависи од карактерите, физичката (не)привлечност, хемијата меѓу нив и сл. фактори... Не може да се определи точно дали постои кај секој или не постои кај никој.. Тоа е релативна работа, некои ќе се заљубат еден во друг, кај други
едниот нема да може да возврати бидејќи не ја гледа другата личност на тој начин, а кај трети другарството ќе си остане другарство, едноставно тоа е причината поради која се дружат, а не поради привлечност или љубов.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Њама другарска љубов, се се сведува на интерес т.е. секс.
 
Член од
6 декември 2009
Мислења
235
Поени од реакции
18
...па јас би ти рекла дека,ако така продолжиш ќе ја изгуби довербата во тебе.Ќе се обидеш еднаш,нема да ти дозволи!Втор пат ...Ќе ги сфати работите грешно и ќе се уништи пријателството,а ако по доло време прифати нешто знај дека е од сожалување :S.Зборувам од искуство!!!!
А од кај знаеш дека девојката не осеќа ништо спрема него? Може и е страв да покаже, да не го помисли истото како што он мисли дека ќе помисли она... Не знам, можно е и да го одбие, но тоа не можеш ти со сигурност да го тврдиш:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom