Grand Theft Auto V

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Офтопик сме, незнам кај да продолжиме..

Ама грубо пресметуваш. Океј, утре си купувам xbox one, и? Што ќе играм? Колку време нема да играм убави наслови?
Ај ако сметаме, купувам за тие пари графичка од 300 евра. Симнувам и играм Dark Souls II пример.
За боксот уште 50 евра за играта. За следната пак 50, така? И дури поминат едно минимум три години, јас сум дал 3.000 евра за 2-3 ексклузиви што ќе ги нема на пс, додека пак 300 евра за графичка и ми останале да си надоградам кога ќе дојде време, па и кусур за веспа. :D

Не сум хејтер, јас навистина сакам конзола, ама не испаѓаат математиките.. стара посекако не ми се зима.

oooh wait a second. Мора ли на launch day да се купи конзола? И што мислиш дека графичка од 300 евра е решението? Каде е процесор, каде е плоча, каде е напојувањето што ќе ја вози таа графичка од 300 евра. За солиден компјутер што ќе цепа игрици на ultra/high во наредните 2 до 3 години ќе ти требаат БАРЕМ 700-800 евра. Ете ти ја конзолата од 300 и уште 10 игри од 50 евра кои ќе можеш да ги играш онлајн/мултиплеер и ќе се забављаш многу повеќе од игрите симнати од торент за компјутер кои ќе ги свртиш за 1 ден и завршува приказната. И нема да чекаш со месеци за да ти излезе некоја епик игра како GTA 5.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Дајте бе направете некој асален скриншот. Ајде од коли да видиме што има :)
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
За ПС Кога искача некаде пишува 17 Септември некаде 14 Февруари 2014?:place:
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
За ПС Кога искача некаде пишува 17 Септември некаде 14 Февруари 2014?:place:

Читај малку, уште не е најавено. Само шпекулации се тоа. Поготово на 17 септември, можеш само да сонуваш
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
http://goodgame.ru/channel/BreadPit/

Екстремен фри роаминг :) Дечково игра цел ден без прекин. Кога јаде праќа некој да му земе од продавница чипс и кога оди во веце, остава на телевизор цртани :D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.661
Поени од реакции
14.532
хахахаххах абе каде тргнавте со овие споредби? Мац па земал да реди хитови за конзола... ако земам да вадам хитови за пц ќе нема меморија на серверот. и ако веќе зборите за исплатливост земате цел КОМПЈУТЕР на кого игрите се хакираат милион пати полесно!
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
А мене ќе ми ја пушти ли?

700 mhz CPU
128MB RAM
32MB Direct3D Video Card

ГТА 3 ја играв на max сетинзи а 5-ката мислам дека би терала на low.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.650
Поени од реакции
52.526
Ај доста со муабетиве. Значи последен пат, играта уште не е официјално најавена за PC и секое мислење од типот дали ќе ми ја фаќа ќе се смета за оф-топик.
А за муабетот PC vs конзола продолжете тука, и така треба да ја заживееме таа тема пак :D
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
ах штета го избришале моето мислење во врска со ''glorius pc gaming-от'' the truth is painfull a?
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Сите што се плашите дека играва ќе бара ептен јаки компјутери сте у заблуда..
Самиот дизајн(тоест "енџин") на играта е стар 7-8 години,со малку исполирани модели и некои ефекти за освежување на тоа сивилото што беше у Гта 4..Физиката е практично иста,мада колите ептен гадно возат..
Дека потрошиле 265 милиони..Може е вистина,само за маркетинг и дување на насловот..А самата игра не верувам дека чинела повеќе од 10 милиони..
Исполирана гта 4 е ова гта петкава..
Се кладам дека ќе шиба на дуал кор и стандард графа..Рамот и не е проблем повеќе..За џабе го има насекаде,така да 4гб е веќе нормала,што е и повеќе од доста за било која игра..
Зборо ми е,не се секирајте бе писи чеда..И за нас кога тогаш ќе дојде златното време пиратско.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom