Grand Theft Auto V

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Ја има ама многу е поголема бројката на оние што ја купиле од онаа на тие што ја симнале од торент. на пи-си е vice-versa
Според мене вака ќе биде.. Значи ке поминат неколку месеци (можеби 3, можеби 8) додека не стивнат приходите од конзолите, и после ќе направат уште еден обид за додатни приходи и ќе напраат РС порт (дали ќе биде лош или добар, не знаеме), но поради многу и притисок од медиата, поради најразлични петиции ко ОВАА, и поради тоа штo се работи, хеј, за GTA... Ќе ја пуштат и на РС..
Моја претпоставка е дека Сони и Мајкрософт им имаат платено ХХХХХХХХ пари на Рокстар за да не објават датум на РС рилиз после неколку месеци од хбох и рѕ3 release-от поради тоа што луѓето ке бидат толку напалени што ке купуваат конзоли само за играва (дури и јас што спаѓам у средна класа више размислувам да зимам конзола, а не па американцине каде што една конзола кошта 200 долари..)
Логично е...
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Не, озбилно.. Нелогичен е муабетот дека ГТА нема да искочи на РС.. Прашањето не е ДАЛИ туку КОГА..
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.721
Поени од реакции
52.656
Немаат официјално кажано датум, крај на муабетот. Зошто за џабе расправии.
Него зимајте си конзола, вака само се мачите. Ќе ви пуштат порт со милион проблеми и ништо од уживањето во играта.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
За 150 евра ќе земете сега Xbox 360 на старо и ќе си уживате.

За 150 евра по 5-8 месеци ќе купите графичка карта и пак ќе ви сецка PC портот. Мислам ако стварно сакате да ја играте најдобрата игра за годинава, тогаш мора да размислите малце порационално. Верувајте ми, подобро да фрлите 150 евра на конзола него на графичка...да не збориме за сите останати ексклузиви кои ги немате видено.
А играва? Играва вреди, како што за GTA IV купив Q6600 процесор на времето, пак би купил уште 2 за оваа. :)
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Според мене вака ќе биде.. Значи ке поминат неколку месеци (можеби 3, можеби 8) додека не стивнат приходите од конзолите, и после ќе направат уште еден обид за додатни приходи и ќе напраат РС порт (дали ќе биде лош или добар, не знаеме), но поради многу и притисок од медиата, поради најразлични петиции ко ОВАА, и поради тоа штo се работи, хеј, за GTA... Ќе ја пуштат и на РС..
Моја претпоставка е дека Сони и Мајкрософт им имаат платено ХХХХХХХХ пари на Рокстар за да не објават датум на РС рилиз после неколку месеци од хбох и рѕ3 release-от поради тоа што луѓето ке бидат толку напалени што ке купуваат конзоли само за играва (дури и јас што спаѓам у средна класа више размислувам да зимам конзола, а не па американцине каде што една конзола кошта 200 долари..)
Логично е...

И јас мислам како тебе. Треба да се продадат прво PS3-ките и Xbox 360-ките за да не останат после кога ќе излезат нивните наследници. После сигурно ќе извадат порт за PC и за PS4-ка и Xbox One и дупло пари. Ако излезе одма за PC, слабо ќе се продаваат конзолите. :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
За 150 евра ќе земете сега Xbox 360 на старо и ќе си уживате.

За 150 евра по 5-8 месеци ќе купите графичка карта и пак ќе ви сецка PC портот. Мислам ако стварно сакате да ја играте најдобрата игра за годинава, тогаш мора да размислите малце порационално. Верувајте ми, подобро да фрлите 150 евра на конзола него на графичка...да не збориме за сите останати ексклузиви кои ги немате видено.
А играва? Играва вреди, како што за GTA IV купив Q6600 процесор на времето, пак би купил уште 2 за оваа. :)
Да.. Ама еве пример јас не се разбирам воопшто во конзоли, ни како се чипуваат ни што е тоа фирмваре (или како и да се вика), погоре некој кажа некои 2 работи што ги апдејтнал на конзолата, не знам ни како се режат игри, ниту како се играат у самата конзола (пример вика хбох со 8ГБ), како ке играм игра која е ~20GB? Што ако имам хард диск стар 10 години? Или немам поголемо усб од 4гб?
После дали би пасувала играта на таа верзија од фирмваре-от (ова може грешно го кажувам)... Поголеми се шансите да не ми ја пушти него да ја пушти, лол.
Може за вас корисниците на конзоли ова се е просто, ама мене ми е све каша попара и страв ми е да купам хбох/рѕ3 на старо да не ме сјебат или да не биде за џабе.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.721
Поени од реакции
52.656
Ова не се некои прашања за кои ќе потрошиш многу време за да најдеш одговори. На PS3 може е по комплицирано, ама на XBOX 360 е ептен едноставно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom