Grand Theft Auto V

Член од
15 септември 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ве молам за помош, играта ја префрлив на PS3 сабајле, преку FTP, апдејтирав multiMAN на 04.46.04 верзија и Rogero на 4.46 v1.01. Играта во multiMAN ја гледам, ја пуштам, ме носи во XMB, ја пуштам од таму, ми покажува DUPLEX некое интро, enjoy this fine release, итн итн и после имам само црн екран, не ми пушта ни loading screen, ништо. Пробав од multiMAN да и сменам во settings Direct Boot, па BD Mirror, со и без диск во конзола, секогаш исто, црн екран. Ако некој што му ја пуштило може да помогне ќе бидам многу благодарен.
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Играата не е најавена, што значи дека не е потврдена за излегување.
Играта исто така не е ниту демантирана за излегување на PC.
Ако се види наназад, прават иста тактика како и за секоја претходна GTA. Пушти ја за конзоли, па почекај некој месец и најавија за PC. После некој месец, пушти ја и за PC. Само GTA SA доби известување(пред да излезе за конзоли), дека ќе излезе за PC неколку месеци после верзијата за конзоли.

Секој датум поставен за PC е ставен како случаен, и се додека не се најави за PC официјално, датумите ќе си останат такви.

На претходната страна стаив нешто што некој го нашол. „Копал'“ по фајловите на Xbox верзијата и нашол кодови кои се користат и за PC, но ќе се користат и за PS4. Ова би можело да значи дека играта е правена во исто време и за PC, но се чува во тајност. И линк еве.


Оваа „тактика“ дечко само на GTA 4 ја имаше. не на секоја предходна GTA.

Ееее колку фејк ствари има на планетава. И МНООГУ јаки кодови.. <Platforms>orbis</Platforms>
Ако ова ти е тебе доказ... Ти завидувам на интелегенцијата.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.038
Поени од реакции
6.062
Оваа „тактика“ дечко само на GTA 4 ја имаше. не на секоја предходна GTA.

Ееее колку фејк ствари има на планетава. И МНООГУ јаки кодови.. <Platforms>orbis</Platforms>
Ако ова ти е тебе доказ... Ти завидувам на интелегенцијата.

Никаде не спомнав дека тоа Е доказ или дека за мене Е. Друга работа, ај види ги датумите за излегување на сите претходни GTA верзии, како за конзоли, така и за PC.

GTA 3
PlayStation 2 October 22, 2001
Windows May 20, 2002
Xbox - October 31, 2003

GTA Vice City
PlayStation 2 October 27, 2002
Xbox - Јануари 2003
Windows May 12, 2003

GTA SA
PlayStation 2October 26, 2004
WindowsJune 7, 2005
Xbox - исто како PC

GTA IV
PS3 Xbox360 - 29 Arpil 2008
PC - 2 December 2008


Ставен е само најраниот датум за излегување на платформата.
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Никаде не спомнав дека тоа Е доказ или дека за мене Е. Друга работа, ај види ги датумите за излегување на сите претходни GTA верзии, како за конзоли, така и за PC.

GTA 3
PlayStation 2 October 22, 2001
Windows May 20, 2002
Xbox - October 31, 2003

GTA Vice City
PlayStation 2 October 27, 2002
Xbox - Јануари 2003
Windows May 12, 2003

GTA SA
PlayStation 2October 26, 2004
WindowsJune 7, 2005
Xbox - исто како PC

GTA IV
PS3 Xbox360 - 29 Arpil 2008
PC - 2 December 2008


Ставен е само најраниот датум за излегување на платформата.

Во овие изданија играта БЕШЕ НАЈАВЕНА дека ќе излезе и за компјутер. Во GTA V, случајот е поинаков.
 
Член од
15 септември 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дечки, доколку некој ја пуштил на ps3 ве молам нека ми објасни како, се пробав, добивам црн екран, не можам да влезам ни во XMB. Апдејтирани ми се и Rogero и multiMAN, не можам да сфатам зошто не трга играва.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.038
Поени од реакции
6.062
Во овие изданија играта БЕШЕ НАЈАВЕНА дека ќе излезе и за компјутер. Во GTA V, случајот е поинаков.
Vice City беше најавена како PS2 ексклузива.
San Andreas навена само за PS2.

Излегување на игрите за Конзоли, најава за ПЦ, излегување за ПЦ.
Линк.

Играта никогаш не била најавена во исто време за конзоли и ПЦ од GTA 3 наваму, иако играта е „родена“ за/на ПЦ. Освен СА(веќе спомнато), доби најава за ПЦ пред да излезе за конзоли.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Дечки, доколку некој ја пуштил на ps3 ве молам нека ми објасни како, се пробав, добивам црн екран, не можам да влезам ни во XMB. Апдејтирани ми се и Rogero и multiMAN, не можам да сфатам зошто не трга играва.


Имаш оригинал игра ставено во PS3-то?
Веројатно тоа ти е проблемот...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
Индиго, дај бе не контрај како да имаш 13 години (или имаш а?)

Ако не ја издадат играта за ПЦ тогаш Рокстар ќе бидат најголемите глупаци, логично е. Прашање е само кога, а не дали.
 
Член од
15 септември 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
Имаш оригинал игра ставено во PS3-то?
Веројатно тоа ти е проблемот...
Ја префрлив играта, пробав со диск во конзолата, не сака.

Го извадив дискот, се уште иста приказна. Не знам што е проблемот, досега со игра вака не сум се мачел да ја пуштам.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ја префрлив играта, пробав со диск во конзолата, не сака.

Го извадив дискот, се уште иста приказна. Не знам што е проблемот, досега со игра вака не сум се мачел да ја пуштам.

Да пробаш fix permissions? Или некој фајл да не не се ископирал преку FTP (мене вака ми правеше порано)...друго не знам што би ти помогнал.
 
Член од
15 септември 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
Да пробаш fix permissions? Или некој фајл да не не се ископирал преку FTP (мене вака ми правеше порано)...друго не знам што би ти помогнал.
Пробав fix permissions, сега ќе ја префрлам играта уште еднаш, од по ново, ваљда некој фајл не се префрлил, којзнае што е. Фала!
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Индиго, дај бе не контрај како да имаш 13 години (или имаш а?)

Ако не ја издадат играта за ПЦ тогаш Рокстар ќе бидат најголемите глупаци, логично е. Прашање е само кога, а не дали.

Најголеми глупаци? Зошто? За да ја симнуваат дечки како тебе од торент за безпари? Играта е огромна инвестиција, немаат никаков бенефит од торент.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Најголеми глупаци? Зошто? За да ја симнуваат дечки како тебе од торент за безпари? Играта е огромна инвестиција, немаат никаков бенефит од торент.

А демек ја нема на торенти за Xbox. :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom