Интер-Јувентус, "Дерби на Италија" 14.09.2013

Кој ќе биде победник?


  • Вкупно гласачи
    147
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.362
Поени од реакции
108.742
Гуарин ужасен у прво, Џони играчиште. Ни фали напаѓач, да има кој да ги завршува нападите, вака мака ми е кога ги гледам Рики и Паласио како сами влечат контри.
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
требаше да има корнер за Јуве овој гол аут свири да ти ебам и арбитража и судии иначе без нив незнаат кај тераат шинтер атракции си прават Јуве
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.087
Поени од реакции
17.873
Одличен е натпреварот (y)

Убаво играат и двата тима и ми се допаѓа борбата на теренот. Мацари и Конте се одлични.

Ова за Лихштајнер беше притисок од лани повеќе, немаше никаква основа за втор жолт картон. Ситуацијата со Гуарин-Видал беше многу интересна, затоа што судијата свирна рака. Гледам на линк од скај и дадоа од оние забавените камери на теренот, стварно тешко да се процени дали имаше рака.

Се на се ми се допаѓа и судењето, само голема забелешка е оној корнерот кој не го свирнаа. Тоа е само од невнимание и ме нервира многу.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.362
Поени од реакции
108.742
Одличен е натпреварот (y)

Убаво играат и двата тима и ми се допаѓа борбата на теренот. Мацари и Конте се одлични.

Ова за Лихштајнер беше притисок од лани повеќе, немаше никаква основа за втор жолт картон. Ситуацијата со Гуарин-Видал беше многу интересна, затоа што судијата свирна рака. Гледам на линк од скај и дадоа од оние забавените камери на теренот, стварно тешко да се процени дали имаше рака.

Се на се ми се допаѓа и судењето, само голема забелешка е оној корнерот кој не го свирнаа. Тоа е само од невнимание и ме нервира многу.
Безвезе два жолти картони додели, другото е ок.
--- надополнето: 14 септември 2013 во 19:02 ---
Љоренте се загрева :vozbud::vozbud::vozbud: Запамтете, од А до Ж!
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.087
Поени од реакции
17.873
Како бе безвеза тој на Кампањаро? Не ме заебавај не си го видел убаво гарант, директно со отворен ѓон на ногата. Оној на Лихштајнер беше малку дискутабилен, ама може да се даде.
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Безвезе два жолти картони додели, другото е ок.
--- надополнето: 14 септември 2013 во 19:02 ---
Љоренте се загрева :vozbud::vozbud::vozbud: Запамтете, од А до Ж!
тоа што не досуди чист корнер за Јуве е ок за тебе, па нормално што знаете само за вас да се суди и после пак кога ке изгубите или 9то место ке викате ааа
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.023
Поени од реакции
6.050
Исла моеше да ја реши, ама шутот беше :tapp:

Икарди кариера си направи и си ја гради на сметка на Јувентус, пе*ер! :icon_lol:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.362
Поени од реакции
108.742
Добар натпревар и сметам дека незаслужено извади Јуве реми, али што е тука е, битно не загуби Интер, а тоа е добро за самодовербата во понатамошниот дел од сезоната.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.087
Поени од реакции
17.873
Киелини златен мој не знаеш да дриблаш!!! Не го прави тоа у.п.м :mad:

Интер единствено на тој начин можеше да даде гол и ја направивме таа глупава грешка на средината. Повеќе шанси имавме, посебно на крајот онаа на Видал со глава и одбивната на Исла. Не ме нервира толку резултатот колку што ме нервира голот што го примивме!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom