Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
Има ... или бар мислам дека има ... Исто така волците ги топлат јагнињата во ладните зимски вечери , Лисиците спиат по кокошарници за да ги заштитат кокошките нели ...

МОжи да постои , Али под услов едниот од двата или двата да се хомосексуални , ако не е бар едниот со хомо претензии во тој случај ке има сексуален аспект ( бар во фантазиата на едниот од двата ) и се ке појди во неповрат ....
Слабо веројатно ми е дека мегу хетеро сексуален маж и хетеросексуална жена можи да постои вистинско пријателство .. секогаш едниот уствари има задни намери.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
247
Поени од реакции
32
Може да има, ако не се привлекуваат меѓусебно!!
Ако се привлекуваат тогаш тешко дека другарувањето ке ги спречи да станат нешто повеке од тоа.
 
Член од
4 октомври 2009
Мислења
257
Поени од реакции
13
Може да има, ако не се привлекуваат меѓусебно!!
Ако се привлекуваат тогаш тешко дека другарувањето ке ги спречи да станат нешто повеке од тоа.
Da istoto go mislam i jas mora da ne se privlekuvaat fizicki za da ne stapat vo vrska inace i jas ne veruvam vo drugarstvo decko-devojka,mislam do sea sum nemala nekoj drugar onaka da sum premnogu bliska so nego mozebi zatoa taka razmisluvam :helou:
 

Mandar_80

е сеуште без репутација
Член од
3 август 2009
Мислења
217
Поени од реакции
11
Nema sansi za takvo nesto....neznam koj go izmislil toa ali mnoogu gresi.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
ebati drugarskata ljubov megju masko i zensko ako ne zavrsi so drugarski seks.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Имам 3 другари со кои сум навистина блиска веќе 4-5 години и со сигурност тврдам дека може да има другарска љубов помеѓу машко и женско.Сега, доколку другарството е основано баш поради тоа што постои привлечност се знае колку е саатот, во спротивно не гледам причина зошто не би била возможна другарска љубов помеѓу двата пола.Уствари, моите другари одамна престанаа да ме гледаат како женско.За нив сум just a cool dude with long hair...
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.585
Поени од реакции
2.608
Имам 3 другари со кои сум навистина блиска веќе 4-5 години и со сигурност тврдам дека може да има другарска љубов помеѓу машко и женско.Сега, доколку другарството е основано баш поради тоа што постои привлечност се знае колку е саатот, во спротивно не гледам причина зошто не би била возможна другарска љубов помеѓу двата пола.Уствари, моите другари одамна престанаа да ме гледаат како женско.За нив сум just a cool dude with long hair...
И така се до моментот кога со некој од нив се најдите во период кај што сте двајцата осамени, излезите негде сами, другарски, и после некоја чашка отфазла ќе сватиш дека си еба мајката другарството...

П.С
Не постој женско на светов, што го познавам, и изгледа нормално, а јас да го немам дркано на незе...:toe:


Ај сега малку поозбилно.Да тргниме од ова. Постои Симпатија, Антипатија и Апатија.
Доколку едниот спрема другиот чуствува антипатија,значи дека не можи да биди близок со него а камоли другар.
Доколку постои симпатија, автоматски тоа значи(без разлика дали потајно или понагласено) едниот сака нешто повеќе од другарство.Значи и ова отпаѓа.
Доколку постои Апатија, значи дека не постојат никакви чуства, ни позитивни ни негативни,е сега на ова некој ќе се залета,ама не е така.Кратко кажано ова значи, дека едниот другиот не го ебе два посто,и не го засега ништо, што значи дека и во овај случај пак нема другарство.(еве нека биди пријателство,ама другарство не)
Што значи, дека во ниеден случај не можи да постои другарство меѓу машко и женско.
Еве сега ти Blackout, пошто те цитирав, објасни ми што чуствуваш спрема другарите :smir:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
И така се до моментот кога со некој од нив се најдите во период кај што сте двајцата осамени, излезите негде сами, другарски, и после некоја чашка отфазла ќе сватиш дека си еба мајката другарството...

П.С
Не постој женско на светов, што го познавам, и изгледа нормално, а јас да го немам дркано на незе...:toe:


Ај сега малку поозбилно.Да тргниме од ова. Постои Симпатија, Антипатија и Апатија.
Доколку едниот спрема другиот чуствува антипатија,значи дека не можи да биди близок со него а камоли другар.
Доколку постои симпатија, автоматски тоа значи(без разлика дали потајно или понагласено) едниот сака нешто повеќе од другарство.Значи и ова отпаѓа.
Доколку постои Апатија, значи дека не постојат никакви чуства, ни позитивни ни негативни,е сега на ова некој ќе се залета,ама не е така.Кратко кажано ова значи, дека едниот другиот не го ебе два посто,и не го засега ништо, што значи дека и во овај случај пак нема другарство.(еве нека биди пријателство,ама другарство не)
Што значи, дека во ниеден случај не можи да постои другарство меѓу машко и женско.
Еве сега ти Blackout, пошто те цитирав, објасни ми што чуствуваш спрема другарите :smir:
Прво, се десило да испијам многу чашки одфазла и се што испаднало од тоа е да ме носат дома и да ме правдаат.(за осаменост нема да објаснувам, тоа беше многу тУжна категорија:()

Друго, не можам да се ставам во ниедна од категорииве.Ти (сеа на пример, не знам) имаш сестра и што ке чуствуваш кон неа...
Значи, ги ценам многу, им верувам, ги сакам но не чуствувам никаква привлечност.Исто како другарките само што со нив правам различни активности.И знам дека се би направиле за мене а и јас би направила се за нив но од тоа поинаква врска освен другарска нема да биде никогаш.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.585
Поени од реакции
2.608
Прво, се десило да испијам многу чашки одфазла и се што испаднало од тоа е да ме носат дома и да ме правдаат.(за осаменост нема да објаснувам, тоа беше многу тУжна категорија:()

Друго, не можам да се ставам во ниедна од категорииве.Ти (сеа на пример, не знам) имаш сестра и што ке чуствуваш кон неа...
Значи, ги ценам многу, им верувам, ги сакам но не чуствувам никаква привлечност.Исто како другарките само што со нив правам различни активности.И знам дека се би направиле за мене а и јас би направила се за нив но од тоа поинаква врска освен другарска нема да биде никогаш.
Овде лежи зајакот.Правиш разлика помеѓу женско-машко другарство и женско-женско другарство? Малку несватливо ми е ова.Самиот поим другарство не би требало да има поделби.Другарство не, пријателство да...
Уште ова да те прашам...дали некогаш би си сменила прслуци пред другарите?:smir:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Не озбилно постои другарство меѓу машко и женско.. Барем знам, сум осетиле, мислам се дружам најмногу со машки и добро не секогаш ама сепак постои искрена другарска љубов. Имам другари што ми се баш братчиња и може не мењам прслук пред нив али цело лето шетав по куќа по купачи или по прслук и шорцеви, неам никаков срам, праам муабет ко што би праела со другарка значи 100% најотворен и нема буквално никаква поинаква привлечност. Мислам дека најубавите и најискрените другарства се помеѓу машко и женско.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.585
Поени од реакции
2.608
Не озбилно постои другарство меѓу машко и женско.. Барем знам, сум осетиле, мислам се дружам најмногу со машки и добро не секогаш ама сепак постои искрена другарска љубов. Имам другари што ми се баш братчиња и може не мењам прслук пред нив али цело лето шетав по куќа по купачи или по прслук и шорцеви, неам никаков срам, праам муабет ко што би праела со другарка значи 100% најотворен и нема буквално никаква поинаква привлечност. Мислам дека најубавите и најискрените другарства се помеѓу машко и женско.
А оти не би, кога веќе ти се другари, и нема никаква привлечност меѓу вас?:toe:
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Не озбилно постои другарство меѓу машко и женско.. Барем знам, сум осетиле, мислам се дружам најмногу со машки и добро не секогаш ама сепак постои искрена другарска љубов. Имам другари што ми се баш братчиња и може не мењам прслук пред нив али цело лето шетав по куќа по купачи или по прслук и шорцеви, неам никаков срам, праам муабет ко што би праела со другарка значи 100% најотворен и нема буквално никаква поинаква привлечност. Мислам дека најубавите и најискрените другарства се помеѓу машко и женско.
Ти шеташ без срам али другарите што те гледаат у купачи и прслук дали си сигурна дека не би те опнале со задоволство? :)
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Сигурна сум.
А Dee Jay не мењам прслук пред нив едноставно зошто го немаат тоа што јас го имам под прслукот :)
Абе ипак другарскиот тип на комуникација меѓу машко и женско е каде каде подобар од оној меѓу женско и женско.. Другарите помалце дволични и љубоморни се од другарките. Така било така ќе биде.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Не озбилно постои другарство меѓу машко и женско.. Барем знам, сум осетиле, мислам се дружам најмногу со машки и добро не секогаш ама сепак постои искрена другарска љубов. Имам другари што ми се баш братчиња и може не мењам прслук пред нив али цело лето шетав по куќа по купачи или по прслук и шорцеви, неам никаков срам, праам муабет ко што би праела со другарка значи 100% најотворен и нема буквално никаква поинаква привлечност. Мислам дека најубавите и најискрените другарства се помеѓу машко и женско.


Веке имам другарка од ваков тип едно 15 години.
Дури понекогаш другарите ме засрамуваат, демек сум ја гонел 15 години и не сум ја опнал (глупав збор ама морав да го кажам). Али кај мене таква желба до сеа не се појавила и мислам дека нема никогаш да се појави према неа.:toe:
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Мислам дека постои,јас ја имав но ја изгубив.Не поради тоа што сакав да бидам повеќе од другар туку поради тоа што напраив голема грешка.Некогаш е подобро да си преќутиш отколку да си ја отвориш устата ко цунами.Памет за друг пат,али тешко да го има тој пат.Таа другарка ми помагаше во се и сешто,но јас незнаев да го ценам тоа очигледно.Жал ми е и никогаш нема да ја заборавам и да престанам да жалам за тоа.Секој ден си ја чукам главата со тоа проклето „зошто“ но никако да го добијам посакуваниот одговор.Незнам што да кажам незнам што да направам и само ќе си речам крив сум.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom