Уапсен е актерот Кили

Член од
23 август 2010
Мислења
39.006
Поени од реакции
112.309
На Сител даваат реприза на емисија од “Кој те шиша“, во која гостин е Кили. :pos::pos:
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.675
Поени од реакции
2.620
Е сега фино лепо државата ќе зема и она ќе си ја продаде марихуаната. Случајно да не ја запалат :pos:?
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
80 стебла бре ејјј ....
у меѓувреме да не е легализирано да се поседува до 70 стебла па го браните некои Кили за 10тина стебла ... демек ништо не е ...
ако 80 стебла е ништо и е за лична употреба па ајде сите да си засадиме .. ?

луѓе лежеле затвор за многу многу многу помалце ... ќе си лежи и Кили ... и тоа бааѓи ќе си лежи ...
80 стебла помалце или повеќе може да бидат 40тина КИЛОГРАМИ алоо ...
кај летате со коментари ... за лична употреба било ...
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.664
Поени од реакции
32.724
Забегал, 80 садници и во Калифорнија ќе го судат за дистрибуција. Не дека тука законот прави разлика меѓу една билка и една нива.

Значи од старт идел на идеја да продава. А сите знаат дека тука не може такви бизниси ако не е член на гилдот. Со кој памет мислел дека веднаш нема да го исцинка некој, не ми е јасно.

Тотално ретардирано, и сосема во негов стил. Легенда! :)
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Па ми пушташ примери од италијанско (лоповско-криминално) исселеништво во Америка центарот и изворот на целото општествено ѓубре што ја преплавува планетава и нивната примитивна филозофија.
Nobody cares дека ти во моментов се чувствуаш беспомошно и апатично. Истиот тој систем те стаил во мисла дека никако не можеш да го промениш.

До вакви ниски филозофски заклучоци ќе доаѓаме се додека не дојде денот да искршиме некоја глава, некоја главурда што треба да одговара. Се е променливо, па и тие што апсењето на Кили ќе го порамнат со апсењето на Ал Капоне. На жалост глупото мнозинство во Америка е во многу погледи еквивалент на нашето, но зошто да не работиме тоа да се промени.....
ооооо DAVE просветленику земи и мене ме просветли да ја видам вистината која ја гледаш ти.Такви како тебе што серат и ми продаваат патриотизам и филозофија ги има за ринење со лопата.Да те прашам што направи ти за да биде подобро.Таквите херои како тебе ги викаат пичиња со причина се шиткаате за ситно и не ми попувај многу за идеали.И како се чуствувам оргинално и одлично фала на прашање
--- надополнето: 7 септември 2013 во 11:42 ---
И уште поголема иронија детево од филмот е у затвор за убиство и дрога:)
иронија е што не сваќаш што зборува и што сака да каже
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.371
Поени од реакции
4.903
Ауу па овие џандарите како ја вештачеа тревата па да дознаат дека е од висок квалитет? Си седнуваат и си го пафкаат а?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom