Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

*^Ѕверче^*

**InVaLid TiTle**
Член од
15 февруари 2008
Мислења
168
Поени од реакции
10
Јас лично имав бедно искуство во врска со ова имав другарка, мислам ја сакав ко сестра, бевме не разделни можев све да и кажам, ми местела другарки сум и местел другари зезање, пиење, искачање заедно со друштво и се беше ок дур не дознав дека е заљубена во мене, од тогаш се' се измени, не правиме муабет се лути ни здраво не ми вика :toe:.И искрено не верувам дека постои она вистинска другарска љубов помеѓу машко и женско....:pipi:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Другарство помеѓу девојче и машко??? НЕ!
Кога-тогаш ќе се појави искра меѓу нив....
Ми се има случено... Само се растури таканареченото "другарство"
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.849
Поени од реакции
11.074
Postoi, sekako deka postoi. Zaboravivte eden biten moment, mnogu biten :)
Momentot e koga mashkoto e gay, a zenskoto straight - vo ovoj slucaj teshko deka moze da se pojavi iskra pomegju niv. Ovie drugarstva sum slushanl deka bile mnogu silni. Znaci zaklucok: moze da ima pravo drugarstvo megju mashko i zensko.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.435
Поени од реакции
2.424
Постои моментално сум на таа мисла може ќе се предомислам:pipi:
 

moskva_bojan

Kirk Hammett
Член од
28 јануари 2007
Мислења
470
Поени од реакции
3
абе другарска љубов има,ја иам 3-4 другарки и кон нив не чуствувам ништо друго освен другарска љубов.
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Епа јас си имам другарче од средно и си го сакааааммм многууууу ама другарски и не би го сменала за никого на светов,мило ми е со си најдов такво другарче..Значи има другарство помеѓу машко и женско...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.698
Поени од реакции
11.108
Иам неколку другачки шо си ги сакам највише на свет! Топ другарски однос, баш другарски, близок со сите тертипи, арно ама имало и такви дешавки кога преовладувале емоции или не знам што и се правеле бељи :) Така да постои зашо да не, е сеа индивидуална работа е, до личноста е сепак.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ako e убава тогаш е потенцијален плен. Ако не другарка :)
 

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
Мислам дека постои т.е знам дека постои (во последно време малце поретко се гледаме) другари сме повеке од 6 год и во ниеден момент ама ни најмалку ништо не ме привлекло кај неа едноставно само добар муабет и тоа.....
 
С

Сатори

Гостин
Кога бев млада верував и во таа бајка, пораснав и сфатив дека не е добро по машко-женско пријателство да имаш големи гради, никој нема да ти гледа во лице додека зборуваш. :luta:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Кога бев млада верував и во таа бајка, пораснав и сфатив дека не е добро по машко-женско пријателство да имаш големи гради, никој нема да ти гледа во лице додека зборуваш. :luta:
Лол, епа јас сум сеуште млада и сеуште се дружам со истите луѓе како пред 10 години... Тогаш не ми гледале во гради додека сум зборела, сега и да погледнат - ич не ме боле, знаеме и јас и они дека сме си другарчиња и дека тоа би било глупаво да се смени... Од еден куп цури и од еден куп цури кои ги имаат ќарено со моја помош - кретенски е да прават нешто со мене...:) Или да пробаат...
 
С

Сатори

Гостин
Лол, епа јас сум сеуште млада и сеуште се дружам со истите луѓе како пред 10 години... Тогаш не ми гледале во гради додека сум зборела, сега и да погледнат - ич не ме боле, знаеме и јас и они дека сме си другарчиња и дека тоа би било глупаво да се смени... Од еден куп цури и од еден куп цури кои ги имаат ќарено со моја помош - кретенски е да прават нешто со мене...:) Или да пробаат...
Не сите претставници на машкиот род се интелегентни суштества драга, добро е што си налетала на некои од нив.
 
E

elence*$

Гостин
мислам дека со машко може да се развие подобро другарство отколку со женско, барем кај мене досега било така... имам другар шо никогаш не ме изневерил на таков начин како моите „најверни другарки“..
а се знае, другарството меѓу две женски може да „пукне“ од повеќе причини меѓу кои е љубомората како најголем фактор...
на другар ми моментално се осеќам слободна да му кажувам и најинтимни детали од мојот живот, без притоа да се плашам дали ќе бидам погрешно сфатена, или дали тоа би побудило други чувства кај него, шо би го направило да ме гледа поинаку од другарка..

а да и јас да се надополнам, се дружам со детево од најмали нозе, веќе 11 години...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom