Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

S

Stef Bachatero

Гостин
Јас го дадов како пример,не го дадов дека мора ти да го примениш.
Дадов насока не реков дека го применувам,а кога го применувам тоа е со некоја што веќе имам нешто основано и доверба стекнато :).
Ако сте толку реални и јас ќе бидам,идеме во дискотека со 10 машки од една страна кој ќе ги применуваат моите совети и 10 машки од ваша страна,кој ќе има повеќе броеви вечерта освојува и јас овде не се мешам и не давам совети.
HWB that?
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Јас го дадов како пример,не го дадов дека мора ти да го примениш.
Дадов насока не реков дека го применувам,а кога го применувам тоа е со некоја што веќе имам нешто основано и доверба стекнато :).
Ако сте толку реални и јас ќе бидам,идеме во дискотека со 10 машки од една страна кој ќе ги применуваат моите совети и 10 машки од ваша страна,кој ќе има повеќе броеви вечерта освојува и јас овде не се мешам и не давам совети.
HWB that?
Стефче, фалбиве твои пимперски се too good to be true. Немој да мислиш дека не приметуваат луѓе.
 
A

AnFem

Гостин
Јас го дадов како пример,не го дадов дека мора ти да го примениш.
Дадов насока не реков дека го применувам,а кога го применувам тоа е со некоја што веќе имам нешто основано и доверба стекнато :).
Ако сте толку реални и јас ќе бидам,идеме во дискотека со 10 машки од една страна кој ќе ги применуваат моите совети и 10 машки од ваша страна,кој ќе има повеќе броеви вечерта освојува и јас овде не се мешам и не давам совети.
HWB that?
Стеф бе, како тоа твоиве совети никогаш не му донесоа среќа на Тапетарот Петар? Го испозаеба човекот, невин си остана.
 
Член од
30 март 2010
Мислења
88
Поени од реакции
212
Бев во Бардовци не ме примаат,премногу сум секси за таму :P
--- надополнето: 30 август 2013 во 16:24 ---
П.С ако тебе не ти се допаѓа мојот начин на размислување и пристап,има луѓе и жени што се согласуваат.
Не можам јас на секоја девојка да и се допаѓам,тогаш или сум педер или лигуш...
Има де...затоа погоре ти наведов, ако и го речеш тоа на некоја НОРМАЛНА.
Tи што сакаш, сите да не ставиш во долгови до гуша?Па така ако отидеме во дискотека, од кај пари после од затвор да ве вадиме и да плаќаме психијатри...Зошто вашите родители тешко дека ќе се согласат да ве извадат, ќе мислат дека сте банда за трговија со бело робје...
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
Чисто се сомневам дека на една жена сака да и речат „леле колку си секси вечерва, би те изел како да си чоколадна торта и би го додал шлагот врз него и би било премногу вкусно“, што значи дека немаш поим како размислуваат жените.
Речи и го тоа на некоја нормална за да добиеш секс, или ќе ти прати комбе за у Бардовци, или ќе бара забрана за доближување.
Аха,ова излегува - речи и на некоја сакам да те е*ам,одма си перверзен,манијак,невоспитан,безобразен....... а, ако не и речеш ништо тогаш си педер? како и да е - жената е како мачка, отвори ја вратата и сама ќе си влезе ;)
--- надополнето: 30 август 2013 во 17:46 ---
Некој совет? Фала Ви!!!
Најди си некој друг и не се замарај. А и она твоето "не сакам одма сериозна врска", знаеш како му доаѓа? Барам озбилен дечко, за неозбилна врска :D
 
Член од
30 март 2010
Мислења
88
Поени од реакции
212
Аха,ова излегува - речи и на некоја сакам да те е*ам,одма си перверзен,манијак,невоспитан,безобразен....... а, ако не и речеш ништо тогаш си педер? како и да е - жената е како мачка, отвори ја вратата и сама ќе си влезе ;)
Види, некогаш и нема потреба да се наведе дека сакаш секс.
Жените не се глупави, само што ако сака - ќе ти даде, ако нејќе - нема, а дека сакаш секс одамна знае.
Ако има страсно лапање (достоен сленг мислам:D), фаќање и други работи, и дечкото ја викне дома или нешто така, сигурно нема да мисли дека сака цртани да гледаат.

А тоа сакам да те ебам, или подискретно, мене ми се сака, се надевам и тебе, кај некоја open minded може и да упали, ама кај „часниве“ сестри наши тешко.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
Види, некогаш и нема потреба да се наведе дека сакаш секс.
Жените не се глупави, само што ако сака - ќе ти даде, ако нејќе - нема, а дека сакаш секс одамна знае.
Ако има страсно лапање (достоен сленг мислам:D), фаќање и други работи, и дечкото ја викне дома или нешто така, сигурно нема да мисли дека сака цртани да гледаат.

А тоа сакам да те ебам, или подискретно, мене ми се сака, се надевам и тебе, кај некоја open minded може и да упали, ама кај „часниве“ сестри наши тешко.
јасно ми е мене тоа,само ги гледам "плачкиве" како коментираат... и мажи и жени сакаат секс, само жените немаат храброст да побараат први (барем не сите)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Па некој ако ме имитира мене е лоша копија.
Треба да си свој а не да имитираш некој.
Е тоа ме кине бе, Стеф. Не знам да бидам оригинален као тебе. Али дај ми време, ја сум упорен као Кинез. Ти како успеа од папушлав жгољо да станеш атлетски супериорен? Плус да бараташ со вештини на удварање и познавање женска психа. Е, и ја сакам да се навежбам како тебе. Ги пратам сите твои совети и доста добро иде. Досега не сум симнал ни едно кило нити сум имал успех со ниедна девојка, али не губам надеж. Секад алфа, никад бета. И строго екстремно, али со умереност.

п.с. Ја видов пак оваа шо ме запљука со пијачка у фаца. Дошла братучетка ѝ од Радовиш па морала одма нешто хитно да ѝ однесе. Пак ќе искочиме у сабота, али сеа боље ќе се спремам. Имам цела листа со твои идеи за pick-up lines. Нешто мора да упали. HWB that?
Ако сте толку реални и јас ќе бидам,идеме во дискотека со 10 машки од една страна кој ќе ги применуваат моите совети и 10 машки од ваша страна,кој ќе има повеќе броеви вечерта освојува и јас овде не се мешам и не давам совети.
HWB that?
Пред пола саат акнав 500 еура у Златна копачка на тебе. Немој да си ме заебал, нема да иам за леп у септембар!
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
481
Ххахах аквард!! ретард! хаха
До сега не сум имала ваков случај...
јас знам дека кога некој ко ми се свига"трошам" време на личноста па макар и онлајн хахах али има ги разни.
Дечково беше као "се додека ти така се понашаш" демек неможе јас и он. нешо ко лекција, јас па се извинив хахах
Ви реков дека ке се насмеете!! хахах

А дјуринг тхе дејт... тајмС... типот... имаше нејасни знаци, флерт, под око, под скукња, почнаа и да се зезаат сите од страна...
Сите рекоа дека има нешто... неможеше од срам ни у очи да ме погледне и се смешкаше ... у гет тхе пикчер...
Но имаше и моменти на испади.. пред негови другари... "не ја рчкајте моја е" факање за прерамки од прслук јеботе, ја само се смешкав и прекинував игра... зафрканции... на пијано се ау хаха!
Но не се смував... ете сепак сакав да идам на културно и да го решам тоа без кревелење, без напињање... ко луге со муабет а сепак тоа да не е патетично...

Но пак ке речам, срамежилв е и незнае со женско... и затоа јас бев по храбра со мојот чекор. Ме остаи у недоумица човече хаах! "да размислам", ај ке се видиме, јас малку и намерно го избегнував- ви викам имаме исто друштво ете за намерно малце да олади и сл...

Фб муабет, пак? хм незнам, смс мобилни не ми иде а и не ни виси на фб... АУТ е од се скоро...

Дека се наљути на тоа дека женско го тргнало на страна за да му каже ТЕ СВИЃАМ е ретард али то је то!

И сеа незнам шо да праам, магии? хахах!
Другарчево наше да му сврти ли некој муабет?
--- надополнето: 29 август 2013 во 02:59 ---
turvior

Не се фатив на логиката на неговите другари ... пах.. и ти сеа...
така ми изгледа и баш не е тоа во една соба 1000 па еден е различен и сеа тоа е мој избор - заради тоа!! Извини, но не е така, мене стврано, искрено ми се допаѓа дечкото и извини ако тоа ти звучи смешно и бизрано можеби но не се сите женски бич.. па ајде сега да си играме...
Можи нејкит отворени женски!
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
Не знам каде виде дека сум некултурна.
Од тебе е некултурно да го влечеш човекот настрана, кога е очигледно дека не сака, а каков тип девојка си, ми стана јасно од тоа што си му рекла дека не сакаш сериозна врска, а кога те прашал дали сакаш само секс, си се навредила. :facepalm: WTF?
(y)

Ти си таа што игра игра овдека, не дечкото. Дечкото каков таков е искрен и отворен. А тебе ти е повредено егото што ете, не му се допаѓаш, и сега го оцрнуваш човекот, барајќи мани и пренесувајќи што другие ти кажале за него.
Жени никогаш не знаеле да губат кога машко на културен начин ќе им каже дека не му го "дигаат". Обично, јас сум жена и кога мене ми се сака, мора и на цел машки свет да им се сака. Е мало морген :P
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
(y)
Жени никогаш не знаеле да губат кога машко на културен начин ќе им каже дека не му го "дигаат". Обично, јас сум жена и кога мене ми се сака, мора и на цел машки свет да им се сака. Е мало морген :P
Обично нас цело време ни се сака, али добро :cautious:
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
33
Поени од реакции
10
Се е ствар перцепција...
за некој е очај, за некој неморал ...
Сите тука може да наѓаѓаат и да си земаат право да лепат етикети... уште и да пцујат, е тоа би било очајно, еве од моја перцепција ;)

Имаме заеднички другари и деновиве ке се видиме, и ке има дружба.
Нема да коментирам повеќе, бидејки не ми е до тоа да треба да се надополнувам и дообјаснувам за секој пост, секако и тоа дека никој не ме знае мене а ниту пак тој дечко ова е само наѓаѓање, како и да е, фала на оние кои издвоија време и културно одговорија на моите постови. Поз и со среќа кај вас на љубовно поле! ;) ajt!
Те молам кажи ми што е во хороскоп дечкото. Братучетка ми имаше слична ситуација. И неа и се допаѓаше еден сличен на твојот. Се дружеа, индиректно преку знаци и покажуваше дека му се свиѓа но никогаш директно. Неа не и беше јасно дали стварно му се свиѓа или не па директно му рече да излезат заедно а тојја одби велејќи дека прво треба многу добро да се запознаат. Си пишуваа преку фејсбук нон стоп. Така поминаа неколку месеци и овој пак ништо. Неа пак и пукна филмот па го праша директно ти се свиѓам или не да знам на што сум. И рекол да. Го праша зошто не го покажува тоа и рекол дека е срамежлив и таа треба да го направи првиот чекот. Тој навистина не знаеше да се однесува со женски. И братучетка ми после по ова што и го рече беше убедена дека навистина му се свиѓа и заврши нејзината недоумица. Мислејќи дека дечкото е стварно срамежлив и недоволно храбар, го викна уште еднаш да излезат а тој ја одби со изговор не можел ноќта сам да вози од друг град до кај нас а оддалечени сме 20 минути со кола. Значи сам и рече таа прва да го направи првиот чекор и да го покани и откако се случи тоа пак ја одби. После и праќаше пораки не се секирај ќе се видиме друг пат. Откако се заборави случката исчезна и не се појави повеќе. Братучетка ми се откажа од него.
Мислам дека машко кога е заинтересиран за некоја женска ма колку да е срамежлив, неискусен, затворен, тој ќе најде начин да и покаже дека му се свиѓа. Па ако нема храброст да пристапи прв, женската ако му пристапи прва нема шанси да одбие. Така нема оправдување веќе. Според мене, зближи се со дечкото и пробај да дознаеш дали му се свиѓаш па дури прва викни го да излезете ама не сега одма откако ќе се зближите. Ако и понатаму бара изговори повеќе од јасен е одговорот, избриши го засекогаш. Барем ќе знаеш на што си, нема засекогаш да останат неразјаснети прашањата што те мачат за него. Јас мислам ништо нема да биде, па дури да излезете после тоа пак ќе се понаша исто, само повеќе што ќе се замараш, но пробај си чим толку сакаш барем ќе знаеш на што си. Мое мислење за дечково или воопшто не му се свиѓаш или се двоумел во врска со тебе. Поздрав и секое добро.
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Кога бевме искочени таа вечер имаше мн луге а јас го тргнав на страна некако - ТОЈ се наљути бидејки го тргнав, збореше неповрзани работи... тој имал женска од др.држава, се гледал само 2 пати ГОДИШНО(насмејте се тука),па да размислел... и уште незнам што се изнакажа...

Се извинив затоа дека сум го тргнала и напнала хаха,
Кажав и дека не планирам одма да навлегувам во сериозна врска (знам дека некои машки се плашат од директен женски пристам и одма помислуваат дека искреноста нивна ги тера машките на помислата дека некој нив ке ги задуши во врска-затоа ова го кажав) и ТОЈ на ова кажа нешто што навистина ме повреди "А што па само заради секс ли?"


Иначе за типот, сите викаат дека:

- Срамежлив е
- Да разговарам со него само ако е пијан(бидејки само така се отварал пред женско)
- НИКОГАШ НЕ ГО ВИДЕЛЕ СО ЖЕНСКА
- Нема девојка ахах!
- Никогаш не бил во сериозна врска бла бла
- дека е п**ка
- Не е возможно да се биде во врска на далечина и да се глеаш само 2п год.
- Некои се зафркаваат дека е геј
- Ако не сум му се свиѓала не би се замарал со мене толку да куцла на нет или пак да искача со мене... особено НЕ на само (таа вечер кога се запознавме)
- Дека флертувал со мене
- Дека му сметало тоа што неговите другари ми се убацувале на мене
- Тоа што на фб имам мн. пријатели...
- Дека нема самодоверба
- Бла бла

Некој совет? хахах!
Фала Ви!!!

Значи типот ти кажал дека има женска од друга држава (дали има или не, не се знае) а тебе ти е смешна таква врска каде тие можеби се гледаат 2 пати годишно?!
Што е тука смешно? тоа за тебе не е врска? или за да биде врска треба да се сијамски близнаци па да му биде обесена на врат секој ден..

Помислив од твоево пишување дека имаш 17 години.. а гледам дека и другиве членови исто... што мислиш? зошшто тоа сме го помислиле? можеби затоа што се однесуваш како да си дете..

"А што па само заради секс ли?" убаво ти одговорил... затоа што твојот коментар предтоа делува како последна серија да си ја гледала "Sex and the City" така да воопшто не треба да те чуди неговиот одговор.

На крај... она што другите го велат за него.. дали е и твое мислење? Дали сите тие луѓе објективно го имаат проценето неговиот карактер и доволно добро го знаат за да бидат способни да ти дадат опис за тоа каква личност е?
Зошто сама не пробаш да го анализираш ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom