Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
langelina не го окарактеризирав јас толку лошо, тоа беше муабет на оние кои него го познаваат... и немора да се биде некултурен...

Ајде поздрав!

Не знам каде виде дека сум некултурна.
Од тебе е некултурно да го влечеш човекот настрана, кога е очигледно дека не сака, а каков тип девојка си, ми стана јасно од тоа што си му рекла дека не сакаш сериозна врска, а кога те прашал дали сакаш само секс, си се навредила. :facepalm: WTF?

Ти си таа што игра игра овдека, не дечкото. Дечкото каков таков е искрен и отворен. А тебе ти е повредено егото што ете, не му се допаѓаш, и сега го оцрнуваш човекот, барајќи мани и пренесувајќи што другие ти кажале за него.
Што мислиш ти? Онака, на прва? Доволно си голема да имаш свое мислење. Ти го немаш, зашто освен себе, не гледаш никого во призната.
Поздрав
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
157
Поени од реакции
48
Langelina... mozes slobodno po sabajle u 07 saat da pisuvas drugi postovi a ne nekogo da vregjas i da furas nekoj verzii i moralni kriteriumi... ama sudite... hahah!!

Slobodno ne se zamaraj so moi postovi ok? ;)

LetMeSea... mozebi. Sepak nisto ne e reseno, isto drustvo imame i mn bliski drugari, ne se raboti za moe ego ili pak nesto loso deka se slucilo haha malce vreme ostaviv namerno lufta... a sega mozebi nesto zabavno ke se desi ;) poz do tebe!
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Brom зошто се водиш по тоа што кажувале другите за него?Оцени го ти неговиот карактер.Кој е каков е што е.Самата,без помош на друштвото.И нели си директна и храбра?Доколку си тој тип зошто ке играш на карта да дојдеш до него преку пријател?Не ти изгледа малку очајно?
Ако ме прашуваш мене мене јас на твое место не би направила ништо повеке.Си го кажала ти своето ,сега нему му е редот да превзеде чекор а како што ми кажуваш мислам дека нема да го направи тоа зошто воопшто не е заинтересиран за тебе.Жалам што ке бидам директна но мислам дека со твоите обиди да го добиеш наликуваш на нападна девојка.Доколку грешам некаде исправи ме.
И настрана тоа твојата изјава дека имаш чувства кон него му дошле ненадејно па не знаел како да постапи,па бил срамежлив,па имал девојка...Тоа е само индиректен начин да те одбие,а не сака да те повреди и да ти каже дека воопшто не е заинтересиран.
Или пак дечково сака да се препотиш убаво додека не го добиеш.
Престанете да играте мачка и глувче. И доколку навистина сакаш за последен пат да направиш нешто а јас не сум за таа варијанта наместо да седиш овде оди и делувај веке еднаш.Додека се мислиш ке помине долг период,ке се двоумиш,и што на крајот?Со прст во уста чекајки на некој пријател дека ке му прозбори нешто за тебе,всушност знак прашалник е дали и ке го направи тоа?
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
157
Поени од реакции
48
Се е ствар перцепција...
за некој е очај, за некој неморал ...
Сите тука може да наѓаѓаат и да си земаат право да лепат етикети... уште и да пцујат, е тоа би било очајно, еве од моја перцепција ;)

Имаме заеднички другари и деновиве ке се видиме, и ке има дружба.
Нема да коментирам повеќе, бидејки не ми е до тоа да треба да се надополнувам и дообјаснувам за секој пост, секако и тоа дека никој не ме знае мене а ниту пак тој дечко ова е само наѓаѓање, како и да е, фала на оние кои издвоија време и културно одговорија на моите постови. Поз и со среќа кај вас на љубовно поле! ;) ajt!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Се е ствар перцепција...
за некој е очај, за некој неморал ...
Сите тука може да наѓаѓаат и да си земаат право да лепат етикети... уште и да пцујат, е тоа би било очајно, еве од моја перцепција ;)

Имаме заеднички другари и деновиве ке се видиме, и ке има дружба.
Нема да коментирам повеќе, бидејки не ми е до тоа да треба да се надополнувам и дообјаснувам за секој пост, секако и тоа дека никој не ме знае мене а ниту пак тој дечко ова е само наѓаѓање, како и да е, фала на оние кои издвоија време и културно одговорија на моите постови. Поз и со среќа кај вас на љубовно поле! ;) ajt!
Одлично. Од сега кога имате љубовни проблеми кои ги изложувате во темава, ставете напомена доле: Ве молам, совети кои нема да ми се допаднат да не се пишуваат!
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
^ Истово сакав да го пишам. Доколку не си подготвена за критики и совети кои се надвор од твоето поле на дејствување, ич не продолжувај со барање помош од форумџии, терај си по свое.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ако знам повеќе за тебе за некоја област во овој случај за не вербална комуникација и како размислуваат жените не значи дека сум девица.
 
Член од
5 март 2011
Мислења
844
Поени од реакции
825
Ако знам повеќе за тебе за некоја област во овој случај за не вербална комуникација и како размислуваат жените не значи дека сум девица.
Забегавме малку од темата ке не тепаат :) Гледај Стеф јас немам ништо против тебе кул дечко си имаш некои испади де али тоа си е твое ... тоа што го кажав за дека си невин и сам потенцирав дека тоа е мое мислење и немора да значи дека е така
 
Член од
30 март 2010
Мислења
88
Поени од реакции
212
Ако знам повеќе за тебе за некоја област во овој случај за не вербална комуникација и како размислуваат жените не значи дека сум девица.
Чисто се сомневам дека на една жена сака да и речат „леле колку си секси вечерва, би те изел како да си чоколадна торта и би го додал шлагот врз него и би било премногу вкусно“, што значи дека немаш поим како размислуваат жените.
Речи и го тоа на некоја нормална за да добиеш секс, или ќе ти прати комбе за у Бардовци, или ќе бара забрана за доближување.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Чисто се сомневам дека на една жена сака да и речат „леле колку си секси вечерва, би те изел како да си чоколадна торта и би го додал шлагот врз него и би било премногу вкусно“, што значи дека немаш поим како размислуваат жените.
Речи и го тоа на некоја нормална за да добиеш секс, или ќе ти прати комбе за у Бардовци, или ќе бара забрана за доближување.
Бев во Бардовци не ме примаат,премногу сум секси за таму :P
--- надополнето: 30 август 2013 во 16:24 ---
П.С ако тебе не ти се допаѓа мојот начин на размислување и пристап,има луѓе и жени што се согласуваат.
Не можам јас на секоја девојка да и се допаѓам,тогаш или сум педер или лигуш...
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Бев во Бардовци не ме примаат,премногу сум секси за таму :P
--- надополнето: 30 август 2013 во 16:24 ---
П.С ако тебе не ти се допаѓа мојот начин на размислување и пристап,има луѓе и жени што се согласуваат.
Не можам јас на секоја девојка да и се допаѓам,тогаш или сум педер или лигуш...
Жити се која е таа жена што се согласила дека тоа со шлагот, многу вкусното, е добар pick up?
Ама немој да лажеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom