Фан Клуб: Арсенал

Член од
5 август 2011
Мислења
278
Поени од реакции
121
Тешка група упм.
Ако не се земе нешто изгледа за прв пат нема да идеме даље.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.460
Поени од реакции
10.157
За во недела:
Шчежни​

Сања-Пер-Кош-Гибс​
Фламини--------Ремзи​
Волкот--Џек--Санти​
Оливие​

Клупа:Фабијански,Монреал,Џенкинсон,Росицки,Мијачи,Гнабри,Саного.

Едит:Ни треба крило,одбранбен играч и напаѓач.Што значчи дека 3 засилувања до крајот нема шанси.Едино би можело да дојде Ди Марија,не гледам друг кој...:confused:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Нема шанси Фламини да стартува. Росицки место него, Вилшир подефанзивно, Томас на негово место. Волкот со Санти ќе менуваат позиции и Жиру напред.

Не ми е јасно како Венгер планира да изигра 50 и кусур меча со еден напаѓач и со по една измена на крилата.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.460
Поени од реакции
10.157
Нема шанси Фламини да стартува. Росицки место него, Вилшир подефанзивно, Томас на негово место. Волкот со Санти ќе менуваат позиции и Жиру напред.

Не ми е јасно како Венгер планира да изигра 50 и кусур меча со еден напаѓач и со по една измена на крилата.

Зошто демек не е уклопен во тимот?Забораваш дека тренира веќе бајаги време и е доста уклопен.Ова е се осмислено од Венгер.
Јас мислам дека против Тотенхем треба да излеземе со еден ДМФ,зошто не е гола вода екипа,ко Фулам...
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Или ќе завршиме први во групава или последни.
Ако завршиме први е знак на искуството шо го имат Арсенал во ЛШ а го немаат Наполи и Марсеј(Борусија ќе ја внесев тука али после минатата сезона иако ослабена сепак како колектив се едни од фаворитите годинава).
Ако пак завршиме последни е знак дека требит да се направат драстични промени во начинот на водење на клубот, промени по кои Арсенал наредната сезона ќе е еден од главните конкуренти за ПЛ и тим кој можит да догурат подалеку од осмина финале во ЛШ.
--- надополнето: 29 август 2013 во 21:19 ---
Нема шанси Фламини да стартува. Росицки место него, Вилшир подефанзивно, Томас на негово место. Волкот со Санти ќе менуваат позиции и Жиру напред.

Не ми е јасно како Венгер планира да изигра 50 и кусур меча со еден напаѓач и со по една измена на крилата.
2 крила повредени, а ако се повредат Волкот и Жиру, бековите ќе играат крила а Санти ќе е лажна 9ка ака Барселона. Ете таа е логиката на Венгер и управата моментално, наместо да се доведат играчи секогаш имат некој изводлив план Б. Затоа после 2005та завршвиме 4ти(исклучок 2те сезони кога завршивме 3ти). Можиме да сме оптимисти, песимисти, колку и да коментираме позитивно или негативно реалноста е таа. Епл не е француско па да изненадиме ко Монпеље лани. И ако единствениот успех е завршување пред Тотенхем, сетете се кога последно завршивме пред Челзи или Јунајтед, како за 9 години целите и можностите на клубот драстично се намалија...
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Или ќе завршиме први во групава или последни.
Ако завршиме први е знак на искуството шо го имат Арсенал во ЛШ а го немаат Наполи и Марсеј(Борусија ќе ја внесев тука али после минатата сезона иако ослабена сепак како колектив се едни од фаворитите годинава).
Ако пак завршиме последни е знак дека требит да се направат драстични промени во начинот на водење на клубот, промени по кои Арсенал наредната сезона ќе е еден од главните конкуренти за ПЛ и тим кој можит да догурат подалеку од осмина финале во ЛШ.
Моја прогноза одите понатааму. Сега за прво место тешко. Дортмунд ме потсетуваат на контрите на Арсенал со Анри, Љумберг, Бергкамп, Виеира,плус Дортмунд играат многу јак пресинг. А за тоа дека е ослабена не би рекол.

Како и да е интересн дуел ќе биде Арсенал - Дортмунд.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Моја прогноза одите понатааму. Сега за прво место тешко. Дортмунд ме потсетуваат на контрите на Арсенал со Анри, Љумберг, Бергкамп, Виеира,плус Дортмунд играат многу јак пресинг. А за тоа дека е ослабена не би рекол.

Како и да е интересн дуел ќе биде Арсенал - Дортмунд.
Ослабен на хартија мислев, ете го немаат Геце, нешто како Арсенал по заминувањето на Цеск.
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Ослабен на хартија мислев, ете го немаат Геце, нешто како Арсенал по заминувањето на Цеск.
Друже додадоа квалитетни замени. Аубемјанг и Микхитријан ги прават ептен побрзи отколку со Гетце. Тоа го изјави и Клоп дека сака побрзи контри посилен пресинг. Ако не се засилите со некој играч/и тие ќе бидат фаворит. А веруј дека се ептен незгодна екипа вака ви се симпатични кога играат протиг други ама ги имам пцуено до 10 колено кога Баерн неможеше топка да изнесе заради тај пресинг и ни шибаа по 3-4 гола.
Сепак фудбал е ова нема сигурен победник.
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Јака група, ќе биде интересно, посебно против Дортмунд.
Си минуваат деновиве, али 2 ца МОРА да дојдат.......
 
D

D_NazGUL

Гостин
Зошто демек не е уклопен во тимот?Забораваш дека тренира веќе бајаги време и е доста уклопен.Ова е се осмислено од Венгер.
Јас мислам дека против Тотенхем треба да излеземе со еден ДМФ,зошто не е гола вода екипа,ко Фулам...
Пријателе одувек сум поштуел барем 85% од твои постови, али дај ти се молам, ако спаднавме на Фламини дека е планот на комерцијалистон ... уфф одвај се воздржуем да не пцујам на форумов бан да не добијам.
Свака част @IgorChete трефна дека токму тој (Фламини) ќе биде едно од сите две засилувања. Баш ме интересира кој е вторион.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.460
Поени од реакции
10.157
Моја прогноза одите понатааму. Сега за прво место тешко. Дортмунд ме потсетуваат на контрите на Арсенал со Анри, Љумберг, Бергкамп, Виеира,плус Дортмунд играат многу јак пресинг. А за тоа дека е ослабена не би рекол.

Како и да е интересн дуел ќе биде Арсенал - Дортмунд.
Нема тим што може приближно да потсети на тој пред 10 години :)
Иначе да,ептен ми се симпатични Дортмунд и одозгора на тоа многу се јаки :D Ќе биде вистински тест,да видиме до кај сме стигнати.Моја прогноза е доколку Арсенал заврши прв во оваа група може и те како да "изненади" понатаму во ЛШ.
--- надополнето: 29 август 2013 во 21:57 ---
Пријателе одувек сум поштуел барем 85% од твои постови, али дај ти се молам, ако спаднавме на Фламини дека е планот на комерцијалистон ... уфф одвај се воздржуем да не пцујам на форумов бан да не добијам.

Бетер сум од тебе напизден,алоо,не ме зезај. Но веќе кога ни е во тимот,мислам дека тоа е најдоброто решение,Фламини ин место Росицки.Ни треба некој прав ДМФ,достапен е моментално само Фламини.Нели примеќаш како излетуваат и Ремзи и Вилшер напред,па после каша попара е кога ќе не нападнат,посебно на контра.Имавме среќа што Фулам беа боси и што Подолски има таков финиш,иначе ќе беше интересно и таму.
Ја сум да се земат,три-четири играчи,пред се одбрана,напад и крило.Реално овие тројца новаци плус повредените Подолски,Чемберлејн,Артета,Вермален имаме и те како конкуренција на сите позиции.Но пак ќе кажам,ќе треба сите да сме среќни доколку видиме засилување до крајот.
 
D

D_NazGUL

Гостин
Нема тим што може приближно да потсети на тој пред 10 години :)
Иначе да,ептен ми се симпатични Дортмунд и одозгора на тоа многу се јаки :D Ќе биде вистински тест,да видиме до кај сме стигнати.Моја прогноза е доколку Арсенал заврши прв во оваа група може и те како да "изненади" понатаму во ЛШ.
--- надополнето: 29 август 2013 во 21:57 ---



Бетер сум од тебе напизден,алоо,не ме зезај. Но веќе кога ни е во тимот,мислам дека тоа е најдоброто решение,Фламини ин место Росицки.Ни треба некој прав ДМФ,достапен е моментално само Фламини.Нели примеќаш како излетуваат и Ремзи и Вилшер напред,па после каша попара е кога ќе не нападнат,посебно на контра.Имавме среќа што Фулам беа боси и што Подолски има таков финиш,иначе ќе беше интересно и таму.
Ја сум да се земат,три-четири играчи,пред се одбрана,напад и крило.Реално овие тројца новаци плус повредените Подолски,Чемберлејн,Артета,Вермален имаме и те како конкуренција на сите позиции.Но пак ќе кажам,ќе треба сите да сме среќни доколку видиме засилување до крајот.

Се слагам! Толку!
--- надополнето: 29 август 2013 во 22:21 ---
Како и да е ни треба класа напаѓач!
Прашањето мене што ме мачи веќе година дена е, дали

оваа легенда


е на пат да го замени следната

 
Член од
5 март 2011
Мислења
841
Поени од реакции
824
Се слагам! Толку!
--- надополнето: 29 август 2013 во 22:21 ---
Како и да е ни треба класа напаѓач!
Прашањето мене што ме мачи веќе година дена е, дали

оваа легенда


е на пат да го замени следната


ДА
 

Kajgana Shop

На врв Bottom