Студентски домови

Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
немало врски?! сеа че видите како се влегува со врски ;)
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Абе луѓе,на државата посерена и требаат пари,мислите на пензионерите ќе скокнат да бараат ? Секако оти ќе биде се врз студентот и работничката класа.Не за друго,државава станува старски дом поголем морталитет од наталитет . И пак чекајте избори и пак изгласајте преваранти,криминалци,простаци и лешинари !
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
353
Поени од реакции
457
Новото аплицирање ке се однесува само за 2,3 и 4 година, а за бруцоши не така???
Или грешам. :)
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
353
Поени од реакции
457
Е ова и Грујо моментално го размислува
Според моја логика ова не би требало да се однесува за бруцоши, бидејки рокот за поднесување на документите се уште трае. Мислам дека се разбираме. :)
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
185
Поени од реакции
222
Во кој ѕид глава да скршам :facepalm:
Како можи да се совпаѓаат податоците од Управа за јавни приходи што се за минатата година, со податоците пишани за оваа година. Јас во електронската ги внесов податоците од оваа година. Што ако некој останал без работа и тогаш шо прајме???
Лажираме податоци:facepalm:
Ех Грујо Грујо
 
Член од
11 јануари 2012
Мислења
78
Поени од реакции
22
Мене увек ми немале логика тие од УЈП потврдите. Значи мајка ми имаше нето плата од јуни 19 000 и нешто и во електронската пријава внесов онолку колку што пишуваше на потврдата која ја извади од работа (нели месечна нето плата се бараше), а на потврдата од УЈП пишуваше 300 000 годишно, што би дошло по 25 000 од месец. Разбирам дека тука се вклучени целокупните годишни приходи, за осигурување што им запираат на плата и се остало, ама +6000 денари од месец се многу некако o_O ?!?!
Некој друг ваков случај? Испаѓа дека јас и дека секој втор е преварант, што исто така ми нема логика o_O?!?!
И што ако извадам нови документи и повторно аплицирам, кога во потврдите истите податоци ќе ги пишува...:tapp:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Бараат две молби за да ти ја вратат едната? :icon_lol:
А тоа со УЈП, најсериозно никому таму не му текна дека го даваат за минатата година, а потврдата за плата за минатиот месец? :D
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
185
Поени од реакции
222
Мене увек ми немале логика тие од УЈП потврдите. Значи мајка ми имаше нето плата од јуни 19 000 и нешто и во електронската пријава внесов онолку колку што пишуваше на потврдата која ја извади од работа (нели месечна нето плата се бараше), а на потврдата од УЈП пишуваше 300 000 годишно, што би дошло по 25 000 од месец. Разбирам дека тука се вклучени целокупните годишни приходи, за осигурување што им запираат на плата и се остало, ама +6000 денари од месец се многу некако o_O ?!?!
Некој друг ваков случај? Испаѓа дека јас и дека секој втор е преварант, што исто така ми нема логика o_O?!?!
Прашуваш за други вакви случаи???
90 % од студентите ги лажираме податоците заради тоа шо не знајме шо да пишиме која плата се бара
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.964
Поени од реакции
12.491
Член од
11 јуни 2012
Мислења
185
Поени од реакции
222
Да не најде некој нешто објавено?
Нека даде линк
20 гига потрошив од релоад на странава од министерството
 
Член од
11 јануари 2012
Мислења
78
Поени од реакции
22
Леле тој Кирил нека скокни кај шо е подлабоко, кои вистински документи да ги соберам човече?!?!? Пак да појдам во Ујп истиот документ ќе ми го дадат за 2012, потврда за плата истата ќе биде за јуни 2013... Леле ке се убијам... :drk:
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
353
Поени од реакции
457
Тури го к*рот на се.
Кај до последен ден се чекаше за да дадат ваква изјава, не можеа ни да кажат дали до вечер ќе има список за тие што се примени, ништо. Катастрофа не можам да си повервам.

Едит: Овај пак овај

http://www.plusinfo.mk/vest/104235/Studentskiot-parlament-kje-bide-policija-za-izmamite-so-krevetite
Шта речи....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom