Студентски домови

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Да.Конкретко за во Пелагонија,за во другите не знам :D
Ете само ти си информиран изгледа така, јас ти кажувам дека оваа година нема влез со партиски книшки ниту во пелагонија, на вработените му е забрането да внесуваат (зборувам за македонците, за браќата незнам), а партиски списоци нема оваа година од сигурен извор ;)
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.938
Поени од реакции
12.438
Ете само ти си информиран изгледа така, јас ти кажувам дека оваа година нема влез со партиски книшки ниту во пелагонија, на вработените му е забрането да внесуваат (зборувам за македонците, за браќата незнам), а партиски списоци нема оваа година од сигурен извор ;)
За 24 сати некаде ќе видиме колку е ова точно. И јас вака разбрав, ама искрено не ми се верува.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Ете само ти си информиран изгледа така, јас ти кажувам дека оваа година нема влез со партиски книшки ниту во пелагонија, на вработените му е забрането да внесуваат (зборувам за македонците, за браќата незнам), а партиски списоци нема оваа година од сигурен извор ;)
Види,нема да ти бараат тебе,ама кога дојдат твоите документи на ред за класификација по име и презиме и матичен број ќе те бараат во листата дали те има,ако те нема родителите твои ќе ги бараат.Ако си СДСМ или ЛП или било која опонентна партија друга шо не е во коалиција со нив,те ставаат настрана и секогаш си во купчето ...."If there's a free spot"! Ме разбираш ? :D
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Види,нема да ти бараат тебе,ама кога дојдат твоите документи на ред за класификација по име и презиме и матичен број ќе те бараат во листата дали те има,ако те нема родителите твои ќе ги бараат.Ако си СДСМ или ЛП или било која опонентна партија друга шо не е во коалиција со нив,те ставаат настрана и секогаш си во купчето ...."If there's a free spot"! Ме разбираш ? :D
Не трескај глупости. Сериозно не се прави паметен на темата кога до вчера прашуваше банални работи.

Партиските списоци дефинитивно се укинати. Тој што си се сместувал без помош на партија туку преку други врски ќе си седат и оваа година. Ама тоа е мал број.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Не трескај глупости. Сериозно не се прави паметен на темата кога до вчера прашуваше банални работи.

Партиските списоци дефинитивно се укинати. Тој што си се сместувал без помош на партија туку преку други врски ќе си седат и оваа година. Ама тоа е мал број.
Тоа шо го прашував не беше за мене,не бев запознаен што како оти мене не ми треба студентски.А за списоци знам оти се укинати според новиот правлиник ама....ајде да бидеме реални,иако не смееме политика,се знае какви манипулации се прават !
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Тоа шо го прашував не беше за мене,не бев запознаен што како оти мене не ми треба студентски.А за списоци знам оти се укинати според новиот правлиник ама....ајде да бидеме реални,иако не смееме политика,се знае какви манипулации се прават !
Тоа што го напиша ти никогаш не го ни правеле , да проверуват кој вмро, а кој сдсм. Кој ги имаше врските седеше, без разлика на партија. Џабе пишуваш кога лани деца што беа СДСМ седеа во студентските и тоа добар број. Претседатели на младите од градовите на СДСМ исто така.

И не се укинати според новиот правилник затоа што такво нешто "не постои" и е нелегално. Изгледа новиот министер Спиро решил да ја средува корупцијата во домовите. Уште да почне и кај оние од СПУКМ што пари прават на нас и таман ќе е.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Тоа што го напиша ти никогаш не го ни правеле , да проверуват кој вмро, а кој сдсм. Кој ги имаше врските седеше, без разлика на партија. Џабе пишуваш кога лани деца што беа СДСМ седеа во студентските и тоа добар број. Претседатели на младите од градовите на СДСМ исто така.

И не се укинати според новиот правилник затоа што такво нешто "не постои" и е нелегално. Изгледа новиот министер Спиро решил да ја средува корупцијата во домовите. Уште да почне и кај оние од СПУКМ што пари прават на нас и таман ќе е.
Dude,this is Macedonia ! Nothing is how it should be here !
Братучед ми со кој пополнував јас е со умрен родител а другиот родител невработен.А братучед ми е јак активист на СДСМ.Сигурен е дека нема да го примат па почна да бара и стан за секој случај.Јас,секако ќе известам дали ќе биде примен или не овде,ама видете кој не би примил чоек шо има умрен родител а другиот невработен плус има 1 брат и 1 сестра ? Ако се случи ова,постои уште партиска манипулација :)
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
511
Поени од реакции
131
Me interesira so mislite vie spored vase mislenje dali ima sansi da vlezam vo studentski bez vrski ako imam prosek (7) a dvata roditeli ne mi se vraboteni?
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
Ете само ти си информиран изгледа така, јас ти кажувам дека оваа година нема влез со партиски книшки ниту во пелагонија, на вработените му е забрането да внесуваат (зборувам за македонците, за браќата незнам), а партиски списоци нема оваа година од сигурен извор ;)
кој те лажеше дека нема списоци. И кај СДСМ и кај ВМРО сум пишан.

Башка што 50 тина соби одат за советот на станари да си ги распредели.
Башка тоа што во Гоце ќе остават 100 места непополнети за да ги пополат со бруцоши.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
кој те лажеше дека нема списоци. И кај СДСМ и кај ВМРО сум пишан.

Башка што 50 тина соби одат за советот на станари да си ги распредели.
Башка тоа што во Гоце ќе остават 100 места непополнети за да ги пополат со бруцоши.
Па од такви како тебе се скратува можноста за студирање на студенти во Скопје, а немаат доволно средтства за стан.


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.938
Поени од реакции
12.438
Па од такви како тебе се скратува можноста за студирање на студенти во Скопје, а немаат доволно средтства за стан.


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Зошо од него да се скратува? Некој дозволил да има партиски списоци, дечкото само се снашол. И јас да можев и јас ќе најдев. Ако нешто научив последниве 2 години во државава тоа е дека за се ти требаат врски.
 
Член од
29 јули 2011
Мислења
36
Поени од реакции
4
Дали документите за Пелагонија треба да се предадат во Пелагонија или исто во менза во кузман ... ????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom