Аква парк "Wahooo" - Скопје

Член од
5 јули 2008
Мислења
224
Поени од реакции
197
ти ако би бил инвеститор дали би дозволил да се влегува со оружје?

Во никој случај, а што е финтата на аква паркот дозволуваат? Ако да, и кажи ми кај ќе го стави? Во купаќи, ете да дозовлуваат со оружје со него ли ќе се бања, ама и тоа ти се типови кои само за фалба го носат, иако он не знае да ракува со него мање битно, ама фаца ќе биде сите ќе го зборат. Ако не се дозволува ова над мене е џабе напишано. Битно не е во ред да се носи, без разлика дали е дозволено или не.
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
492
Поени од реакции
522
Навистина е интересно што и да се отвори во оваа Македонија која и цена да се стави секогаш на некој ќе му биде скапо.И 5 денари да биде некој ќе рече дека му е скапо па би требало да е безпари:Аква паркот не е забава за секој ден туку 2-3 пати во текот на летото затоа и мислам дека не скапа оваа влезница и не е обичен базен да споредувате цени со нив.Математиката е таа 1000 посетители во еден момент во Аква паркот а во текот на денот можеби да достигне до некои 1500-2000.Е сега иамме некои 90 топли денови Х2000 доаѓаме до бројка од 200 000 посетители.Значи и да се сака не може секој да го посети.Кога би бил 100 денари тогаш дури и ќе биде права гужва тепачка,тогаш од друг град и нека не помислуваат да одат бидејќи тој веќе ќе биде исполнет до последно место.И пак ќе бидат муабети дека оние што се надвор од СК ќе ги кошта уште плус пат во однос на Скопјани а сепак Аква Паркот е правен со буџетски пари,во тој буџет секој граѓанин придонесува .

Затоа цената си е супер и не е проблем некој да издвои барем еднаш во летото да го посети
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
За 350 денари добиваш посекотини и секакви други повреди. Ова само во МК го има :(
јок кардаш- го има и во Турција
Turista iz Britanije doživeo je nezgodu na toboganu na vodi prilikom odmora u mestu Altinkum, u Turskoj, zbog čega će možda morati da mu amputiraju nogu.
http://www.mondo.rs/a600329/Magazin/Travel/Ovo-moze-da-vam-se-dogodi-ako-odete-u-Tursku.html
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
За спуштање со тобоганите даваат ли гуми? Штом има толку повредени веројатно не??
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
.И затоа цената си е супер и не е проблем некој да издвои барем еднаш во летото да го посети
Која лузерска филозофија ти е ова,еј! Цело лето штедиш,не си купуваш сладолед на стапче кога ќе излезеш да се прошеташ низ град,само за да можеш еднаш во цели 90 дена колку што реално трае летото да се избањаш во Аква-паркот!!!
И после ќе си отидеш дома насмеан и насмевката ќе ти трае цела година,се до наредното лето кога пак ќе се избањаш еднаш и така понатаму кон светлата иднина...ЛОЛ! :pos:

Види,јас не сум против цената од 300 ден.,меѓутоа за фамилијарни луѓе кои сакаат да поминат едно попладне таму заедно со своите деца,е тука мислам дека цената ќе треба малку да се коригира,направи обична математика,4-ри члено семејство по 300 ден.=1200 ден.+сокчиња,сладолед и сл.=1500 ден.
Оваа цена за поголемиот дел од нашиве граѓани е превисока,значи во аква-паркот,според мене,ќе има помалку фамилијарни луѓе а ќе има повеќе млади и деца на новопечени скопски богаташи,поздрав!
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.363
Поени од реакции
6.367
300 денари, цела фамилија да влезе, 4 лица по 300 денари 1200.
Поарно запали колата дојди си на Романтик во Велес, избањај си се во езерото како човек, испливај се, врати си се. Плус и базенчето тука за дечиња е феноменално. Плус можете да лажете дека сте биле до грчка ако не ве видат комшиите.
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
492
Поени од реакции
522
Која лузерска филозофија ти е ова,еј! Цело лето штедиш,не си купуваш сладолед на стапче кога ќе излезеш да се прошеташ низ град,само за да можеш еднаш во цели 90 дена колку што реално трае летото да се избањаш во Аква-паркот!!!
И после ќе си отидеш дома насмеан и насмевката ќе ти трае цела година,се до наредното лето кога пак ќе се избањаш еднаш и така понатаму кон светлата иднина...ЛОЛ! :pos:

Види,јас не сум против цената од 300 ден.,меѓутоа за фамилијарни луѓе кои сакаат да поминат едно попладне таму заедно со своите деца,е тука мислам дека цената ќе треба малку да се коригира,направи обична математика,4-ри члено семејство по 300 ден.=1200 ден.+сокчиња,сладолед и сл.=1500 ден.
Оваа цена за поголемиот дел од нашиве граѓани е превисока,значи во аква-паркот,според мене,ќе има помалку фамилијарни луѓе а ќе има повеќе млади и деца на новопечени скопски богаташи,поздрав!
Аман бре луѓе не е македонецот сепак до толку сиромашен за да не може да издвои 1500 ден за тој еден фамилијарен ден во аква паркот.Па како што читам во СК во сите базени е меѓу 1500-200 ден а тоа е само една половина од цената на аква паркот.Тој што бил во аква парк знае дека поголемо задоволство е еднаш на аква парк отколку 3 дена во обичен базен.
Јас во Велес сум се нагледал еден куп фамилијарни луѓе од Скопје на наше езеро и сигурно едно идење не им е помалку од 1500ден.
 

sveto4aki2

РОДИТЕЛ
Член од
17 јануари 2009
Мислења
268
Поени од реакции
37
Јас мислам дека фамилијарна карта е 1000 денари (4X 250 ден)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.352
Поени од реакции
28.009
Карта да биде 200 денари има и 7 члено семејство шо ги знаеш па 1400 денари плус по 200 денари за јадење од чоек ојдоа 50 евра, скапо да сибеш пиперот.

 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Колку за споредба, во Waterland во Солун карта е 14,5 евра.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Само што во Солун таргет групата се туристи а овде пошто е локален таргет групата би биле скопјани.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Само што во Солун таргет групата се туристи а овде пошто е локален таргет групата би биле скопјани.

И во Солун е локален, на излез од градот е. Така се прави нормален, голем и широк Аква-парк.
Проблемот овде е што ете, треба да има некој пакет за да одат фамилии, мислам дека така имаше на времето во Солун.

Се согласувам со тоа дека во нормална филозофија, едно до две идења во летото во аква-парк се сосема доволни како фамилија, а останатото време нека биде за поединечни посети со друштва. Мислам дека во Солун беше границата 12 години за деца, ако се помали и пониска е цената. Нека го средат од тој аспект и ќе биде сосема доволно.

Не може да очекувате цена од 200 денари за цел ден во Аква Парк, кога во кафич ќе платите 120 денари за едно мочано нескафе.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Кај нас сите муабети се вртат околу нискиот стандард на населението, да имавме просечна плата од 600 евра и вработеност од 80% никој немаше ни да дискутира за цената туку за сосема други работи.

Сепак и без аква парк се живее не е нешто по што треба да се жали зашто е цената скапа, инвеститорот го интересра да прави профит а од кого ќе го прави му е секако небитно.

Во принцип секој става највисока можна цена со која има профит освен во институции кои се субвенционирани од државата за намерно да имаат пониска цена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom