Аква парк "Wahooo" - Скопје

C

cige

Гостин
Е стварно е скапа влезницава.Јасно за кого - како.
За внуците на Минчо,Штерјо или Свето можеби и не е. Ама за просечен наш човек со деца да оди четири члена 1200 денари + сендвич-сокче,тоа е околу 2000 денари, е тоа веќе неприфатливо, се разбира ниту за мене а и + треба превоз,не е тоа пред врата.
Ова значи и “дискриминација“- селекција-поточно:влез за тој што има да плати.
А нели отворија нешто слично во Пробиштип-како се таму цените.
Можеби од 01.септември ако ги намалат цените да ги однесам еднаш внуците.
Аман бре, морало 800 денари за кафиња и сокчиња или ич не оди. Така ли?
Ебати тоа скопјаните испувани.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Луѓе, стварно не е скапо 5 евра за Аква Парк. Во Европа до 40 евра стигнуваат цените, па и за нив е дури скапо со тој стандард да одат таму секоја недела.

Ама еве денес бев да го ѕирнам и како што гледам, невиден крш е. Требало подобро да изгледа. Од рендерот што излезе нема ни Р. Пола од објектите ми делуваат небезбедно и како за 12 годишњаци. Како да е направен за инстант пари правење. Очекував навистина нешто подобро.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
300 denari za 5 lizgalki ne zasluzuvaat tobogani da se vikaat.....po neznam koj pat fail....parite u dzeb napraj 40% od celiot proekt drugoto za tebe i gotovo......da ti ebam drzavata
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Дозволено ли е да се носи сок купен надвор од аква паркот по што таму сигурно е три пати поскапо. А во аква паркот што е во Пробиштип на врата ги пребаруваат работите што ги носиш.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Луѓе, стварно не е скапо 5 евра за Аква Парк. Во Европа до 40 евра стигнуваат цените, па и за нив е дури скапо со тој стандард да одат таму секоја недела.

Ама еве денес бев да го ѕирнам и како што гледам, невиден крш е. Требало подобро да изгледа. Од рендерот што излезе нема ни Р. Пола од објектите ми делуваат небезбедно и како за 12 годишњаци. Како да е направен за инстант пари правење. Очекував навистина нешто подобро.
Добро е и што е таков сооглед на тоа што кормилото на аква парков го вртат капетани на потонати бродови на чело со тој адмиралот што се потпишува до отисок од прст :)
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.135
Поени од реакции
797
Добро бе, колку да е карта ? 30 денари ? 50 ?
Да ви даваат пари при влез ?

Сакаш цел ден забава во аквапарк, ќе си платиш 300 денари.

Во Русија стандардот е веројатно и помал од кај нас, а карта за аквапарк послаб од скопскиов е 15 евра.
Кажи ми искрено,колкав процент на луѓе денес во Македонија можат да си дозволат да си шлапкаат и кулираат цел ден во Аква-парк? Еве на пр.едно семејство со 2 дечиња ако сака да си помине незаборавно попладне во аква-паркот ќе треба да издвои мин.1500 ден.што според мене е премногу!
И реално,цените на картите би требало да бидат 200 ден. за возрасни,100 ден.за деца над 12 години,сите под 12 бесплатно ама во придружба на родител или старател,кој секако ќе мора да си извади карта без разлика дали ќе се бања или не!
Ете,тоа се реални цени за во Македонија и за нашиов македонски стандард,во Русија е сосема поинаква ситуацијата,таму владее суров и див капитализам кадешто аква-паркчиња никнуваат на секој чекор а се во функција на новопечените богаташки деца(не е како кај нас,овде ние си имаме либерален капитализам :),поздрав!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Добро е и што е таков сооглед на тоа што кормилото на аква парков го вртат капетани на потонати бродови на чело со тој адмиралот што се потпишува до отисок од прст :)
Тој беше директор и на АМС. :DДа го ставиш него директор на АМС е како мене да ме ставиш директор на македонска авијација.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Секогаш за нашиот народ нешто што е ново нечини, добро де сигурно ќе се намали цената со тек на време, плус во споредба со други места во странство цените се ОК ако се земе предвид дека е новоизграден центар. А тоа дека има многу неписмени што ќе влагаат веќе се виде уште првиот ден.
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.662
Кажи ми искрено,колкав процент на луѓе денес во Македонија можат да си дозволат да си шлапкаат и кулираат цел ден во Аква-парк? Еве на пр.едно семејство со 2 дечиња ако сака да си помине незаборавно попладне во аква-паркот ќе треба да издвои мин.1500 ден.што според мене е премногу!
И реално,цените на картите би требало да бидат 200 ден. за возрасни,100 ден.за деца над 12 години,сите под 12 бесплатно ама во придружба на родител или старател,кој секако ќе мора да си извади карта без разлика дали ќе се бања или не!
Ете,тоа се реални цени за во Македонија и за нашиов македонски стандард,во Русија е сосема поинаква ситуацијата,таму владее суров и див капитализам кадешто аква-паркчиња никнуваат на секој чекор а се во функција на новопечените богаташки деца(не е како кај нас,овде ние си имаме либерален капитализам :),поздрав!

Незнам што да ти кажам .. немам процент. Искрено и навистина сум збунет околу целата оваа ситуација со сиромаштијата.
Знам дека има многу луѓе што неможат да си дозволат основни работи, ама од друга страна мене целиот facebook ми е со слики од
Иос, Кавос, Миконос и Закинтос. Буквално цел фејсбук. Речиси сите девојки што ги познавам се по грчките острови.
Живеам во Скопје, познавам многу луѓе и никогаш не сум ја увидел таа сиромаштија. Верувам дека ја има, особено по останатите градови.

При споредбата на цени со аква-паркови од соседството и странство, нашиов има најниска цена. И тоа во Скопје, каде најмногу луѓе ќе
можат да си го дозволат.

Цената и не треба да биде толку ниска, за да може секој често да си го дозволи одењето.
Одењето во аква-парк треба да е посебен ден за релаксација, кој ќе се планира неколку дена однапред. Ќе си испланира човек, ќе одвои
и ќе се почести со ден во аква-парк.

Да е ниска цената, сите знаеме што ќе се случува внатре. Според тоа што читам,истото се увидело првиот бесплатен ден.
Имаме ние една "посебна" категорија на граѓани и младина, што незнае како да се однесува на јавни места. Ценава се надевам ќе им го
намали бројот, барем нема во орди да се движат внатре.

А мојот првичен коментар беше резултат на акумулиран гнев, затоа што кај нас искрено многу често покрај основаното, има и многу
неосновано кукање и плачење за се и сешто. Изгледа во гените ќе да е. Имам чувство дека и шведски стандард да имаме, пак еден куп
луѓе ќе се јават да речат: Еееееј скапо бе ! :)
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Eeeee бре Скопјанишча еден аква парк ви напрајја и уште од прв ден 10 повредени, ами да го имавте езерово за една сезона сите ќе се испоудаевте :)
И тоа Сасе ќе се испоудавеа у гомна.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Дозволено ли е да се носи сок купен надвор од аква паркот по што таму сигурно е три пати поскапо. А во аква паркот што е во Пробиштип на врата ги пребаруваат работите што ги носиш.
Секако, може и скара да понесеш да испечеш таму.

Не, не е и тоа со причина.
 
Член од
13 април 2013
Мислења
156
Поени од реакции
30
moze nekoj sto bil i vo skopskiot i vo probistip akva parkot da napravi sporedba?
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
224
Поени од реакции
197
Е добро бе, ај 50 денари нека биде карта да неможе игла каде да падне...БОГ ДА ЧУВА!
Кој те тера да одиш секој викенд?! Луксуз невиден, јас еднаш во годината кога одам во Турција на одмор од 10 дена еден ми е на аква парк, Македончето до вчера не знаеше што е тоа сега му направиа па сака секој ден да оди...:facepalm:

Друга работа ај ставете се вие во инвеститор, колку ќе ја ставите картата, ама РЕАЛНО?!
И дали кога би направила 2-3 кафича ќе дозволувате да влегуваат со сок и со јадење, и кажи ми од каде ќе ги платиш вработените? Мислете малку од двете страни. Никој не ви ги зима парите од џеб сами си одлучувате каде ќе ги потрошите, ако ви е скапо нема да одите. End of story
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Е добро бе, ај 50 денари нека биде карта да неможе игла каде да падне...БОГ ДА ЧУВА!
Кој те тера да одиш секој викенд?! Луксуз невиден, јас еднаш во годината кога одам во Турција на одмор од 10 дена еден ми е на аква парк, Македончето до вчера не знаеше што е тоа сега му направиа па сака секој ден да оди...:facepalm:

Друга работа ај ставете се вие во инвеститор, колку ќе ја ставите картата, ама РЕАЛНО?!
И дали кога би направила 2-3 кафича ќе дозволувате да влегуваат со сок и со јадење, и кажи ми од каде ќе ги платиш вработените? Мислете малку од двете страни. Никој не ви ги зима парите од џеб сами си одлучувате каде ќе ги потрошите, ако ви е скапо нема да одите. End of story
ти ако би бил инвеститор дали би дозволил да се влегува со оружје?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom