Фан Клуб: Барселона

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Нека се ориентира тој на дефанзивни прекиди, џабе ќе се замара со офанзивни, кога единствениот играч (Пике) е труп со глава.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Човекот уште не е свесен дека го чека најверојатко најтешката работа во неговата кариера. :D
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.491
Поени од реакции
22.243

На големо се шпекулира дека Ибрахимович може да премине во Реал. :sneaky:


Маркињос најверојатно ќе заврши во ПСЖ.
Сега, според пишувањата би требало Тито и управата да се насочат кон премиерлигашките стопери:




Според мене, доаѓањето на Маркињос во ПСЖ, по некоја логика би требало да значи, дека се зголемуваат шансите Тиаго Силва да си замине од Париз.. :unsure:
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999

На големо се шпекулира дека Ибрахимович може да премине во Реал. :sneaky:


Маркињос најверојатно ќе заврши во ПСЖ.
Сега, според пишувањата би требало Тито и управата да се насочат кон премиерлигашките стопери:




Според мене, доаѓањето на Маркињос во ПСЖ, по некоја логика би требало да значи, дека се зголемуваат шансите Тиаго Силва да си замине од Париз.. :unsure:
нема да замине од париз тиаго ти кажува од сигурни информации може да го купите бејл или руни
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.491
Поени од реакции
22.243
нема да замине од париз тиаго ти кажува од сигурни информации може да го купите бејл или руни
А, откупот на компир и слива како ќе се движи наесен?
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
А, откупот на компир и слива како ќе се движи наесен?
кој е овј компир не сум го гледал незнам а силва на есен тешко ке остане и тогаж во псш може за 2-3 години да прави трансфер
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.688
Поени од реакции
11.033
кој е овј компир не сум го гледал незнам а силва на есен тешко ке остане и тогаж во псш може за 2-3 години да прави трансфер
многу јак играч,aкo си немал можност да го гледаш сега гледај го на youtube
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Nro

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.245
Поени од реакции
37.839
нема да замине од париз тиаго ти кажува од сигурни информации може да го купите бејл или руни

А одкога Руни и Бејл играт штопер?

На нас ни треба класичен штопер , најранливото место во тимот , најглавната причина што Баерн ни даде 7 комада. Нападот ни е супер поткрепан со доста добра средина која што може да се ротира со безброј комбинации , не за џабе лани имавме троцифрен број голови. Значи офанзивата не ни е проблем во никој случај. Тоа што ни треба е добар класа штопер кој ќе може да превзема одговорности , нешто слично како Пујол но само во помлада верзија. Силва би бил решение на сите проблеми , но ако веќе не бива нека се преориентират и на некој друг , не треба да се губи време. Ако сакаме да конкурираме за трофејот во ЛШ за наредната сезона , мора да земат штопер.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Испратена била понуда за Фабрегас а Бартомеу излезе со официјален став од клубот дека Фабрегас не е на продажба.

"El Barça puede asegurar que no atenderá ninguna oferta por Cesc. Queda totalmente descartado pues Fàbregas es intransferible".

 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.491
Поени од реакции
22.243
На денешен ден, пред 10 години:




--- надополнето: 19 јули 2013 во 17:43 ---
Barcelona have scheduled a press conference of Sandro Rosell and Andoni Zubizarreta at 20:30 CET
Опаа, што ли ќе ни кажат типците? :D
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.010
Поени од реакции
5.326
На денешен ден, пред 10 години:




--- надополнето: 19 јули 2013 во 17:43 ---
Barcelona have scheduled a press conference of Sandro Rosell and Andoni Zubizarreta at 20:30 CET
Опаа, што ли ќе ни кажат типците? :D
Фабрегас дека иде во Јунајтед :P (мало сутра :D ) Дека е испратена понуда за Агер :)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.491
Поени од реакции
22.243
Спорт пишува дека ТИТО ЈА НАПУШТА БАРСА. Тоа ќе било соопштено на прес-конференцијата. А? Уат да фак, бе?

tito.jpg

КАТАКЛИЗМА!!!!!!!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Е многу attention whores сте бе, пресови викање насекое. :D Според медиумиве шо ги пратам, другарот Тито ќе поднел оставка. Иако мене не ми е верно.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.491
Поени од реакции
22.243
Е многу attention whores сте бе, пресови викање насекое. :D Според медиумиве шо ги пратам, другарот Тито ќе поднел оставка. Иако мене не ми е верно.
Уште коа те видов оти ретвиташ за прес-конференција на Барса, си реков 'ова не ќе да е на арно'... :cautious:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom