Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Не му замеравајте на Rooney's Temper, треба да ме части кафана ако се деси ова па како давеник се фаќа за сламки сега :D
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Не му замеравајте на Rooney's Temper, треба да ме части кафана ако се деси ова па како давеник се фаќа за сламки сега :D

Ептен се горев на Бензема, Озил, Снајдер, Азар, Моура па сега дувам и на Тиаго :D Нека потпише кафаната е најмал проблем и топло-ладно за десерт добиваш :D
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Како ме мавнавте на игнор за Стротман што ве прашав... :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.320
Поени од реакции
65.300
Како ме мавнавте на игнор за Стротман што ве прашав... :D

Нема нешто поконкретно во последно време, некако, трансферот на Тиаго излезе во прв план пред Кевин, иако, според обложувалниците, 3 од најверојатните трансфери се...
1. Игуаин во Арсенал
2. Тиаго кај нас
3. Струтман кај нас...
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Така и си мислев... И онака не верував дека онаа неспособна управа на Рома може да го прелаже со некој проект па да го донесе во Рома... Плус и како што се скржави... Повеќе од сигурно е дека ќе дојде во Манчестер :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.325
Поени од реакции
11.164
Тоа да, ама како што се гледа на Инстаграмот на Барса, кропнати се и десната рака на Пике и левата на Пујол, сигурно не би направиле така ако би можеле да ја вметнат целата само без Тиаго. Ви реков, ако утре сабајле Алкантара не е во Манчестер нема да има никакво претставување дента, плус тоа кога клубов претставил играч на прес на менаџерот? Ако се водиме според се досега, би требало да биде наш играч дечкото само треба уште малку да се стрпиме (y)
другарче десната страна е така напраена за да личи на нешто сликата, ти текнува?
ај замисли колку аматерско ке е левата страна отсечена а десната не. :sneaky:
но сенс :)
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
другарче десната страна е така напраена за да личи на нешто сликата, ти текнува?
ај замисли колку аматерско ке е левата страна отсечена а десната не. :sneaky:
но сенс :)

А зошто на официјалната страна на Барса Тиаго е уште на сликите и активно го рекламира дресот на онлајн мегасторот? Замисли колку аматерски ќе е да го остават на официјалната, а да го кропнат на Инстаграм ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
А зошто на официјалната страна на Барса Тиаго е уште на сликите и активно го рекламира дресот на онлајн мегасторот? Замисли колку аматерски ќе е да го остават на официјалната, а да го кропнат на Инстаграм ;)
Чичко Пит од Скај Спортс пиша на Твитер за трансферов дека има гласини од Шпанија дека е готово. Зошто пиша денес а не пиша пред 2 недели кога исто така имаше гласини по весници дека е готово? :icon_mrgr:

И официјално, Фил Невил се враќа во Манчестер Јунајтед и се приклучува на тренерскиот персонал

http://www.manutd.com/en/News-And-Features/Football-News/2013/Jul/phil-neville-recruited-to-manchester-united-backroom-team.aspx
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.320
Поени од реакции
65.300
Не знам зошто, ама, ми се свиѓа ова со Гигс, додека сум скептик за Фил...
Гери некако ми беше пологичен избор, али ајде, Фил пак беше со Мојсо долги години...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Не знам зошто, ама, ми се свиѓа ова со Гигс, додека сум скептик за Фил...
Гери некако ми беше пологичен избор, али ајде, Фил пак беше со Мојсо долги години...
За Фил Невил и Дејвид Џејмс кој е постар од него 15 години вели дека бил авторитет и во Англија и во клубовите кај што играл иако не бил секогаш капитен :)

Фергусон имаше замисла клубов да биде фамилија, со бивши играчи кои подоцна ќе имаат функции во клубов, без разлика дали во бордот или во тренерскиот дел. Ете, му се остварува полека зацртаното. Младинците и резервите ги раководат бивши наши играчи, Сколс, Гигс, Ники Бат и Фил се тренери :) Е уште Гери фали да ги шамара ама ајде нека води анализи уште некоја година на Скај Спортс додека не ги проучи до даске тимовиве од ПЛ :D
 
Член од
11 март 2010
Мислења
306
Поени од реакции
320
А што се дешава со Сколс, ќе се врати како тренер или можеби имало вистина во приказните што го поврзуваа со Олдам...Јас нормално се надам дека ќе се врати како тренер во тимот :P
--- надополнето: 4 јули 2013 во 17:40 ---
За Фил Невил и Дејвид Џејмс кој е постар од него 15 години вели дека бил авторитет и во Англија и во клубовите кај што играл иако не бил секогаш капитен :)

Фергусон имаше замисла клубов да биде фамилија, со бивши играчи кои подоцна ќе имаат функции во клубов, без разлика дали во бордот или во тренерскиот дел. Ете, му се остварува полека зацртаното. Младинците и резервите ги раководат бивши наши играчи, Сколс, Гигс, Ники Бат и Фил се тренери :) Е уште Гери фали да ги шамара ама ајде нека води анализи уште некоја година на Скај Спортс додека не ги проучи до даске тимовиве од ПЛ :D
Ме претекна со Сколс, но нема ништо официално колку што знам??
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
А што се дешава со Сколс, ќе се врати како тренер или можеби имало вистина во приказните што го поврзуваа со Олдам...Јас нормално се надам дека ќе се врати како тренер во тимот :P
--- надополнето: 4 јули 2013 во 17:40 ---


Ме претекна со Сколс, но нема ништо официално колку што знам??
Па пред да се врати од пензија беше тренер, сега се враќа кај тренерите, ама тој и Ники Бат се кај младинците тренери.
 
Член од
11 март 2010
Мислења
306
Поени од реакции
320
Па пред да се врати од пензија беше тренер, сега се враќа кај тренерите, ама тој и Ники Бат се кај младинците тренери.
Знам дека беше, но немаше ништо враќање назад на позицијата, сега ниормално во тандем со Бат како тренери...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom