Помош! Дали сум бремена?

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
Пошто нема големо искуство барам ваше мислење. Последниот пат ми дојде на 12ти. После 8 дена имав незаштитен однос т.е. на почетокот само немавме заштита после тоа зедовме кондом. Имам читано дека можно е да има предсемена течност па да се направи беља. Да земам апче ден потоа или....?

Де бре.. па купи си тест ! :)

Ако не па земај апчиња.. шо се нервираш.... :)..

У осталом.. па аирлија нека е! :D

П.С. Пази да не те чуе Дедо Петар... нешо ептен е настрвен кон вакви ствари...
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Пријатели може ли еден совет ?
Имавме однос со кондом, меѓутоа пред свршување кога го извадив видов врвот на кондомот го нема никаде дали ако останал внатре може да направи некојј проблем ?:
Нема, ќе го измоча по некое време. :)
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Пошто нема големо искуство барам ваше мислење. Последниот пат ми дојде на 12ти. После 8 дена имав незаштитен однос т.е. на почетокот само немавме заштита после тоа зедовме кондом. Имам читано дека можно е да има предсемена течност па да се направи беља. Да земам апче ден потоа или....?
Немај гајле у таа течност и ако залета некој сперматозоид шансите да те оплоди се мнооогу мали е сега друга е приказната ако свршил внатре(огромен број на сперматозоиди).
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Немај гајле у таа течност и ако залета некој сперматозоид шансите да те оплоди се мнооогу мали е сега друга е приказната ако свршил внатре(огромен број на сперматозоиди).
Мене баш вака ми се случи.Не свршив внатре сигурен сум,а после излезе дека е трудна.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Ќе сака некој да ми појасни какви се тие контрацепциски пилули и кога се земаат?
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво. Со дечко ми имавме петинг, но и двајцата имавме долна облека на нас. Тој сврши во боксерките и од неговите се навлажнија и моите. Бешиката беше малку влажна, но од страна накај бикини зоната, а и невина сум. Читав на многу сајтови за такви случаи но страв ми дали има некакви шанси за забременување :(
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
Здраво. Со дечко ми имавме петинг, но и двајцата имавме долна облека на нас. Тој сврши во боксерките и од неговите се навлажнија и моите. Бешиката беше малку влажна, но од страна накај бикини зоната, а и невина сум. Читав на многу сајтови за такви случаи но страв ми дали има некакви шанси за забременување :(
Не си бремена, не се плаши :)
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Здраво. Со дечко ми имавме петинг, но и двајцата имавме долна облека на нас. Тој сврши во боксерките и од неговите се навлажнија и моите. Бешиката беше малку влажна, но од страна накај бикини зоната, а и невина сум. Читав на многу сајтови за такви случаи но страв ми дали има некакви шанси за забременување :(
Ај малце едукација, зошто очигледно си бегала од часовите по Биологија. Се надевам дека не си бегала од часовите по Англиски јазик.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
а да купам апче за секој случај или не оти читав и на невино демек можело да се остане бремена ?
А да си купиш апче, ама прозак или евентуално некој друг персукатор пошо дефинитивно тролаш.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
а да купам апче за секој случај или не оти читав и на невино демек можело да се остане бремена ?
Ако немало пенетрација, не си бремена. Нема потреба да го труеш организмот со апче. Ако се остануваше бремена од пренос на сперма преку гаќи (надворешен допир), до сега сите ќе имавме по 4 деца и бремени ќе останувавме од даските на вц школките по дома. Не се секирај, за бебе ти треба пенетрација и добро количество сперма, зошто ако го изгледа видеото ќе слушнеше како чичето вика : 99% од спермата умира или се исфрла уште на почетокот на патувањето кон јајце клетката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom