Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
А

Адриано

Гостин
Немој, греота е . Иначе 2 дена по ред провоцира на форумов, беше во неколку наврати опоменат и мораше да биде баниран . . . баталете ги ваквите провокации, се ништи темава, ок, освен пеналчето што Грејт го цитираше :D .

Иначе, деновиве многу се актуелни шпекулациите за Ето, а и еден апсурд од вчера, фановите на Фиорентина биле гневни што судот не пресудил суспензија за Адри, баш поради онаа суспензија на Џила во првиот дел од сезоната, тргнаа пак со оние обвиненија дека големите тимови се фаворизирани во Италија . . . а се што требаше да направат е да ги споредат двете ситуации, толку . :toe:
а истите тие фанови не се сеќаваат дека мунтари не заслужи црвен картон пред две кола па истиот си го отслужи!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.719
Поени од реакции
43.877
а истите тие фанови не се сеќаваат дека мунтари не заслужи црвен картон пред две кола па истиот си го отслужи!
Нема везе тоа, проблемот е што Џила апла намерно даде гол со рака, и самиот рече го изјави тоа но додаде дека бил направен фаул и пенал врз него и мислел дека истиот бил санкциониран од судијата, па така реагирал . А за Адри, и Албертини, и Буфон ( неговата изјава не ја пастирав ) и Анчелоти, и секој што се/и не се разбира од фудбал јасно видоа дека овде немаше намера .
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.903
ДобЛо, како сакаС ти така Ке си писувас, гуедам гоуем си станау... И многу си мудау исто така. Буавос, буавос за тебе...
:pos:

Сакав зелено да ти пуштам ама многу сум дал нејќе сега. Како и да е, ти се намести на пенал.

Иначе за Адри и голот со рака веќе и нема што да се каже, се гледа се од снимките и сега може само инаети да се тераат по медиумите. Фиорентина си има мака пошто ќе беа каменувани за малку во Џенова, домашната публика беше лута затоа што судиите ја фаворизирале Фиорентина, па сега тие ја префрлаат топката на друга страна и така... Иначе не мислам дека беа фаворизирани во Џенова ама очигледно владее хистерија во калчото и секој во секого се сомнева и секој на секого му е нешто лут. Колку побрзо се освестат медиумите (т.е. оние за чии интереси работат), и престанат да шират хистерија, туку да почнат да коментираат за фудбал, толку побрзо ќе се врати публиката на стадионите и нема да се занимаваме со глупости.

Видете што им прави ваквата кампања на децава од 15-16 години, уште ни 20-30 натпревари во животот немаат изгледано а веќе зборуваат за местење и афери. Се си знаат :jaj:
 

BillyRijeka

BillyRijeka
Член од
3 февруари 2009
Мислења
84
Поени од реакции
15
Дечки простено ти е почетник си, ама ѕирни ги правилата пред да пишуваш и види каде смееш вакви мислења, а каде не.

И кирилица не е на одмет, латиница претежно бојкотираме ако не е некој англиски текст copy/paste.
nemoj tako brate , ja jesam Makedonac ali nemam ćirilicu, znam je čitati ali ipak ... ne mislim nikome zlo ako pišem latinično
 

BillyRijeka

BillyRijeka
Член од
3 февруари 2009
Мислења
84
Поени од реакции
15
Od edna ekipa sto nema svoj stadion a saka da bide mezu najdobrite potesko e koga nekoj ce ti se pravi gazda kako naprimer milan ,i pomalce za toa okolu natprevarot so manchester posto naredniot vtornik inter ce izgori kakoi drugite ekipi koj ezgorea vo pekolot na manchester united VIVA MANCHESTER UNITED
dečko ,ja prvi priznajem da je Milan gazda u Milanu ali zapamti i da Manchester City ima više navijača u Manchesteru od vas...

zadnji derbi je dokazao ko je gazda u Milanu ,jel tako INTERISTI
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.903
nemoj tako brate , ja jesam Makedonac ali nemam ćirilicu, znam je čitati ali ipak ... ne mislim nikome zlo ako pišem latinično
Били не мислиме на тебе, уживај. Згора на тоа, твојата латиница ги има сите потребни симболи (central european: ć, č, š...), што ја прави лесна за читање и одговара на јазикот на кој е напишана. Истото е и кај англиските текстови кои ги копираме.

На Македонскиот јазик не одговара латиницата и бидејќи не ги користиме специјалните карактери, се користат истите букви за Ч и Ќ, за Ш и С... и сето тоа е непрегледно и едвај се чита. Посебно кога е долг текстот, катастрофа е...

Така да, не се однесуваше тоа на тебе, се надевам дека појаснив и извини ако се најде прозван од текстот.
 

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
543
Поени од реакции
34
dečko ,ja prvi priznajem da je Milan gazda u Milanu ali zapamti i da Manchester City ima više navijača u Manchesteru od vas...

zadnji derbi je dokazao ko je gazda u Milanu ,jel tako INTERISTI
ТАКА ЕЕЕЕЕЕ :cuc: :)
А уствари од кај улетуваат морончиња ко Armon, какви луѓе, убаво вика Син, сакавте за секое дете компјутер НА ВИ ГО :pos2: иначе Ибракадабра, си ме изнасмеал посабајлечки, обично сум намќор :)
 

BillyRijeka

BillyRijeka
Член од
3 февруари 2009
Мислења
84
Поени од реакции
15
Били не мислиме на тебе, уживај. Згора на тоа, твојата латиница ги има сите потребни симболи (central european: ć, č, š...), што ја прави лесна за читање и одговара на јазикот на кој е напишана. Истото е и кај англиските текстови кои ги копираме.

На Македонскиот јазик не одговара латиницата и бидејќи не ги користиме специјалните карактери, се користат истите букви за Ч и Ќ, за Ш и С... и сето тоа е непрегледно и едвај се чита. Посебно кога е долг текстот, катастрофа е...

Така да, не се однесуваше тоа на тебе, се надевам дека појаснив и извини ако се најде прозван од текстот.
znam da nisi mislio na mene, ali ono bojkotirame...

moj Makedonski je tako tako , ja sam rođen u Rijeci i moja je greška što nisam na ti sa makedonskim ali evo sada moja dijeca imaju svake subote u školi makedonski jezik i ja sam jako ponosan na to što mi ga djeca uče u Hrvatskoj...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
znam da nisi mislio na mene, ali ono bojkotirame...

moj Makedonski je tako tako , ja sam rođen u Rijeci i moja je greška što nisam na ti sa makedonskim ali evo sada moja dijeca imaju svake subote u školi makedonski jezik i ja sam jako ponosan na to što mi ga djeca uče u Hrvatskoj...
Оф топик,ама морав :pipi:Децата во Хрватска учат македонски ?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.903
ТАКА ЕЕЕЕЕЕ :cuc: :)
А уствари од кај улетуваат морончиња ко Armon, какви луѓе, убаво вика Син, сакавте за секое дете компјутер НА ВИ ГО :pos2: иначе Ибракадабра, си ме изнасмеал посабајлечки, обично сум намќор :)
Јас се чудам, сум видел еден куп како него, немаат стигнато ни до 10 мислења а веќе им свети црвено. Како им успева ја незнам :pos2:

znam da nisi mislio na mene, ali ono bojkotirame...

moj Makedonski je tako tako , ja sam rođen u Rijeci i moja je greška što nisam na ti sa makedonskim ali evo sada moja dijeca imaju svake subote u školi makedonski jezik i ja sam jako ponosan na to što mi ga djeca uče u Hrvatskoj...
Били, ќе ти пишам веднаш на профил за да не одам оф-топик.
 
А

Адриано

Гостин
Не коментирам ништо само ке потсетам на моментот(кој се сеќава кој не)
Кога Фламини ги крена рацете до небото и му залепи две жешки на Адриано!
Не би се противел освен ако пред три кола Мунтари за ист испад не добиеше црвен картон и 3 утакмици казна!
Инаку инцидентот беше во шеснаесетникот на милан а адри после тоа плукаше крв!
едно интересно мислење после првото дерби годинава!
и едно општо прашање
ако Адриано добие суспензија поради играње со рака нели и амброзини треба да добие автоматски втор жолт за стартот над мајкон?
не сакам да вртам наназад ке најдам многу примери кога сме биле оштетени сезонава( и лани) секако повеќе милан не е во борба за титулата!!!
 

BillyRijeka

BillyRijeka
Член од
3 февруари 2009
Мислења
84
Поени од реакции
15
едно интересно мислење после првото дерби годинава!
и едно општо прашање
ако Адриано добие суспензија поради играње со рака нели и амброзини треба да добие автоматски втор жолт за стартот над мајкон?
не сакам да вртам наназад ке најдам многу примери кога сме биле оштетени сезонава( и лани) секако повеќе милан не е во борба за титулата!!!
pozdrav nema suspenzije oslobođen je...

a za Ambrossinija ti ne važi ako je sudija vidio udaranje a nije kaznio, samo ako sudija nije vidio udaranje onda zasjeda komisija i donosi kaznu
 
А

Адриано

Гостин
pozdrav nema suspenzije oslobođen je...

a za Ambrossinija ti ne važi ako je sudija vidio udaranje a nije kaznio, samo ako sudija nije vidio udaranje onda zasjeda komisija i donosi kaznu
знам знам тоа!
само друго ми беше поентата сакав да нагласам дека не е првпат да се донесе дисциплинска постапка против интер или да се подготвува нешто слично!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.719
Поени од реакции
43.877
Мора мал сеир . :tv:




 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom