Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
Колеги, дали некој го има лифчето со задачи од втор кол Мат1 или од испитот во јануари шо беше? Од оваа година или од предходните две сеедно, имам некои испити од копирницата на електро(ама тогаш уште финки не постоеше), така да ми требаат овие поновите.
Ќе ми завршите голема работа :)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Колеги, дали некој го има лифчето со задачи од втор кол Мат1 или од испитот во јануари шо беше? Од оваа година или од предходните две сеедно, имам некои испити од копирницата на електро(ама тогаш уште финки не постоеше), така да ми требаат овие поновите.
Ќе ми завршите голема работа :)
К1 ти треба или Мат1 од кој смер :D?
 
Член од
22 јуни 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Имам едно прашање за Калкулус 2. Нели кога ги формираат оценките ги земаат подобрите резултати од колоквиумите или испит. Е сега, дали ова важи само за овој испит во јуни или и во септември ако одиш на испит и направиш подобри резултати од колоквиумите ќе ги рачунаат тие?
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Имам едно прашање за Калкулус 2. Нели кога ги формираат оценките ги земаат подобрите резултати од колоквиумите или испит. Е сега, дали ова важи само за овој испит во јуни или и во септември ако одиш на испит и направиш подобри резултати од колоквиумите ќе ги рачунаат тие?
Мислам дека за сите сесии важи тоа.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.175
Поени од реакции
1.156
Материјалите за алгоритми што ги има на weebly се исти за сите смерови ? Мислам дали тие се изучуваат на КНИ...
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Теорија на програмирање некој испитни колоквиумски? Или формални јазици и автомати нешто (тјурингови, конечни автомати, push down автомати) something ? :)
 
Џ

ЏинЏер

Гостин

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.980
Поени од реакции
12.531
Има некој со успешен проект по АОК? Ги направив табелите, минимизирав, ама во hades не ми излегува точно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom