Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
иии :toe::jaj::pipi::kesa::nesvest::uvo: :salut:

@ Exit: Фала руско момче
ЈАс се израдував кога видов дека го нема. Ќе ни биде потребен одморен Камбиасо за дербито. Ќе треба некој да ги сипи акциите на Милан по средината на теренот и да ги сопре пробивите на Кака.
Камби е изоставен само поради тоа, бидејќи му е потребен на Мурињо во недела...
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
ЈАс се израдував кога видов дека го нема. Ќе ни биде потребен одморен Камбиасо за дербито. Ќе треба некој да ги сипи акциите на Милан по средината на теренот и да ги сопре пробивите на Кака.
Камби е изоставен само поради тоа, бидејќи му е потребен на Мурињо во недела...
Да ок, одморениот Камбијасо ќе се разгори во недела :), можно е и поради тоа да е изоставен, ако не Морати му титка на Марадона сместа ...
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Да ок, одморениот Камбијасо ќе се разгори во недела :), можно е и поради тоа да е изоставен, ако не Морати му титка на Марадона сместа ...
Токму поради добрите односи на релација Мурињо, Морати - Марадона е направен овој потег :)

А дали има енкој информации за Дејан дали играше вечерва? Вчера одигра едно полувреме па беше замент...
Исто и Мунтари дали ќе настапи за Гана...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.719
Поени од реакции
43.874
Денес читав шпекулации на goal.com поврзани со Јуве и Диего, искрено не ги исперцепирав зашто ми текнува на ситуацијата со Матиони за кого излегоа информации дека ги прави медицинските прегледи во Торино за нареден ден да биде претставен како играч на Милан :D . Mуабетот ми е, Вердер играат со Милан во УЕФА Купот, Диего сигурно доаѓа во Милано, убеден сум дека тогаш официјални лица од Интер ке стапат во контакт со него, т.е. со неговиот татко. :vozbud:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.719
Поени од реакции
43.874
а што сакаме повеќе Диего или Агуеро?
Плеј сакале нејкеле ке добиеме, не е изводливо пак на Станкович или Хименез да се потпрат и наредна сезона, среќа поготово за првиот што се дрзнаа стриктно за Лампи минатово лето без бек ап план .
Во моментов сум повеќе за Диего само поради Адри, очекувам да распали во вториот дел од сезоната, а наредна уз еден креативец позади него и Ибра . . . и Амилтвил Хорор 2 за противниците да бидат .
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
ниеден .... хамшик :vozbud::vozbud::vozbud:и некоја животиња од напаѓач што мисли само на гол . ето на пример ..
Или Аквареска :vozbud:
Наше си е и заслужува да заигра за Интер по она што го покажа.
Како што кажа Syn нас ни треба плеј и тоа би било се...
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
ниеден .... хамшик :vozbud::vozbud::vozbud:и некоја животиња од напаѓач што мисли само на гол . ето на пример ..
Така е чекичу. Или Хамшик, или по аргентинска линија Лавеци :vozbud:, душава ми ја исполнува овој играч. А ако фрламе пари за напаѓач, Агуеро бе ...
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Јас сум многу скромен, Есиен, Диего и Агуеро. повеќе не ни треба. Или друга алтернатива поевтина, Хамшик, Пандев и Аквафреска
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Така е чекичу. Или Хамшик, или по аргентинска линија Лавеци :vozbud:, душава ми ја исполнува овој играч. А ако фрламе пари за напаѓач, Агуеро бе ...
Исто мислење, наместо Агуеро за истите (дури и многу помалку)пари, сметам дека би дошле Лавеци и Хамсик, кои се докажани во Серија А, што е многу важно...
И претходно го имам кажано ова :)
 
А

Адриано

Гостин
------------Хулио инглезијас-----------------
Мајкон----Самуел----Матераци------Сантон--
----------------------------------------------
Занети---------Камбиасо----------Мунтари---
----------------------------------------------
----------------Станковиќ--------------------
--------АДриано-----------ИбраАаАаА--------

Добитната комбинација за недела!:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom