Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
B

Borg_Drone

Гостин
Дортмунд нема да го држат Левандовски уште една година сигурно, да игра за мизерни 1.5 милиони годишно. Ова е само финта за да не дојде кај нас, туку да оди у Реал или Челзи. Ако имаме солиден преддоговор со Лева, каде што тој ќе ги одбива сите други понуди, ќе дојде кај нас. Ама се надевам порано за да не ги испушти подготовките.
Да бе, а сега Румениге планира да го ангажира Кларк Кент во нападот.Одмазда е ова на Ватцке за Гетце, се знаеше донекаде дека ќе следува некаква реакција од нивна страна.Ако се планира вака да се оди идната сезона тогаш не ми се верува дека ќе стигнеме далеку, со оглед на најавите на нашите противнички клубови, ама ај ќе видиме, а и мислам дека Гвардиола има план Б, дека ќе бара нешто друго на пазарот.Чим он бара напаѓачи и покрај тоа што ги имаме Гомез, Манџукиќ и Пизаро сигурно дека планира нешто големо за нападот....
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Сеа многу работи зависат од Левандовски може да чека али на крај да види невиди и да потпише за друг клуб исто ко со Видал случајот мислам дека финтата на Дортмунд е да го продадат на друг клуб и некако да го натераат Левандовски да потпише за друг клуб.

Ја да сум место Хенес и компанија би му ветил на Левандовски некој огромен бонус за потпишување за следната година па нека бидат и 7,8 мил и со тоа да чека една година па Левандовски да им ги одбие сите понуди оваа година и да си чека една година несреќен играч у тимот и следната година да си оди без пари
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Сеа многу работи зависат од Левандовски може да чека али на крај да види невиди и да потпише за друг клуб исто ко со Видал случајот мислам дека финтата на Дортмунд е да го продадат на друг клуб и некако да го натераат Левандовски да потпише за друг клуб.

Ја да сум место Хенес и компанија би му ветил на Левандовски некој огромен бонус за потпишување за следната година па нека бидат и 7,8 мил и со тоа да чека една година па Левандовски да им ги одбие сите понуди оваа година и да си чека една година несреќен играч у тимот и следната година да си оди без пари


Не се исплати тоа...Неможеме толку да го чекаме.Гомез ќе си иде летово,а Пизаро не се знае дали ќе продолжи....Нема логика да останеме само со Манџо како топ напаѓач.

Треба да се бара алтернатива...
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Не се исплати тоа...Неможеме толку да го чекаме.Гомез ќе си иде летово,а Пизаро не се знае дали ќе продолжи....Нема логика да останеме само со Манџо како топ напаѓач.

Треба да се бара алтернатива...

епа затоа ќе мудадат уште еден годишен договор на Пизаро. Ќе бидеме со Манџо,Пизаро и може 3та опција лажната деветка на Пеп. Ако се бара сега алтнернатива нема некоја евтина едино Суарез друго не се исплати
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.080
Поени од реакции
25.504
Цорк изјавил за SPORT BILD PLUS дека Левандовски ќе игра во Дортмунд следната сезона.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Ко гром од ведро небо ќе падне

PATO UFFICIALE A BAYERN MUNICH


тука прв пат сте го прочитале ова :cool:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Зашто мислиш така?
Отиде да се опорави во Бразил и после тоа би требало некоја сериозна екипа да го собере па мој тип е Баерн.
Ако ова со Левандовски не успее тогаш може да се насочат кон него само не знам дали баш ова лето.
Имаше малиот страшен потенцијал а и мислам дека у Баерн уз Пеп може да го исполни ама според мене интересна варијанта е.
Пак некој пост од лажен твитер профил си читал. :icon_lol:
Не бе, моја претпоставка само :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.080
Поени од реакции
25.504
Отиде да се опорави во Бразил и после тоа би требало некоја сериозна екипа да го собере па мој тип е Баерн.
Ако ова со Левандовски не успее тогаш може да се насочат кон него само не знам дали баш ова лето.
Имаше малиот страшен потенцијал а и мислам дека у Баерн уз Пеп може да го исполни ама според мене интересна варијанта е.

Не бе, моја претпоставка само :)

Убаво размислуваш, има логика. И јас исто мислам дека под Пеп може да се врати истиот тој Пато што го знаевме од порано. (y)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Зашто мислиш така?
Се заебава.

Песимиста сум сега веќе. План Б мислам ќе е лажната 9ка и нов договор за Пиза. Гетце покрај тоа што ќе конкурира за едно од трите места може да ифра и напред. Донекаде и Милер веројатно. Ваквата варијанта ич не ми се бендисува ама мислам Пеп ќе оди на тоа. Кроос исто ќе биде и замена за Швајни во некои натпревари и тоа е тоа за офанзивата...

Само нека не заборават и на тоа што имаме дупка во одбрана уште еден играч за назад е задолжителен мислам.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Се заебава.

Песимиста сум сега веќе. План Б мислам ќе е лажната 9ка и нов договор за Пиза. Гетце покрај тоа што ќе конкурира за едно од трите места може да ифра и напред. Донекаде и Милер веројатно. Ваквата варијанта ич не ми се бендисува ама мислам Пеп ќе оди на тоа. Кроос исто ќе биде и замена за Швајни во некои натпревари и тоа е тоа за офанзивата...

Само нека не заборават и на тоа што имаме дупка во одбрана уште еден играч за назад е задолжителен мислам.
Образложив зошто мислам така а и би сакал Пато некогаш да си го исполни потенцијалот.

Ова со лажната 9ка ми е малце крш, не верувам дека ќе успева цело време па мислам дека на Пеп и Баерн им треба вистински финишер во 16тник ко што на времето беше Ето во Барса. Тогаш Пеп ги имаше најголемите успеси.

Можеби Манџукич може да е тој ама не треба да се коцкаат и да останат само со него.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.306
Поени од реакции
21.756
Нема понуда, нема Лева, кратко и јасно :P Иначе Лева досега е играч без никаков скандал и самиот изјавил дека и да остане на крај уште една година ќе биде ок. Сигурно ќе даде све од себе, го обожава клубот и самиот рече. Е сега што агентите му го испрале мозокот тоа да, и за нив најмило ми е што нема да земат дебела провизија. Лева им е единствен врвен играч и со него сакаат да кешираат ама нема, одлично е тоа. Изгледа и Дортмунд не најде замена и самите кажаа дека тој играч што го сакаат најрано следната година може да го добијат. Така да, одлично за Дортмунд, ја сум задоволен.
--- надополнето: 9 јуни 2013 во 21:28 ---
Проблемот е што се има Лева договорено со Баерн....Што ако имаат преддоговор подпишано да оди во Баерн?
Не важи ;)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.080
Поени од реакции
25.504
Ова со лажната 9ка ми е малце крш, не верувам дека ќе успева цело време
Па и нема да го користи тоа често во секој натпревар. Тоа ќе го користи во зависност од противникот што ќе го имаме.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Па и нема да го користи тоа често во секој натпревар. Тоа ќе го користи во зависност од противникот што ќе го имаме.
У Барса ги исчистија сите класични напаѓачи и останаа само со лажни 9ки и го јадеа стапот па затоа реков така ама тука сигурно нема да е таков случајот.

Левандовски ќе му легнеше на тимов ненормално ама се искомплицираа работите најверојатно, решил и тој Вацке да покаже заби.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom