Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.425
Поени од реакции
58.425
Ај што го тупи туку секогаш кога ќе пише ми се пријадува мусака...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ај што го тупи туку секогаш кога ќе пише ми се пријадува мусака...


Епа ај да пишуеме Дијаманти нонстоп ...може ќе ти текне да фрлиш по некој навака :pos::pos::pos::pos:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Постојат три варијанти кој ке ги користи Мацари оваа сезона според Gazzetta dello Sport !

La base sarà il 3-5-2 così composto: Handanovic; Campagnaro, Samuel (Ranocchia), Juan Jesus; Basta*, Guarin, Nainggolan* (Cambiasso), Zuniga* (Nagatomo); Palacio, Icardi (Milito).

La variante sarà il 3-4-1-2: Handanovic; Campagnaro, Ranocchia, Juan Jesus; Schelotto, Cambiasso, Gargano, Nagatomo (Pereira); Guarin; Palacio, Milito.

In situazione di svantaggio 4-2-1-3: Handanovic; Basta*, Campagnaro, Samuel, Zuniga*; Cambiasso, Mudingayi; Palacio, Icardi, Cassano.
Каде без Ковачич?
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Гаргано назад во Наполи
Скелото за Џилардињо
Переира во Монако
Фараони + пари за Баста
пари + некој играч за Наинголан...
Икарди, Кампањаро, Андреоли се веќе наши
Зунига + Бехрами за Гуарин ... добра понуда од страна на Наполи, но не верувам дека Интер ќе прифати...
Роки, Мудингај, Киву, Станкович, Силвестре и Џони ... добар им пат и мирно море :)

Ќе има и :mad: и :place: и :tapp: и :cool: и што ли уште не во летниов трансфер период... :D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.475
Поени од реакции
42.848
Bolje Faraoni da go vratat i da mu dadat asalno shansa, mislam deka od nego moze da ispadne mnogu jak igrac, otkolku ovo Basta da go zimaat. Uste mu go pamtam na Faraoni onoj ebenje od gol protiv Parma, Ranieri koga bese trener.
 
J

Jonathan

Гостин
Роки, Мудингај, Киву, Станкович, Силвестре и Џони ... добар им пат и мирно море :)

Ќе има и :mad: и :place: и :tapp: и :cool: и што ли уште не во летниов трансфер период... :D
Убаво ти текнало, без Џони Вајсмилер кобникот, аир има да видиме.
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
^

Освен на Фараони и на Лонго би му дал шанса во првиот тим на Интер.
Според мене, Лонго подобро би се снашол од Ливаја (иако Ливаја солидно изигра во ЛЕ со 4 гола во 6 натпревари)
--- надополнето: 8 јуни 2013 во 18:40 ---
Убаво ти текнало, без Џони Вајсмилер кобникот, аир има да видиме.

Ајде, нека седи и следна сезона Jonathan Cicero Moreira ... на клупа :D
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Озбилен си за ова со Гуарин?!

Иначе од Лонго нема да биде играч а Фараони е веќе промашена инвестиција.

Да да, читав на fcinternews.it дека имало таков предлог, а за тоа колку е вистина - е то не знам :).
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
dosaden lvl-Чекич.

не брат,сериозно си досаден веќе,ај еднаш два пати ти успеа фората,ама го тупиш веќе.
добро бе добро ... нема да го дрвам веќе жими брат. еве нема на секој пост да те цитирам .... така секој 4-ти и 5-ти пост ќе ти го цитирам за мусачо. и така постепено ќе прекинам. док не го потпише друг тим па заедно ќе жалиме :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Да да, читав на fcinternews.it дека имало таков предлог, а за тоа колку е вистина - е то не знам :).
Шпекулации има еден куп. Ја искрено мислам дека ваква понуда ќе биде одбиена, ама некој (Тотенхем) да искешира 20 мил одма ќе го дадат. Истото важи и за Ранокија и Хандановиќ.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Зунига + Бехрами - Бехрами е ЗЛАТО .... т.д со 2 раце се потпишува ова
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.475
Поени од реакции
42.848
Озбилен си за ова со Гуарин?!

Иначе од Лонго нема да биде играч а Фараони е веќе промашена инвестиција.
Od kaj be Faraoni promasena investicija, pa Maikon igrac stana na 26, do dusa pokasno, na pocetok hejt jadese deka go pokri Zaneti desno a ovoj u sredina igrase.
Faraoni tek vlaga u svoi najbolji godini, ovoj Basta 28 ima a nisto poznacitelno ne napravil u kaiera, na google moras i imeto da mu go napises ( Dushan ) inace na 10ta strana ti go dava, a na 15 ke go najdes zasto toa na 10ta si go promasil.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom