Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.181
Поени од реакции
1.170
Никогаш да не му верувате на резултатите што ги даваат на факултетов! Ако има увид да одите на увид секогаш оти се гнаси и секогаш даваат помалку поени од колку што треба да имаш.
Реално...
Бај д веј интересни задачки имаше на АОК денес, ме интересира дали некој успеа сите да ги реши ? :D
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.985
Поени од реакции
12.545
^^Секогаш имат такви падобраници се шо ќе решет....:D
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.985
Поени од реакции
12.545
Абе гајле ми е мене јас не знаев како е кружниот и само повлеков линија за еден влез x и напишав дека x зависи од кружниот бројач :D Здравје сеа убо рече Александра да се сконцентрираме на аудиториски ние како муви без гла сите сме запнале за таа третата да ја решиме и на крај останавме со прстот кај шо не требит :D
Иначе знаев дека вака ќе е,се прерадвав со теоријата убај поени истадов и ко стигнав на задачи....:eek:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Никогаш да не му верувате на резултатите што ги даваат на факултетов! Ако има увид да одите на увид секогаш оти се гнаси и секогаш даваат помалку поени од колку што треба да имаш.
На една другарка и беа додале 17 поени! после увид, Билјана не видела дека може и така да се реши и напишала НЕ преку цела задача :)

А таа третата задача АОК беше врв, па уште ставиле и минути да броиме и асинхроно да поврземе ресет:facepalm: . И првата две задачи во една за вкупно 20 поени, а претходни години таа со декодери и мултиплексери носела 20/25 поена...
 

Peterson15

A TryHard
Член од
20 мај 2012
Мислења
169
Поени од реакции
188
На една другарка и беа додале 17 поени! после увид, Билјана не видела дека може и така да се реши и напишала НЕ преку цела задача :)

А таа третата задача АОК беше врв, па уште ставиле и минути да броиме и асинхроно да поврземе ресет:facepalm: . И првата две задачи во една за вкупно 20 поени, а претходни години таа со декодери и мултиплексери носела 20/25 поена...


Ја си го држам рекордот со 25 поени, цела задача онака прескокната. Because some people are blind. Шуќур не посакувам на некој да му се погоди таков асистент/професор за прегледуење
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ја си го држам рекордот со 25 поени, цела задача онака прескокната. Because some people are blind. Шуќур не посакувам на некој да му се погоди таков асистент/професор за прегледуење


Исто ...и тоа во јануарска сесија за предмет од летен ..... Најлесниот предмет на факултетот ќе требаше да го рпезпаишам зашто ми беше скокната цела задача ...
 
Г

Грејвдигер

Гостин
што беше фората со тоа на code.finki? на крајот печати некој карактер и не ми минуваат примерите ради тоа.
machka¶
papagal¶
riba

 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
што беше фората со тоа на code.finki? на крајот печати некој карактер и не ми минуваат примерите ради тоа.
machka¶
papagal¶
riba
Празни места или нов ред, провери дали ти фали или имаш вишок.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
17
Поени од реакции
11
Какви смерови има фак.,каде се наога и сакав да знам дали има студенти од албанска етничка припадност ?? Поз.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.181
Поени од реакции
1.170
Какви смерови има фак.,каде се наога и сакав да знам дали има студенти од албанска етничка припадност ?? Поз.
http://finki.ukim.mk/mk/home
Тука ги имаш сите информации за факултетот, смерови,предмети,локација... Како и на сите останати факултети кои се под УКИМ, така и на ФИНКИ има студенти од албанска етничка припадност.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.985
Поени од реакции
12.545
Добив 0 поени АОК пошо наводно имам ист код со двајца колеги,а цел викенд потрошив на тој проект,ептен се измачив дури добив. Искуство од лани, на консултации можеш да се разбереш со асистентиве или слабо?
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Добив 0 поени АОК пошо наводно имам ист код со двајца колеги,а цел викенд потрошив на тој проект,ептен се измачив дури добив. Искуство од лани, на консултации можеш да се разбереш со асистентиве или слабо?
Ако има препишано од тебе немај гајле. Невозможно е да немаш мал дел од кодот а да не ти е сличен со друг колега/шка.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.985
Поени од реакции
12.545
Ако има препишано од тебе немај гајле. Невозможно е да немаш мал дел од кодот а да не ти е сличен со друг колега/шка.

Епа тоа е проблемот, колегиве појма немам кои се а сме имале исти код :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom