Македонијо, ште умра за теп!

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Ова стигнало и до закани, убиства, линчување, јавни собири за “кутрата бабичка“ ! Ова е и целата поента на тие либерални идиокритети и душебрижници коишто во животот секогаш строго ги пикираат личностите и наоѓаат некоја баба која мора да биде “кутра“ или куче скитник кој секогаш им помагал на луѓето од зградата така што не им серело на влез, па собираат петиции премиерот да ги прими и на кучето да му се изгради куќичка до влезот на зградата и секој ден да добива топол оброк .Патем, бабата ниту е тепана, ниту е силувана, ниту било што лошо и се случило. Воопшто не го оправдувам овој чин на некултура, затоа што никој не сака истото да му се случи, но 20 страни за NOTHING е навистина чудно.

Зошто така не се ангажиравте да ги најдете тепачите на Македонците по улици, автобуси и училишта и јавно на Facebook така да им се заканувате на Шиптараната дека ќе ги линчувате, бесите, сечете со ножеви?

Денес е тепан некој во Кичево од страна на 20 Ш*птари и никој не спомна ни збор за тоа.Побитен бил некој Дон Амазонски и неговата blondie којшто патем не се ни знае дека е тој, а можеби типот денес е женет, семеен човек, има деца, работи или било што.

На Дон Амазонски многу му е гајле во животот што мислите вие за него или колку ќе го навредувате. Секое чудо за три дена. Мене многу ми се смешни пола типки тука форумот. Овде ќе го плукаат, навредуваат, а утре да го запознаат во живо први ќе му го испушат и ќе му се лигават само затоа што татко му е бизнисмен и има телевизија.Ех, такви примери милион.
добро бе, ни малку не те фаќа нервоза кога го гледаш видеото?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ајде сега мерење кој е поголем патриот кој што напраил итн не знам која е поентата натака на дискусијава :facepalm:
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
На Дон Амазонски многу му е гајле во животот што мислите вие за него или колку ќе го навредувате. Секое чудо за три дена.
Само јас ли мислам дека е овај дечкото со пивото ?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Само јас ли мислам дека е овај дечкото со пивото ?
Немам јас никаква врска со било што, туку ми е смешно веќе на што трошите енергија кога настанот бил дури пред 2 години.

Сите сме направиле грешки во животот и сме се глупирале, но незначи и дека не сме се покајале за истите тие постапки. Не може на некој да му судиш за постапка од пред 5 години со закани или било што.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
И кој е? немој да ми кажеш дека е Дон само , зашто немаат ништо слично, некој туп што пишал дека е син на АТВ газдата, и ајде сеа сите тој е.

https://www.facebook.com/petar.ugrinski.1/photos

овој е тој што пиша дека е син на атв газдата, овој повеке ми излгеда како лажен фб, него реален.
Абе не би рекол дека е само онака.
Видеото беше објавено на јутуб канал со корисничко име dona...
Јасно е дека е "дон Амазон", ебате "дон"-от.
 

alexmacedonia

jack of all trades ,master of none
Член од
7 февруари 2007
Мислења
30
Поени од реакции
48
Е најбитно од се беше оти требало да се заштитат ради причината оти биле кул бе? :facepalm:
ц ц ц ц
извини што те цитирав ама неможев а да не ти го запазам битниот факат


Шо има толку наводно гневови да се силат на теми низ форуми,кој е толку гневен доволно му е видеото за да некого пријави во полиција.
Ама нели од овде ни е полесно да јачаме мускули.
Доста од имровизирани гневови и идеи,нели Македонија се сакаше со дела?
Кај се сега оние што ја сакаат на тој начин?

Еми оти да не се кул?! ,
Јас не см ут Штип, от друг грат см, погоди кој.
Пред неколку години бех у Штип да купам некој ствари за кумпјутер, купих ги и требаше да си одам дома.Одам нкј коолата да си тргнам веќе........
и тогај еден мајмун штипски ми вика - Имаш ли цигар да ми дајш?
-Немам, не пушам.-му викам јас.
И он ми вика - А кур пушаш ли?
И му викам -На мајка ти у пи.... да го турам!!!
Келешо тргна накај мене со зборовите - На кој ти пцуеш мајката!!??
И ме фака за јаката од палтото, и тогај(мурах тва да го напраам оти ептен ме затегља за шиита) му опнах еден тумрук директ у мурлата.
Типо не знајше шо му биде и се спростре като черга на асфалто. Нокаут.Зема да се подига лека полека и тогај се собераа неколку души , у близина имаше некој дуќан и човеците сичко видеа шо се случи.. мене не ме пипнаa, него го бутнаa на страна и му викат ој си дома. изгледа го знајаа кој е :)
Јас си влезех и си тргнах да си одам,оти ситуацијата беше хот. Мајмуно се јавуваше на некој по мобилен, можда да викне некој да ме суредат.
И така си тргнах накај дома и си бркам по џебувете да се јавам со мобилнио дома.
Нема го!!
И застанах баш на излезо ут Штип и земах да бркам сегде и у коолта, и у џебуфте, не гу најдех.Ојдех купих картица за фиксен телефон и се јавувам на мојо број да видам дали ќе звоне ,ништо....... телефоно звоне не се слуша да е у близина а никој не се јавува.
И тугај ми текна оти може да е паднал додека се џенкаах су тај ајвано.Се врнах назад баш там дек се случи тва , земах едн катанец да го користам кто боксирач за секој случај.
Терам дек може да е паднал, ама не се надевам да го најдам оти сигурно некој го е најдел и си го е земал.
И не поминаа ни две минути иде една бабичка откај дуќано и ми вика - Шо бараш ? Телефоно го изгубих - и викам.
И го ваде од џебо и вика тај ли е? Тај е(маската беше паднала и малце беше оштетена от падо) , Мој е -и викам.
Синче, се видевме како се случи, телефоно падна до тротоаро,еден човек шо ве раскачува го најде и ми го даде на мен да го почувам.
И така... бабичката ме чекала там на дуќано за телефоно да ми го даде.
Не сакаше ништо да ја почастам, ојдех у дуќано и купих и пакетче кафе и едн сок и дури и тва се противеше да го земе, нејќала ништо,.И го тутнах ќеесто у рацте и си тргнах нкј дома.
Тва е тва... постааарте се ногу попоштени и културни од млајте денеска,
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.621
Поени од реакции
31.828
alexmacedonia да бидам искрен дека ова беше најдолгиот пост што некогаш сум го прочитал на дијалект и сум се поднамачил по малку во читањето :D
Но има ептен добра поента во себе. (y)
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Се накотија дебиливе...

 

alexmacedonia

jack of all trades ,master of none
Член од
7 февруари 2007
Мислења
30
Поени од реакции
48
@turvior Тка пишм да вее поинтересно:),Ај да не са лигавам ного ного, ќи пишм на литературно од саа натам.
Сега гледам и некој дедо малтретират. Значи овие девијантно хулигански појави се повеќе земаат замав,како што е тргнало кога ќе остареме и ќе бидеме беспомошни ќе не пукат со огнено оружје за забава и тоа од деца наша националност.
Има две три теми за оваа случка,неможам да влезам да ѕирнам што се пишува.
Удри на некој што ти е направил зло, што заслужил така,а не на непознати беспомошни лица што ништо не ти згрешиле.
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
Моментот кога ќе сфатиш дека дечките со ник на форум "Malcolm van den Сабаховић" се совршени суштества...
да се разбериме..еден е..не се четири :P
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Немам јас никаква врска со било што, туку ми е смешно веќе на што трошите енергија кога настанот бил дури пред 2 години.

Сите сме направиле грешки во животот и сме се глупирале, но незначи и дека не сме се покајале за истите тие постапки. Не може на некој да му судиш за постапка од пред 5 години со закани или било што.

Абе ти чоек сосила се праиш будала. Упс, сори - наци будала.

Ако се кае куртонов, зошто не излезе јавно да се извини и да побара прошка од бабичката. Ма нееее,он уште и прета.


Луѓе, ајде масовно на петицијава:

http://www.change.org/petitions/новинари-за-човекови-права-да-се-осуди-момчето-кое-и-фрли-пиво-в-лице-на-жената-со-која-разговараше?utm_campaign=share_button_action_box&utm_medium=facebook&utm_source=share_petition
 

Kajgana Shop

На врв Bottom