Кладилница (Генерална дискусија)

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.942
Поени од реакции
9.580
Tomasino , друже ти го следиш ракометот, шо мнение имаш за ПСЖ-Монпеље ? Сакам да играм на Парижаните дали би било тоа паметен потег?
Види го само тимот на ПСЖ а од догодина па каков ке биде коа ке се приклучат овие другите според мене апсолутен фаворит ПСЖ е сега ракомет ко ракомет тежок е да се предвиди ама ПСЖ треба лесно да земе вчера беше 1,60 коеф
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Види го само тимот на ПСЖ а од догодина па каков ке биде коа ке се приклучат овие другите според мене апсолутен фаворит ПСЖ е сега ракомет ко ракомет тежок е да се предвиди ама ПСЖ треба лесно да земе вчера беше 1,60 коеф
И ја тоа мислам ,за денес ПСЖ 1 @ 1.60 , Пингвините од Пенсилванија 1 @ 1.70 3-1 водат у конференциско полуфинале , денес имат шанса за завршат работа рано , пред 2-3 дена ги згазија у Канада со 3:7 ( 1.80 СуперТип у Pussylife ) , Блусенс под 70,5 коша , очекувам Реал да стегне силно вечер и Монфилс 1 @ 1.45.

Исто така : Жалгирис 1 @ 1.65 , Мајами под 94,5 ( против Индијана имат под 90,5 поена у просек оваа сезона , единствена екипа у лигата против која имаат таква статистика ) , Оснабрик 1 или 0-2 , Дрезден се лоши , ногу лоши , Стромсгодсет на голови ми се игра , играт многу убав футбал , офанзивен , се мислев за Т1 2+ , ама коа видов дека за 1 е 1.50 , а за Т1 2+ е 1.35 , баталив.
Рапид Букуреш е банкротиран , без лиценца заиграње у прва лига следната сезона ,секако испаѓа оваа сезона у Втора , играчите без мотив , самиот менаџер изјави дека ситуација у соблекувалната иклубот е депримирачка и мизерна , а вечер играт кај Медиаш , може да се проба со некој прелаз 2-1 или 1-2. Вардар - Шалке сакам ГГ @ 1.90 или ГГ3+ @ 2.25 , коеф е супер за пријателска утакмица. Би било добро да споделете некое мислење за МЗТ и Кожув , дали може Кожув да му наштети на МЗТ , гледам 70,5 е границата за Кожув . Рома - Канту мирише на под 145,5 , и двете играа тешки дуели со по 7 утакмици у прва рунда , мора да осеќат малку замор.
А гледам денес играме квалификации у одбојка со козоебачите , шо состав имаме у одбојка ?
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
А гледам денес играме квалификации у одбојка со козоебачите , шо состав имаме у одбојка ?
Macedonia -2.5 1.251
Albania +2.5 3.760

Во Спортлаjф и Моцарт jа нема, во Pinnacle таа е линиjата (во сетови).

Ова кажува дека сме особено поjаки од нив а ние секако може и да изгубиме :icon_lol:
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.942
Поени од реакции
9.580
ПСЖ во Пусилајф 1.65 на нет 1.35 :icon_mrgr:
А за овие одбојкава они се антиталенти во секој спорт ама дан направат некоја глупост глеам квотиве и до 15 се за нив дури и да земат сет е 3.45
Мајката му е кај женскава одбојка како шо се тие и малце неспретни лесно може некој сет да земат овие послабите противници по 2 70 и нагоре квоти али репрезентацииве ми се ептен непознати а убеден сум дека ке имат некоја бомба таму
Можда Кина -Куба да земе сет Куба 2,25 е добар избор ама се игра во Кина ова чудово од турнир или шо е
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не мислам да играм ама поен границата кај Индијана 86,5 ме замисли ..не гледам како Индијана нема да даде 90 коша со онаков квалитет што го имаат..скоро сигурно ќе оди +
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Macedonia -2.5 1.251
Albania +2.5 3.760

Во Спортлаjф и Моцарт jа нема, во Pinnacle таа е линиjата (во сетови).

Ова кажува дека сме особено поjаки од нив а ние секако може и да изгубиме :icon_lol:
Имаш у Pussylife Македонија-Козоебација , ги има у понудата. Затоа и прашувам , ме интересира шо состав имаме ние ко одбојкари.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ако ве прочита Мијалков само ќе ви кажи и Pussylife i Dickliffe :LOL:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
63.768
Брат не дупиш ти а. Пола мислења у темана Добивка се од тебе, а ти викаш дека сега на Америчкиве лиги пари правиш :D
Не бе друже, еве види на кои утакмици се правени пари... Ретко натпревари од Европа...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Tomasino , друже ти го следиш ракометот, шо мнение имаш за ПСЖ-Монпеље ? Сакам да играм на Парижаните дали би било тоа паметен потег?
Монпеље влезе во мала криза,ги гледав со Шамбери ептен го испретуриле составот,одамна немале толку слаб ростер....
Плус имаат уште две тешки утакмици во лигата,паднаа под Данкерк,ако не киксни Данкерк до крај нема ЛШ за Монпеље...(барем не директно)....третопласираната екипа игра бараж за влез,но ќе игра во многу тешка група(со екипи од Германија,Шпанија како можни ривали)....сигурно ќе се насочат целосно кон директен влез во ЛШ...
Единствено Акамбре вреди од бековите,другото тежок просек....иако Кавтичник и Метличиќ не се за фрлање,одкога го избркаа Карабатиќ не се истата екипа,за наредна сезона најавија подобар тим....ќе видиме......
Од друга страна ПСЖ сигурно ќе оди сериозно на финалето,сакаат да докажат дека се доминантни оваа сезона.....мислам дека е чист кец денес...но оставам мала шанса за изненадување,во првенството извади бод Монпеље со ПСЖ....во вакви мечеви се бива,сепак добар коеф дале вреди да се игра....
По сите параметри ПСЖ треба да добие,посебно ако е здрав Хансен,се мачи со повреда подолго време..
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
919
Поени од реакции
907
Епа да ги сврземе ракометов и индијана
ПСЖ @ 1.6
Индијана +86.5 @ 1.9
3 коеф..
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Кртола , шо има вечер од Ирска ? Ти ги следеш тие лиги :)
И ако моеш прати линк од сајтовите кај шо следен инфо за Ирска :pipi:
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Каде може да се прати моментален резултат на ракометот ПСЖ?
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
И мене ме интересира за ПСЖ,
а има некој уплатено во спортлифе ме буни бидејки пишува сабота а денес игра.
да не знаи некој зошто ја пишува во сабота еве гледам и во моцарт исто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom