Помош: Барам еден филм!

S

StormRage

Гостин
Прво... Боговите паднаа на земјата... неможам да го најдам филмов, најверојатно не знам на англиски да го напишам :D

второ, ова е одамна филм гледан, македонски наслов беше нешто како : Чуварите на замокот,
втора светска војна, залутани американци стигаат до некој замок (незнам што каде точно) ги пречекува ќерката од грофот (мислам) на коњ, па идат германците и им кршат кичми овие таму ќе им спремаат заседи... толку паметам...
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Еден филм со бомбаши самоубијци, Ал-каеда нешто, типов е муслиман црнец ама добар(мислам полицаец беше) и беше како undercover агент...се договараа да напраат бомбашки напади на 20-50 автобуси у исти ден низ цела америка..сцени што ми текнуваат

-музеј у Франција дугнаа у ваздух,нешто се градеше и овие влегоа маскирани ко работници и ставија бомби

-кога збореше со колегата цајкан(црнецов) му дојдоа овие терористиве и за да не го фатат почнаа да се тепаат меѓу себе полицаецов и црнецов(уствари колеги) и овие истрчаа терористиве и го убија полицаецов и црнецов мораше ладно да реагира за да не пропадне акцијата

-кога го спремаа нападот,едно дете што беше со нив,кажало на братучед му за нападот и се дозна некако,и го бркаа после и го фрлија од мост.

-на крај им влагаат специјалци на брод,и овој главниов на ал каеда му викаше како можеше да не предадеш,те прифативме како брат и плачеше и го утепаа

ако му текнува на некој :)

ЕДИТ- ОВОЈ БЕШЕ ЦРНЕЦОТ ГЛАВНА УЛОГА

http://www.rankopedia.com/CandidatePix/52684.gif


ДАБЛ ЕДИТ

ГО НАЈДОВ

http://www.imdb.com/title/tt0988047/

многу јак филм, гледајте го !
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Znaci nikako da mi tekne kako se vikase filmov a go imam gledano 3 pati ko mal...
So Robert de Niro ko ke bide sofer na avtobus, a sin mu ke ide kaj lokalen mafijas(inace se vo italijanski kvart) pa ko ke si fati devojka crnkinja.
Nesto so avenija bese naslovot...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Znaci nikako da mi tekne kako se vikase filmov a go imam gledano 3 pati ko mal...
So Robert de Niro ko ke bide sofer na avtobus, a sin mu ke ide kaj lokalen mafijas(inace se vo italijanski kvart) pa ko ke si fati devojka crnkinja.
Nesto so avenija bese naslovot...
A Bronx Tale?
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Baram eden horor film.. zaglaveni ke se vo lift pojke ljuge, ke se zgasit strujata i ke umiret eden po eden?
 
Член од
9 мај 2013
Мислења
74
Поени од реакции
14
Помош барам еден филм што го гледав пред 3-4 години но никако неможам да се сетам на името еве мало објаснување.


Се работеше за едно девојче кое влегува долу во подрумот (незнам што беше..) и наспроти неа гледа еден костур кој седи на масата. На масата имаше грозје, на девојчето му се допадна грозјето и сакаше да касни но се појавија мали самовили и сакаја да ја спречат да касне од грозјето но девојчето касна од грозјето, и наеднаш скелетот почна да се движи а девојчето исплашено почна да бега.. повеќе не се сеќавам.. ако некој знае ке му бидам многу благодарен
 
G

grande-juve

Гостин
Помош барам еден филм што го гледав пред 3-4 години но никако неможам да се сетам на името еве мало објаснување.


Се работеше за едно девојче кое влегува долу во подрумот (незнам што беше..) и наспроти неа гледа еден костур кој седи на масата. На масата имаше грозје, на девојчето му се допадна грозјето и сакаше да касни но се појавија мали самовили и сакаја да ја спречат да касне од грозјето но девојчето касна од грозјето, и наеднаш скелетот почна да се движи а девојчето исплашено почна да бега.. повеќе не се сеќавам.. ако некој знае ке му бидам многу благодарен
Би требало овој да е Pan's Labyrinth (2006)
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Вака иде..
Почнува као е снимен според некој роман, и таман му го испуштив името. Едно младо момче е предозирано од дрога со која сака да спречи да сонува. Со тоа е обвинет за Користење на здраствена сметка за друг и го осудуваат на доброволно посетување на педијатар или така нешто. Филмот е малце како сај фај али не до некој висок степен.
Главното во приказната е дека кога момчето сонува нешто, сонот ја менува реалноста, односно тоа што го сонува после неговото будење е реалност и никој не се сеќава на предходната реалност освен тој. Неговиот доктор, педијатар/психолог иако бледо верувајќи му на тоа го користи да стане успешен, богат и славен со тоа што го хипнотизира и му кажува да го сонува тоа. Не го догледав филмов ама мислам дека е доволно доколку некој го гледал да се сети. Благодарам.
 
Член од
30 декември 2012
Мислења
173
Поени од реакции
331
Хорор филмче, главна убица е Toothville (барем така мислам дека ја викаа), вилата која ги собира млечните заби кои им паднале на деца, арно ама кој ќе ја види вилата цел живот ќе биде прогонуван по темница зошто вилава бегат од светло. Јеби га, имам напишано ко комедија да е ама стварно е добар филмов :D .
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Океј знам дека не е баш филм, серија е , ама неможам да најдам како се вика, случајно ја фатив "сабајлево" на сител3...
Почнува или од 11:30 или од 12:30
Во серијата зборуваа англиски.
Thank you
 

Kajgana Shop

На врв Bottom