Дежурна Ординација! #2

Член од
5 август 2012
Мислења
57
Поени од реакции
6
На главата имам како флеки од прсај на оделени места , по навика постојано ги гребам и после тоа е црвено како рана за ден два повторно се обврзуваат бели флеки . Бев на доктор одамна ми преписаа крема, сампон се мачкав околу месец дена се исчезна но по кратко време пак се појавиа .Некои совет како можат за трајно да се излечат ??????
 
Член од
9 мај 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
sakam da znam dali moze da se ima deca t.e da se zabremeni dokolku otvorot na penisot od kade se isfrla sperma e malku podole od vrvot od glavata ,ili nema nikakva precka dokolku drugo se e vo red???/pozzz
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
sakam da znam dali moze da se ima deca t.e da se zabremeni dokolku otvorot na penisot od kade se isfrla sperma e malku podole od vrvot od glavata ,ili nema nikakva precka dokolku drugo se e vo red???/pozzz
Нема никаков проблем доколку со сперматозоидите се е во ред.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Нешто против главоболка, ама да не е апче.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Нешто против главоболка, ама да не е апче.
Масажа на вратот и слепоочниците, излези малку на воздух, релаксирај се, напиј се чај од ѓумбир. Направи чај од нане, кога ќе се излади, натопи памук, вата, што имаш, стави ги на слепоочниците, очните капаци, на челото, ама не повеќе од неколку минути, после тоа легни, ралксирај се со тивка музика, нешто за медитација...би требало да помине. Да додадам, не заборавај да го регулираш дишењето, да биде бавно, длабоко и "на стомак"
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нешто против главоболка, ама да не е апче.
Да го дополнам stipsburg

http://www.rainymood.com/

изгаси светло, изгаси монитор, пушти го ова на макс звук, отвори си прозор, легни без перница. Ако сакаш во винамп пушти си и музика во комбинација со ова.
--- надополнето: 10 мај 2013 во 01:30 ---
Изгледа 8мица ми расте ме скина цела лева страна од лицево .... чаре некое ?
сигурно поминало тоа ама ќе се јави болката пак зошто пополека се цепи местото, пробај со сварен и оладен чај од камилица / жалфија да го плакнеш местото откако ќе измиеш заби, помага :)
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Драга NelTu остави ти овие методиве, масажа, музика, чај, медитација, сетоа тоа си е убаво кажано, АМААААА при водење љубов се излачува поголемо количество на ендрофин, природен лек кое нашето тело го произведува, кој потоа делува на централниот нервен систем и ја елиминира болката. ;)
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Драга NelTu остави ти овие методиве, масажа, музика, чај, медитација, сетоа тоа си е убаво кажано, АМААААА при водење љубов се излачува поголемо количество на ендрофин, природен лек кое нашето тело го произведува, кој потоа делува на централниот нервен систем и ја елиминира болката. ;)
Секс? Сеа? Со кого бе дарк лејди? Со мачоров?
Одам ја да медитирам.
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Луѓе.......ве молам за помош зошто ми е скурчено више...имам проблем со кожата на главата..целата ми е исфрлана како бубулици со гној(не големи) ама пак......ради тие гнасни бубулици косата ми е изретчена и нема живот и ми се мрси СЕКОЈ ден што значи ја СЕКОЈ ден мијам глава....ми кажаа дека е габична инфекција.....бев на кожно божем шампон а-у и нишо.....више 3-4 години имам овој проблем.....19 год сум еве слика

од 1ва година средно и до ден денес.....божем се шишав да ми дишела главата и ќе поминеле ама к*рац

ssaa.JPG
--- надополнето: 10 мај 2013 во 02:19 ---
anybody?
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Да го дополнам stipsburg

http://www.rainymood.com/

изгаси светло, изгаси монитор, пушти го ова на макс звук, отвори си прозор, легни без перница. Ако сакаш во винамп пушти си и музика во комбинација со ова.
--- надополнето: 10 мај 2013 во 01:30 ---

сигурно поминало тоа ама ќе се јави болката пак зошто пополека се цепи местото, пробај со сварен и оладен чај од камилица / жалфија да го плакнеш местото откако ќе измиеш заби, помага :)
Фала многу за камилицава еј....пошто избегавам апчиња да пијам во рок од 5 минути ми помина од камилица (y)
 
M

Muranyi

Гостин
Ќе си побараш да ти направат антибиограм и врз основа на истиот да ти одредат антибиотик,антимикотик или што и да е потребно.Инфекција се лекува со антибиотици,а не со шампони.
Во меѓувреме,за да го намалиш мрсењето ќе си земеш медицински антибактериски сапун и со него ќе си ја миеш главата,заедно со косматиот дел.Но,обавезно ова што ти пишав погоре.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Ќе си побараш да ти направат антибиограм и врз основа на истиот да ти одредат антибиотик,антимикотик или што и да е потребно.Инфекција се лекува со антибиотици,а не со шампони.
Во меѓувреме,за да го намалиш мрсењето ќе си земеш медицински антибактериски сапун и со него ќе си ја миеш главата,заедно со косматиот дел.Но,обавезно ова што ти пишав погоре.
тоа се медицински шампони за лекување на габични инфекции на кожата на главата, као на база на Кетоконазол и слични.

C/S/F/L Инаку и ја се согласувам да земеш некои антимикотични апчиња, на пример Итраконазол, само уште еднаш консултираj дерматолог (по можност нека ти направат култура и за бактерии и за габи) дали причината е сигурно од таа природа, да не труеш јетра за џабе. Заради тие несакани ефекти и должината на лекувањето, антимикотичните лекови почесто се даваат за локална примена, ама кога ќе се види дека ситуацијата не се подобрува, подобро е да се пијат апчиња, али ко што пишав, претходно провери биохемиски параметри на црн дроб и консултирај дерматолози.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom