Култни или популарни филмови кои НЕ сте ги гледале

Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Што е со Fight club бе? :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.606
Кумовите сите - немам нерви за вакви филмови, Бетмените сите - си наоѓам изговори ко на времето за Хари Потер и Нарнија што правев, Казабланка - ми звучи лигаво, Пеколен портокал - овој ми е гледан, ама да ме убеш сега, на ништо не ми текнува од филмот освен дека имаше една банда која правеше нереди, па затоа ќе сметам дека не ми е гледан, Луѓе во црно - мислам дека не вреди... Од тие што ги спомнавте - Паркот Јура - ми звучи дека е Индијана Џонс стил, а најмногу мразам такви филмови... Сигурно има уште еден куп други, ама не ми текнуваат во моментов.
 
Член од
20 април 2013
Мислења
113
Поени од реакции
132
The Big Lebowski , Once upon a time in America ,Raging Bull
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Кумовите сите - немам нерви за вакви филмови, Бетмените сите - си наоѓам изговори ко на времето за Хари Потер и Нарнија што правев, Казабланка - ми звучи лигаво, Пеколен портокал - овој ми е гледан, ама да ме убеш сега, на ништо не ми текнува од филмот освен дека имаше една банда која правеше нереди, па затоа ќе сметам дека не ми е гледан, Луѓе во црно - мислам дека не вреди... Од тие што ги спомнавте - Паркот Јура - ми звучи дека е Индијана Џонс стил, а најмногу мразам такви филмови... Сигурно има уште еден куп други, ама не ми текнуваат во моментов.
Pluh пцуе за Фц,ја за Clockwork Orange пцујам.Обавезно да си го изгледал :D :D
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
The Big Lebowski и Raging bull, пред се бидејќи ги видов претходно објавени. Има уште неколку кои ми се на листа но сега не ми текнува на нив.
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
228
Поени од реакции
150
Кумовите сите - немам нерви за вакви филмови, Бетмените сите - си наоѓам изговори ко на времето за Хари Потер и Нарнија што правев, Казабланка - ми звучи лигаво, Пеколен портокал - овој ми е гледан, ама да ме убеш сега, на ништо не ми текнува од филмот освен дека имаше една банда која правеше нереди, па затоа ќе сметам дека не ми е гледан, Луѓе во црно - мислам дека не вреди... Од тие што ги спомнавте - Паркот Јура - ми звучи дека е Индијана Џонс стил, а најмногу мразам такви филмови... Сигурно има уште еден куп други, ама не ми текнуваат во моментов.
Па ти ништо немаш гледано хехехе. За кумовите кењав и ја али ме утепаа за 3 дена сите три дела ги гледав. Женско сум по дефолт не гледаме мафии ние али филмовите беа баш ок. Бетмени Супермени Спајдермени од постарите некој да од ова новиве ништо тотално. И да ништо од Star Wars! Ај ем нат јур фадер! Нааат! ... И филм што го зборуваа сите и од тоа не сакам да го глеам и уште го немам Inception.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
И јас тие „меновите“ многу не ги гледам, по еден дел ако имам изглеано... Star Wars исто само првиот дел.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.535
Господар на прстените
Хари Потер
Едноставно немам живци за такви филмови.
 

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
269
Почнав да пишувам па ми излезе голема листа, еве скратено на 5-6 филма: Титаник, Pulp Fiction, Бетмен (последните 3), Хари Потер (само првиот го имам гледано), Fast & Furious (само првите 2 ги гледав), Avengers, Transformers...Не би ги ни гледал наведениве.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.606
Почнав да пишувам па ми излезе голема листа, еве скратено на 5-6 филма: Титаник, Pulp Fiction, Бетмен (последните 3), Хари Потер (само првиот го имам гледано), Fast & Furious (само првите 2 ги гледав), Avengers, Transformers...Не би ги ни гледал наведениве.
Pulp Fiction е лектира за прво одделение. Џабе ти е и Тихиот Дон да го прочиташ, ако го немаш Зоки Поки прочитано. Обавезно да го изгледаш!!!
--- надополнето: 5 мај 2013 во 02:48 ---
Па ти ништо немаш гледано хехехе. За кумовите кењав и ја али ме утепаа за 3 дена сите три дела ги гледав. Женско сум по дефолт не гледаме мафии ние али филмовите беа баш ок. Бетмени Супермени Спајдермени од постарите некој да од ова новиве ништо тотално. И да ништо од Star Wars! Ај ем нат јур фадер! Нааат! ... И филм што го зборуваа сите и од тоа не сакам да го глеам и уште го немам Inception.
Кумовите не ни планирам во скоро време да ги гледам - кога на сите им беше уберинтересна Сопранови, мене ми беше убердосадна. Претпоставувам истото ќе ми се случи и со Кум
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Ангели и Демони, X man, Blade, Top Gun.
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Хари потер, спајдермени, експандблс:eek:
Кум е страшно добар филм сполред мене, не го вреѓајте. Немој да речите дека го немате гледано Beautiful mind или Limitless
 

Kajgana Shop

На врв Bottom