Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Агуеро, Кварезма и Лампард се премногу, јас би сакал Кварезма и еден од овие двајца (агуеро и Лампрад) и плус еден дефанзивец и толку, доста се.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.723
Поени од реакции
43.899
Агуеро, Кварезма и Лампард се премногу, јас би сакал Кварезма и еден од овие двајца (агуеро и Лампрад) и плус еден дефанзивец и толку, доста се.

Воопшто не се премногу , Мурињо преферира како што сите знаеме формација 4-3-3 , денес читав дека трансферот на Дрогба нема да се реализира ( што и беше очекувано од моја страна по продолжувањето да договорот со Ибра ) така да , еден полушпиц ( Агуеро ) , едно крило ( Кваресма ) и еден плеј ( Лампард ) ,сосем доволна и солидна комбинација која одговара за тој систем 4-3-3 , плус Ибра во оваа комбинација и уште од моментот на реализирање на овие трансфери да почнам да го прославувам Скудетото .

**Интер започнува да ги исполнува желбите на Мурињо**
Италијанските медиуми откриваат дека Интер започнува со исполнување на желбите на Жозе Мурињо, и веќе започнале преговори за трансфер на Рикардо Кварезма и Кун Агуеро.

Рикардо Кварезма е првата цел на Жозе Мурињо и новиот менаџер на Нероаѕурите верува дека забраната на Порто за учество во Лигата на Шампионите ќе го олесни трансферот на Кварезма во Интер.

Кварезма треба да биде иделаната замена за ветеранот Луис Фиго и Интер веќе досравиле понуда вредна 16 милиони фунти.

Corriere dello Spor открива дека претседателот на Порто бара да се плати откупната клаузула на Кварезма која изнесува 30 милиони фунти но весникот додава дека и понуда од 25 милиони ќе биде доволна за крилото на Португалската репрезентација да го напушти Драгао.

Вториот играч за кого се започнати преговорите е младата Аргентинска ѕвезда од Атлетико Мадрид, Серхио Агуеро.

Gazzetta dello Sport открива дека директорот на Интер, Марко Бранка вчера ги започнал преговорите со Атлетико Мадрид.

На вчерашниот состанок не била спомната конкретна понуда но Бранка им објаснил на преставниците на Атлетико дека Интер е подготвен во целиот трансфер да го вклучи и Дејан Стакович.


Извор : 24fudbal.com.mk​

p.s. Не заборавајте дека Морати веќе година дена говореше дека е огромен фан на Агуеро , а на мечот Италија - Португалија изјави дека е импресиониран од игрите на Кваресма ( постигна и гол на тој меч ) кој неколку пати беше поврзуван со трансфер во Интер и да додадам , Порто најверојатно ке биде суспендиран од ЛШ за оваа сезона , нешто што ке овозможи финансиски дебаланс што ке резултира со пордавање на скапите играчи . . . . останува да чекаме .
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.723
Поени од реакции
43.899
Иначе , Станкович да е вклучен во трансферот на Агуеро , некако сумјиво ми е , бар според мене ако некој би требало да е вклучен во ваков трансфер , тогаш тоа е Адриано . Ваше мислење ?
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Зошто ти е чудно? Мене па знајш шо ми е матно? Не верувам дека би го пуштиле Кун, Атлетико игра ЛШ, и повторно како лани мислам дека имаат голем буџет за трансфери.. Ќе прават исто како со Торес. Форца Кварезма :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
oO кој од вас на почеток на сезоната можеше да претпостави дека Мурињо ќе дојде во Интер,освен Syn,он е beyond :)

Сеа конечно ќе гледаме атрактивен фудбал во неатрактивната лига,и една тројна титула нема да дојде лошо :zlo:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
ne e dobro toa sto barate mnogu zvezdi u tim
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.723
Поени од реакции
43.899
Aхх , понесен од сите овие шпекулации , посебно од онаа за Агуеро заборавив на некои битни моменти т.е. момент . Агуеро сакав да го видам како играч на Интер исто колку што и Мурињо 3 години се надевав дека еден ден ке седне на клупата на Интер , значи од сите играчи типот ми е приоритет ама , 2 месеца уназад реков , единствен кој можеше Агуеро оваа сезона да ни го донесе во Интер беше Севиља , а поентата ми е , Севиља да завршеше 4та а Атлетико 5ти , т.е. да не обезбедат место во ЛШ . Целта на Атлетико е да направат тим кој сериозно ке конкурира за првото место во Шпанија , финансиски со престојот во ЛШ многу ке зајакнат , така да и не им се потребни многу пари во моментов од продавање на играчи , ем станува збор за Атлетико не за Леванте така да не верувам дека во 3 години толку лесно ке се откажат од нивните две најголеми ѕвезди ( Торес веќе си отиде ) .

Хезус Гил беше претседател на Атлетико од 87ма до 2004та кога почина и важеше за доста контроверзен претседател но и човек кој никогаш не дозволи Торес да замине од Атлетико ( токму поради таа '' тврдоглавост '' на непродавањето на омилените играчи на навивачите беше и омилен меѓу нив ) . Беше заменет од сегашниот газда на тимот , Енрике Герезо кој не чекаше многу за да го продаде Торес , најмногу поради желбата на овој играч на игра во ЛШ од која Атлетико сеуште беше далеку . Во 4 години од неговата ера да замине уште една голема ѕвезда тешко , а поготово не кога тимот ке игра во Лигата на Шампионите .
За сите оние Интеристи кои го сакаат Агуеро во Интер се што им останува е да се надеваат на мизерна сезона на Атлетико и во ЛШ и во Примера :D . . . . сурово сурово .
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Syn Наполно се соглсувам ама има сеуште шанси Атлетико да не игра Лига на Шампиони :), се шалам. Агуеро Атлетико го плати многу мислам дека околу 20 милиони евра уште пред три години ако се решат да го продат најмалку 50 ке бараат. А за тие пари сигурно го Купуваме Диего од Вердер со уште една млада ѕвезда од Бразил или Аргентина па можеме да го најдеме новиот Агуеро ама политиката на Интер е скогаш да се купува готов производ

Адри ми е најомилен играч од Интер, јас не сум за негова продажба зошто сигурен сум дека може да придонесе многу. Подобра опција се Креспо и Суазо
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Да да за јуве не е ич добро:salut:
не мислев на тоа,еве глеј ги реал кога зимаа само звезди ,мислев на тоа дека немате добра трансфер политика ќе станете ко реал и секој ќе се преценува и може да се наруши атмосферата плус го имате ибра и матераци па ќе им се курчат на лампард и деко или дрогба или некој
и ќе се спукаат на крај
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
ne e dobro toa sto barate mnogu zvezdi u tim
Не е добро ако нема кој да ги контролира и уигра.
Со Мурињо тоа не би требало да е проблем.

А кога се игра пријателскиот натпревар со Баерн Минхен? Мислам на 26ти Август беше.. ај покасно ќе постирам за сигурно, ако не напиши некој пред мене.. ме мрзи да барам сега..
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
Сепак грашка сум направил..
Пријателскиот натпревар се игра на 5ти Август.
Тоа ќе биде некој куп (Franz Beckenbauer Cup) кој се игра втора година по ред. Минатата година играа Барса И Баерн а оваа година поканет е Интер. Тоа ќе биде првиот натпревар на Мурињо како тренер на Интер да ги види играчите на дело и да покажи барем дел од она што го знае.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Сепак грашка сум направил..
Пријателскиот натпревар се игра на 5ти Август.
Тоа ќе биде некој куп (Franz Beckenbauer Cup) кој се игра втора година по ред. Минатата година играа Барса И Баерн а оваа година поканет е Интер. Тоа ќе биде првиот натпревар на Мурињо како тренер на Интер да ги види играчите на дело и да покажи барем дел од она што го знае.
Мислам дека ќе имаат натпревар пред тоа, за Мурињо подобро да сети што се работи во тимот на терен..Мислам дека ќе закажи некоја пријателска пред таа, зошто доцна е 5 Август!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom