Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Стварно не ми е јасно зошто на таков играч не му оди во Интер.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Па и ти да играш за Аргентина ке постигнеш гол, Бурдисо никогаш не сум го сакал како играч, а за карактер рака му давам. Тој е ист како и ГАтузо, се прави за тимот што игра, ама во Интер не му оди, така да... чао чао, кај и да оди ке се снајде супер, ама тоа е мене искрено Карваљо подобро ми звучи.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Бурдисо е закон и ако си оди има шанси во Фиорентина да дојде!Незнам зашто Интер не го игра,он скоро секогаш е во прв состав во Аргентина!
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Бурдисо е закон и ако си оди има шанси во Фиорентина да дојде!Незнам зашто Интер не го игра,он скоро секогаш е во прв состав во Аргентина!
Претпоставувам не си го гледал како игра за Интер. Има 1 феноменален натпревар потоа 5 утнати....

Еве постови за него на темава...

Добро одигравме. Како ретко кога, подобри бевме во средината на теренот и креиравме шанси. Неколку киксеви на Бурдисо кои можеше скапо да не коштаат но за среќа добро се заврши.
А за Бурдисо неписмениот зборови немам а влезе за интер само глупости прави картони добива голови прима.
Некна за Аргентина гол даде да го еб*м у ашлакот!!
Бурдисо веќе не можам да го пцујам се знае што мислам за него.
Добро бре што е работата со овие црвени картони..аман веќе..Бурдисо ,Бурдисооо..ццц..
Бурдисо само за скараџија го биват
Инаку, одбраната без Бурдисо делува МНОГУ многу подобро...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
I kako dopolnenie..Asistencijata na Burdiso kon Trezege...Pa i Juventus bile zainteresirani za nego (sigurno poradi asistencijava kon Trezege )


Link
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
IL MERCATO - E ancora, il mercato: "Finchј non so chi compreremo non posso certo dire modulo nј formazione". Ma la societа si sta muovendo: Marco Branca ha avviato la trattativa con l'Atletico Madrid per l'attaccante argentino Sergio Aguero, 20 anni, mettendo sul piatto Stankovic e 25

Еве го поклонот на Морати, Мурињо во пакет со Кун, немора да знаете Италијански доволно е само името да го видите
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
УАУ Боље поклон нема. Ако е вистина браво
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
IL MERCATO - E ancora, il mercato: "Finchј non so chi compreremo non posso certo dire modulo nј formazione". Ma la societа si sta muovendo: Marco Branca ha avviato la trattativa con l'Atletico Madrid per l'attaccante argentino Sergio Aguero, 20 anni, mettendo sul piatto Stankovic e 25

Еве го поклонот на Морати, Мурињо во пакет со Кун, немора да знаете Италијански доволно е само името да го видите
Marco Branca has started negotiations with Atletico Madrid for Argentine striker Sergio Aguero, 20 years, putting on the plate and Stankovic 25!

Ако го земиме Агуеро поќе ништо не барам! После Занети е мој омилен фудбалер.. Баш би сакал да го видам во дресот на Интер.
Ако не се лажам Агуеро беше омилен фудбалер и на Јове?

Исто така прочитав дека имало разговори за трансвер на Кварезма.. Кварезма + Агуеро = поклон за сто годишнина на Интер!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Исто така прочитав дека имало разговори за трансвер на Кварезма.. Кварезма + Агуеро = поклон за сто годишнина на Интер!
И за 200 годишнина да не барате ништо хахаххахха
 

foxy roxy

~!@#$%^&*()_+
Член од
22 јуни 2006
Мислења
471
Поени од реакции
7
И за 200 годишнина да не барате ништо хахаххахха
:pos::pos:

Не ни требаат ни Лампард ни Дрогба ни Карвало доволни се Агуеро, Кварезма и Барзали евентуално ако ги земи тие двајцата Мурињо ке игра со Златан шпиц и копиљациве како офанзивни крила:pehar:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
240
Поени од реакции
4
леле ако дојдат кварезма и агуеро следните 2 сезони не барам никакво засилување
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
:pos::pos:

Не ни требаат ни Лампард ни Дрогба ни Карвало доволни се Агуеро, Кварезма и Барзали евентуално ако ги земи тие двајцата Мурињо ке игра со Златан шпиц и копиљациве како офанзивни крила:pehar:
Барзаљи одамна е играч на Волфзбург а и не ни треба дефанзивец потребни ни се крила и креативци. Ако не дојде Лампи некако го лапнат Диего.

А да заборавив и Варт може да дојде нема да ми се слоши од ваков поклон за 100 години ИНТЕР
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
А да заборавив и Варт може да дојде нема да ми се слоши од ваков поклон за 100 години ИНТЕР
Posle izjavata na VDVaart kade toj mu poracvase na Juve citiram "Kupete me za da go pobedime,arogantniot Inter", mislam i deka nema ni da se obidat da go pobaraat...
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.550
Поени од реакции
1.546
кај ќе ни биде крајот сега?? :vozbud:
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Posle izjavata na VDVaart kade toj mu poracvase na Juve citiram "Kupete me za da go pobedime,arogantniot Inter", mislam i deka nema ni da se obidat da go pobaraat...
e да ... дечкото си ја затвори вратата за интер , иначе за ова агуеро и кварезма малку нереално звучи ама ако се оствари одма вадам калашот
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom