Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Ни Канаваро не е нешто посебно.. Не беше ни повикан или грееше клупа? Не верувам дека ќе биди изоставен на европското.. Се надевам на оној стар Матераци кој и донесе на Италија злато на светското првенство!
Вчера на Раи Уно, гледав тренираа и Канаваро и Матераци (се бореа :) )...Донадони, вчера изгледа пробуваше варијанти со тимот...
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Интер:
новости
Адриано бара средба со Мурињо. Верува дека има поголема шанса да е во тимот со Мурињо, отколку со Манчини.

Манчини ќе го тужи Интер. Доколку се случи тоа, може за неколку дена да се одложи доаѓањето на Мурињо во Интер.

Мурињо и Морати вчера имале заедничка вечера во Париз. Според информациите разговарале за Морати да го купи Самуел Ето од Барселона.

Морати после грубата изјава на интер.ит дека го отпушта Манчини, сношти излезе со нова изјава дека му се заблагодарува на Манчини за трите титули во Серие А, двата купа и двата суперкупа. Сепак, не заборави да потенцира дека после неговиот говор после средбата со Ливерпул го разнишал духот на тимот, што за малку ќе ги коштало титула.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
p.s. Гледам се фаќате за Бурдисо , да ве потсетам дека игра во првиот тим на Аргентинската репрезентација и тоа стандарден си е на својата позиција , а тоа е централното место во одбраната . Не заборавајте дека типот сезонава играше најмногу како замена за Маикон а на моменти и на Максвел , т.е. на позиции кои не се природни за истиот играч , а да не спомињам дека лани играше и во средината ( :kesa: ) .
Убаво што ме потсети колку беше будала Манчини, и тоа не неколку натпревари играше иста посиција како и Киву оваа сезона. Какви киксови прави човекот не е НОРМАЛЕН.

Инаку и мене не ми се свига Бурдисо зошшто не е стандарден, знае да доигра перфектен натпревар па дури и да постигне гол а веќе следниот три кикса да направи.

На Менаџерот кога играв пред 2-3 години стално го купував во послабите екипи и верува дека во Фиорентина има шанси да биде столб на одбраната. Ако веќе го продаваме да го лапнеме Монтливо? :)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Убаво што ме потсети колку беше будала Манчини, и тоа не неколку натпревари играше иста посиција како и Киву оваа сезона. Какви киксови прави човекот не е НОРМАЛЕН.

Инаку и мене не ми се свига Бурдисо зошшто не е стандарден, знае да доигра перфектен натпревар па дури и да постигне гол а веќе следниот три кикса да направи.

На Менаџерот кога играв пред 2-3 години стално го купував во послабите екипи и верува дека во Фиорентина има шанси да биде столб на одбраната. Ако веќе го продаваме да го лапнеме Монтливо? :)
Очигледно само јас и Syn гледаме добар играч во Бурдисо. :)
Мислам дека Бурдисо е задоволен и на клупата, а ретко можи да се најди играч од тој тип кој би седел резерва..
Сега најголема дилема е Ибракадабра.. Можно е Ето (плус пари) да дојде како замена за него и тие пари да се икористат за доведување на Дрогба.. Значи Ибра = Ето + Дрогба.. не е лошо :)
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Мене карактерот на Ибра воопшто не ми се допаѓа, се однесува како тој да е главен и дека сите останати треба да играат за него. Многу себичи и сака да се докажува. Уште по поразот од Ливерпул кога се спомињаше дека Мурињо ќе дојде пишав дека Ибра или ќе треба да се промени или најверојатно со Мурињо ќе има огромни проблеми.

Се зависи каква поставеност на играта ќе сака Мурињо, ако ја практикува неговата 4-5-1 потребен ни е само еден напаѓач доколку замине Ибра, прв ваворите на Мурињу сигурно е Дрогба но јас мислам дека Ето е подобра опција бидејќи е помлад. Мислам дека треба да му се даде шанса и на Адри (незнам зошто ама го обожавам дечкото многу).

Ако веќе го продаваме Ибра на Барса покрај Ето да им земем некој играч, Меси сигурно нема да можеме но затоа да се обидеме со Чави и Ињеста. ако не здравје боже нека дадат кеш па ќе си ги купиме Кварезма и Лампи
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Мене карактерот на Ибра воопшто не ми се допаѓа, се однесува како тој да е главен и дека сите останати треба да играат за него. Многу себичи и сака да се докажува. Уште по поразот од Ливерпул кога се спомињаше дека Мурињо ќе дојде пишав дека Ибра или ќе треба да се промени или најверојатно со Мурињо ќе има огромни проблеми.

Се зависи каква поставеност на играта ќе сака Мурињо, ако ја практикува неговата 4-5-1 потребен ни е само еден напаѓач доколку замине Ибра, прв ваворите на Мурињу сигурно е Дрогба но јас мислам дека Ето е подобра опција бидејќи е помлад. Мислам дека треба да му се даде шанса и на Адри (незнам зошто ама го обожавам дечкото многу).

Ако веќе го продаваме Ибра на Барса покрај Ето да им земем некој играч, Меси сигурно нема да можеме но затоа да се обидеме со Чави и Ињеста. ако не здравје боже нека дадат кеш па ќе си ги купиме Кварезма и Лампи
Се сложувам со тебе јас мислам дека треба да му се даде шанса на Адриано незнам и јас многу го сакам човекот а за Ибра ако отиде во Барса како што е ебичен ќе се благодарат од него многу јас мислам дека на Ибра не му одговара Шпанија.:helou:
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Очигледно само јас и Syn гледаме добар играч во Бурдисо. :)
Мислам дека Бурдисо е задоволен и на клупата, а ретко можи да се најди играч од тој тип кој би седел резерва..
Сега најголема дилема е Ибракадабра.. Можно е Ето (плус пари) да дојде како замена за него и тие пари да се икористат за доведување на Дрогба.. Значи Ибра = Ето + Дрогба.. не е лошо :)
одбраната е супер апсолутно ништо не треба да се менува , бурдисо е одлична замена и ги покрива сите позиции во одбраната склон е кон киксови но и матриксот не беше ништо подобар оваа сезона
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ако зеам да ве шамарам...
:)

Цела сезона Бурдисо го отепав бранење, арно ама во последните 5/6 утакмици изигра катастрофално. Факт е дека беше надеж, правеше ршум во Бока, јас бев пресреќен кога видов дека потпиша... па и првите сезони не беше лош. Минатата беше супер, али оваа сезона не само тој туку некако целиот дефанзивен ред потфрли. Ајде можи ќе го биде и него, ако не се залета Мурињо по некој португалец од типот на Пепе и Карваљо.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Сега најголема дилема е Ибракадабра.. Можно е Ето (плус пари) да дојде како замена за него и тие пари да се икористат за доведување на Дрогба.. Значи Ибра = Ето + Дрогба.. не е лошо :)
Еј не заебавај. Зашто Ето да е поефтин од Ибра.
 

rider

Интераш
Член од
21 мај 2008
Мислења
158
Поени од реакции
3
Bidejki Eto ovaa sezona nigde go nemase! a Ibra im ja donese titulata na neroazurite so dvata golovi vo krajnoto kolo:salut:

FOREVER NEROAZZURI !!!
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Ибра заедно со Дрогба го сочинуваа напаѓачкиот тандем на годината,сите тренери и играчи оваа година го фалеа Ибра,Ето ко нигде да го немаше
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Ибра сигурно ќе биде поскап од Ето!Можда не многу ама сигурно!Едно 5милиони евра повише сигурно!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom