Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
mojot komentar ke go imate za 15 minuti malku da se zozemam poso vaka se ke oteram u picku mater osven zaneti
Мора да ти кажам у право си, Занети е чудо невидено.. Таков играч секој тим би сакал да има.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Секоја чест на занети
 
Член од
28 ноември 2007
Мислења
198
Поени од реакции
0
Inter super ste za fudbal od nekoj diva 3 liga za ls nemate iskustvo uste.Italija na sreka moze samo da ja zemete ali i toa nema da se sluci ... SUCK IT MANCINI
Ќе го цитирам Џерард....
[/quote]Се срамам да ја погледнам табелана во Англисконо Првенство. Толку е понижувачки што некој првпат да ја видит каде е Ливерпул, ќе се изненади дека Ливерпул има најпојќе титули во Англиско. [/quote]
Смешно а!? Ама вистинито...
Шо не ја земите вие "на среќа" титулана во Англисконо Првенство!?
Интер, 100% ќе земит нешо, та било Италијанско Првенство, та било Куп на Италија... Ама вие шо ќе земите...
Уффффффффффф, да бе ќе земите место во ЛШ, некако на среќа можда
ali i toa nema da se sluci
Ако мислите дека ќе земите ЛШ... Само "ќе" ме насмеете... Ништо повеќе од тоа...
Зато не јади многу, многу гомна ( извинете за ваков вулгарен збора, ама шо е така е )
Ај мрш...


Можам да кажам дека немавме среќа, или немавме реализација...
Интер ( мислам сум го кажал ова некаде, на форумов ) е нај, нај дисциплиран тим во цела Европа!!!
Не криветего судијата... Можда и не требаше да му дајт на Бурдисо жолт вториот старт, ама и тој требит да имат малце во она "тиквана"... Знајт дека имат жолт и пак ојт оштро... Па нек сфатит дека и судине се луѓе... И тие грешат...
Знаев дека некој ќе направи глупост од Бурдисо и Ривас... Ама ете го, бил Бурдо...
Да, се согласувам дека Манчини, требат... Не да му дат отказ, туку САМИОТ да си дајт отказ...
Па Хименез да не го стајш, на негатива 2 гола, требит да си сосем ретардиран...

Но сепак сум и разочаран од многу од Виера...
Па нек ојт да играт голф, нешо таму. Не се трчат таму, со количе се ојт до топчето, најубо ќе е...
Крус, можам да речам дека беше себичен во многу ситуации... Но, за разлика од Виера, нешо тој придонесе...
Станкович. исто како цела сезона... Да, трчат но без ефект... Истото пак истото...
Ибра, изигра многу добро според мене... Не трчаше само со топка, асистенции многу правеше...
Маикон, не изигра како шо знае тој... Изигра добро, но правеше грешки во одбраната, а и во нападот не изигра... Шат-пат од Маикон...
Цезар, немаше многу работа...
Морам да го пофалам посебно Занети... Изигра како да има 26 години... Како вистински капитен... Најдобар беше на теренот...
Како да е, Интер си ојде "јабана"
...
До година со нов тренер и повеќе среќа...

Edit: Нека се врати Виери. Goooooooooooooo! :)

 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
cestito za igrata fer a i navivacite inter vo prvoto si gi propusti sansite i toa dve 100 postotni pa zatoa ne naogaajte mani na trenerot vinata e vo sebicnosta na gruz i na ibra zaneti zver a i kambijaso dobar bese viera za aut pod itno a crveniot zasluzen
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Збор да не чујам за Бурдисо и Ривас. Одиграа перфектно и нити тие, нити било кој друг поединец не е крив за поразот. Крив е тимот... како колектив. Бевме подобри од противникот, поконткретни имавме игра, имавме шанси ама не победивме, тоа е. Фудбал.

Колку и да сум разочаран во моментов, сепак честитки за прикажаното.

*Mancini go napusta inter na kraj od sezona
 

foxy roxy

~!@#$%^&*()_+
Член од
22 јуни 2006
Мислења
471
Поени од реакции
7
Немојте бе да ја мешате среката со незнаење.
Не беше проблемот во среката, туку во организацијата не се знај кој изведува слободни удари кои корнери итн. а на ибрахимович ако му дадат договор од 10 мил за една сезона што да зборваме за Торес тогаш.
Толку глупо беше се што од слободните кои на број ги имаше 100 ниту еднаш топката не помина на растојание од 10м од голот на Пепе.
И Манчини ми зобрува за перфектна игра :pos2:
 
С

Спенсер

Гостин
Збор да не чујам за Бурдисо и Ривас. Одиграа перфектно и нити тие, нити било кој друг поединец не е крив за поразот. Крив е тимот... како колектив. Бевме подобри од противникот, поконткретни имавме игра, имавме шанси ама не победивме, тоа е. Фудбал.

Колку и да сум разочаран во моментов, сепак честитки за прикажаното.

е шо честитки??изгубија у ливрпул 2:0,ама и на џузепе меаца 0:1, али тоа е,сите се разочарани, имавме и шанси, ви текнува кога по грешката на хипија ибра ја зема топката??тогаш мораше да додаде до круз (мислам тој беше) а не да се излакоми ида шутне, али тоа е тоа, следната год со нов тренер и малку среќа можда подалеку у ЛШ,а италија е наша,поздрав
 
Член од
15 јуни 2007
Мислења
353
Поени од реакции
21
Виеира го забележав само кога испаѓаше надвор дотогаш него го НЕМАШЕ!
и не го критикујте Бурдисо не е он крив,немаше грешки толку фатални како на Ривас!
Ривас се изглупира за сите пари!
ама ај тоа е кога не му даваат на некој поасален да го води тимот можеме да бидеме и презадоволни од резултатот!
Честитки на Ливерпул се надевам дека ке се сретнеме и следната година повторно да гледаме "Интересен Футбал"!
A be neznam kako sto go praite covekot kriv , ova mu bese eden od najdobtite natprevari vo karierata covekot na sekoj del od odbrana go imase. Rivas za nego imam samo pofalbi za ovoj natprevar a za drugite prvo na Morati treba da mu ja ****** majkata ,posle na Glupiot Mancini ( koj treba da napravi samoubistvo ) da go ostavis eden Crespo , Figo,Himenez na klupata toa e cudo nevideno..

P.S Mnogu sum nervozen pa sto ni zbor ne mozam da pisuvam .

Poz...
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Njprvo ke pocnam od Mancini. Uste vecerva neka si gi sobere partalite i zaedno so SIki da si zaminat do Inter. Nemoze na vazen natprevar da pustas debili kako burdiso i Rivas, podobro da igrase so trojca vo odbrana pa ako izgubevme ke znaevme kade e greskata, sme imale slaba odbrana. Deka ne e trener moze da se vidi i po potegot sto na poluvreme ne go izvadi burdisi koga veke imase zolt karton. I onaka deckoto ne e lev bek a i kamen e mozese zaneti da go stavi tamu a da go pusti Figo koj sigurno ke sosdadese mnogu poveke problemi. Poglednete kakov strateg e Benitez, otkako vide deka odime na fauli za zolti karotoni vednas go povlece Babel za da ne se sluci nesto nepredvideno, a mansio izmeni picna da pravi koga zavrsi natprevarot. GLUP GLUP POGLUP NAJGLUP TRENER

posle natprevarot razocaran sum od mnogu igraci koj ne zasluzuvaat da go nosat dresot na Inter. Prv e Burdiso, ne sakam da zboram za nego poso mi se place koga ke mi tekne. VTOR e Vieira deckoto igra ocajno loso a nemase ni zelba za igra po crveniot karton, taka ne se branat boite na klubot. Tret e IBRA, da deckoto e talent i igrac od svetska klasa ama nesto neodi, Pola od golovite mu se dadeni od penal a pola protiv ekipi od kalibarot na Redgina i kaljari. Na golemi natprevari go nema nikade, no ne e samo toa tuku me nervira i negovoto nezalaganje, saka celiot tim da igra za nego i drugite gi gleda so potcenuvanje zatoa kaj domandatot KAPELO dremese na klupa ama mansio nema avtoritet pa uste i go velici. Slobodno moze da si zamine i Suazo, takov igrac ne treba da bide del od inter, da ne zborime za Solari, Cezar, Manice, Figo neka se penzionira iako sum siguren deka ke odigrase dvapati podobro od site na terenot.

Neka dojde Murinjo, ke ni go donese Drogba i Lampard, ke go angazira Kvarezma i uste eden igrac od sredniot red, ostanatiot del od timot e soliden i ke nemame problem
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Конечно. Се надевам не е во афект кажано и нема да се премисли. Јове не зезај за Бурдисо. Кажи ми кога изиграл натпревар без да биде блиску до црвен картон или да го добие? Типот е право копиле и треба да лета.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ок да не цитирам никој... до сите.
Не ви чинеше Бурдисо, ок. Кој требаше да игра?
-Еспозито?
И што грешка направи?
Што отиде на топка... прво не го собра, второ можеше судијата да прогледа низ прсти. Слични стартови имаа и Џерард и Маскерано па не добија ни опомена.

Следно, Ривас не ви чини?
Што згреши Ривас? Изигра мајсторски, секоја чест... го маркираше Торес, колку за информација. Еднаш стигна топката до него(шпанецот), после грешката по аут линијата и нормално кога Фернандо има 5 метра предност и пеколен прв чекор, како да го сопре?

Виеира?
Ок, човекот е истрошен материјал. Плус не е спремен за игра.
Фиго, Виеира, Станкович... нити еден од овие не е спремен да одигра 90 минути, грешката е што не го освежи средниот ред во второто полувреме.

Ибра?
Не може да игра против цел тим, играч е. Колку што можеше се трудеше, виде дека нема кој да ги заврши акциите(Круз беше пре спор) и мораше да форсира на крајот.

Круз стандарден, од сенка имаше неколку шанси но не ги искористи. Целиот тим на Интер имаше 5/6 супер шанси за гол, не ги искористи... следеше казната. Тоа е. Настрана фактот што игравме со играч помалку, поради погрешна проценка на судијата.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
kako be nemase so koj da igra Burdiso nikogas ne igral LEV BEK, prirodna pozicija mu e centralen a po potreba desen, napravi dva nepromisleni starta, ALOOOOOOOO za vtoriot se uleta kako vol ripna po topka sto teorija nemase da ja fati pa uste i bese na sredina sosema nepotrebno, Zaneti 100 pati podobro ke odigrase na levata bekovska pozicija

sto se odnesuva do mancini garant ke ostane, Morati ke go predomisli i ke izlezat na zaednicka pres konferencija i ke go potvrdat ostanuvanjeto
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
За мене Ривас одигра добро со оглед на тоа дека нема искуство не се жалам на него. Виера се гледа дека веќе не е за врвен тим. За се е крив Манчини, а и немавме среќа со повредите. Како и да е не викам дека денес не требаше да игра Бурдисо зашто немаше кој друг. Ама сепак сакам да лета во преоден рок.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Бурдисо играл лев бек. Конкретно на утакмицава се ротираа со Киву кога имаше потреба. Бурдисо игра и централен и лево и десно. Секаде е солиден, не е одличен него солиден. Бурдисо е четвт избор за бековската позиција. Што сакаш повеќе, солиден четврт избор? Кога првите 2 дефанзивци се повредени а третиот е суспендиран...?

И на средината на местото на Занети(ако претпоставиме дека би играл лев бек)Фиго ќе играше 90 минути?
Кога против себе го имаше брзиот Бабел? Па не е ова PES, фудбал е.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom