Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
не се нервирам толку за 2 жолти колку што се нервирам за критериумот на судијата , реков и со 11 играчи немаше да поминеме зошто манчини премногу идиотски грешки направи од почетокот виеира на лево , киву лев бек фиго на клупа кога можеше занети да игра на лев бек фиго на негово место и киву на неговата природна позиција и многу постабилна одбрана ке имавме отколку со бурдисо и ривас позади. не можам да верувам како можеше манчино толку наивно да ја постави играта.
се прашувам што ли ке беше ако имавме поквалитетен противник како манчестер , арсенал или рома ( моментално 3 те најјаки екипи во ЛШ ).
манчини се крив за елиминацијата и никој друг. кога ке помислам дека со бекови како максвел и маикон каква игра ке имаме со 4 - 3 - 3 формација ми се плаче кога ги гледам грешките на манчио.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Чисто и едноставно - сами си сме криви.
Вториот незаслужен жолт картон што го доби Бурдисо, беше како шлаг на еден од најнефективните натпревари на Интер сезонава.
Што да кажам освен... Good game Liverpool, и догодина, да го снема Манчини срањево од Интер.
 
С

Спенсер

Гостин
Чисто и едноставно - сами си сме криви.
Вториот незаслужен жолт картон што го доби Бурдисо, беше како шлаг на еден од најнефективните натпревари на Интер сезонава.
Што да кажам освен... Good game Liverpool, и догодина, да го снема Манчини срањево од Интер.
така е,се согласувам со тебе, ах камо да имаше ИНТЕР еден рафа бенитез,
 
Член од
21 мај 2006
Мислења
428
Поени од реакции
6
Идиотски од навивачите на Интер што ги исвиркаа Ибра Дејан и Виера! Браво за сите играчи, дадоа се од себе! БРАВО :aplauz:
А при вториот старт на Бурдисо, комотно судијата можеше да покаже и прекршок за Интер, така да не тресете зелени не беше она за црвен!

П.С. Да даде Господ РОМА да ги реши сите!!!!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Да им еб*м се по список на:
1. МАНЧИНИ - Браво за стратегот, ги стави Суазо и Хименез во 80 и 85 мин одлично. Пред да се прими голот не можеше да направи замена никако, Камбијасо и виера ќе бркаат резултат.Дај нека се гони веќе на крај од година да не го гледам.
2. БУРДИСО - Тоа копиле одамна не ми е јасно што бара во екопата. Па повеќе црвени картони има него што има натпревари одиграно. Ебате играчот заслужено си ги доби картоните така да не го обвинувајте судијата.
3. ИБРА - Не можеше да му ја подаде на Круз топката и овој да ја спроведе во празниот гол.Никако! Мораше баш на ваков натпревар да испадне лаком и себичен.
4. И на крај да го спомнам и ТОРЕС кој мораше да им покаже на нашиве папаци како се дава гол.
Ај старата позната приказна - ќе биде следната година подобро.:tapp:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Виера не се поздрави коа излегуваше,шо глуми бе.

Жалам за поразот ама ај една недела повеќе се задржавте од нас во ЛШ :)
 

foxy roxy

~!@#$%^&*()_+
Член од
22 јуни 2006
Мислења
471
Поени од реакции
7
СУПЕР е бе што зборвате вие ова беше најдоброто шо можеше да ни се случи ова е знак за ПРОМЕНА мора да се промени нешто и сигурен сум дека ке се промени а до тогаш небарајте ништо од ИНТЕР :salut:
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
на виера време му е да иде во мец или истрес да игра . никакво однесување , никаква игра , и никаков респект према соиграчите , тренерот и самоит клуб . навистина разочарувачки од играч со негово реноме
 
Член од
25 март 2007
Мислења
143
Поени од реакции
1
Inter super ste za fudbal od nekoj diva 3 liga za ls nemate iskustvo uste.Italija na sreka moze samo da ja zemete ali i toa nema da se sluci ... SUCK IT MANCINI
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Inter super ste za fudbal od nekoj diva 3 liga za ls nemate iskustvo uste.Italija na sreka moze samo da ja zemete ali i toa nema da se sluci ... SUCK IT MANCINI
а што ќе правиме ако ливерпул не освои ЛШ ? може и ФА куп со некоја од екипите од горе наведенета лига да освои ако игра нормално.
 
V

Viktoranius

Гостин
а што ќе правиме ако ливерпул не освои ЛШ ? може и ФА куп со некоја од екипите од горе наведенета лига да освои ако игра нормално.
Како на пример БАРНСЛИ :vozbud:

Старе ране пече довека.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Имавте шанси, не ги искористивте. То је. Виера беше беден заедно со Бурдисо.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
mojot komentar ke go imate za 15 minuti malku da se zozemam poso vaka se ke oteram u picku mater osven zaneti
 
А

Адриано

Гостин
Виера не се поздрави коа излегуваше,шо глуми бе.
Виеира го забележав само кога испаѓаше надвор дотогаш него го НЕМАШЕ!
и не го критикујте Бурдисо не е он крив,немаше грешки толку фатални како на Ривас!
Ривас се изглупира за сите пари!
ама ај тоа е кога не му даваат на некој поасален да го води тимот можеме да бидеме и презадоволни од резултатот!
Честитки на Ливерпул се надевам дека ке се сретнеме и следната година повторно да гледаме "Интересен Футбал"!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom