Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Па така реков во постот. Сеуште (до 27 јануари) е играч на Тернана. После во Лацио ќе оди за 11 милиони. Е сега, за колку Лацио ќе му го продаде на Интер... незнам

On January 15, 2007, Lazio finally agreed on a move for Jimenez worth 11 million Euros, with the first season on loan and on January 27 he played his first Serie A match for Lazio against Palermo.
On July 15, 2007, Inter Milan signed him on loan from Ternana
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Играше и во Фиорентина баш убаво се секавам 2005 уште бевме во борба за титулата кога Хименес ни го стегна со силен шут инаку најмногу ми се допаѓа тоа што има добар шут и е офанзивен за разлика од другите дефанзифци кои ги имаме кои не знаат да шутират
По добар е и од Фиго и од Станкович Фиго се мачеша цела сезона да даде гол а Хименес 4 натпревари три гола

Инаку ме плаши Манчини да не го закове Самоел на клупата кога е во страшна форма човекот а ни е и перспектива за во иднина

Вчера и Хименес здобил некоја повреда

Бранка одговорниот за трансфери во Интер рече дека нема да купуваат во Јануари но дека ги следат Бенега(Бока Јуниорс) и Менес
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Еве конечно видов како стојат работите. Значи еве ја кариерата на Волшебникот досега.

08/09 07.2008 Inter Mailand Ternana Calcio war
07/08 07.2007 Ternana Calcio Inter Mailand ist
06/07 06.2007 Lazio Rom Ternana Calcio war
06/07 01.2007 Ternana Calcio Lazio Rom ist
05/06 06.2006 AC Florenz Ternana Calcio war
05/06 01.2006 Ternana Calcio AC Florenz ist
02/03 07.2002 CD Palestino Ternana Calcio 1.250.000

Значи добро кажа Димитар, не 7 туку 11 милиони...
Епа што е многу е многу, не е физички спремен играч но сепак е многу млад има време да се изгради физички. Ако нема проблеми со повредите за сезона до две може да имаме достојна замена за ФиКо.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
  1. Адриано (Интер) 19,98%
  2. Нелсон Дида (Милан) 10,86%
  3. Роналдо (Милан) 8,48 %
  4. Рикардо Оливеира (Сарагоса) 6,58%
  5. Тиаго Мендес (Јувентус) 5,99%
  6. Антонио Касано (Сампдорија) 5,89%
  7. Луис Хименез (Интер) 5,52%
  8. Диего Тристан (Ливорно) 4,68%
  9. Франческо Коко (во пензија) 4,51%
  10. Алберто Џилардино (Милан) 3,16%
Ова е истиот хименез за кој се праеше досега муабет? Дечкото сигурно ќе излези од листава.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Да, но тоа сигурно се должи на фактот што многу се очекуваше од него уште минатата сезона. Не се покажа лани, но годинава ако му се укажат уште шанси... ќе го биде. :)

Како што си мислев.
Повреда на десниот мускул, нема да игра против ПСВ.
Не е сигурен за дербито... штета а баш ме интересираше како ќе се снајде во големи мечеви. Играч од таков калибар, ако поседува шампионски менталитет многу, многу ќе му се најде на Манчини. Но, да се надеваме дека ова нема да биди неговото последно миланско дерби.

Се забележува прогрес кај него, тоа е сигурно.
Мене уште повеќе ме радува прогресот на Камбиасо, аргентинецот од партија во партија станува се подобар и подобар. Дефинитивно ќе биде надминат Виеира. Сега игра на слично ниво, т.е. го прикажува она што го покажуваше Виеира во Арсенал. Играч кој се залага за секоја топка по целиот терен, помага во одбраната, се уфрлува во напад. И пред се растура противнички акции уште пред да почнат... мора да речам ЦАР!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Да, но тоа сигурно се должи на фактот што многу се очекуваше од него уште минатата сезона. Не се покажа лани, но годинава ако му се укажат уште шанси... ќе го биде. :)

Како што си мислев.
Повреда на десниот мускул, нема да игра против ПСВ.
Не е сигурен за дербито... штета а баш ме интересираше како ќе се снајде во големи мечеви. Играч од таков калибар, ако поседува шампионски менталитет многу, многу ќе му се најде на Манчини. Но, да се надеваме дека ова нема да биди неговото последно миланско дерби.

Се забележува прогрес кај него, тоа е сигурно.
Мене уште повеќе ме радува прогресот на Камбиасо, аргентинецот од партија во партија станува се подобар и подобар. Дефинитивно ќе биде надминат Виеира. Сега игра на слично ниво, т.е. го прикажува она што го покажуваше Виеира во Арсенал. Играч кој се залага за секоја топка по целиот терен, помага во одбраната, се уфрлува во напад. И пред се растура противнички акции уште пред да почнат... мора да речам ЦАР!
Треба многу повеќе од она шо покажа досега па да почниме да збораме за шампионски менталитети. Не дека ова нечинеше ама има уште да учи. Преку гла ми е од нови Зидановци,Фиговци, Роналдовци, Марадони ... Има време и за него и за Џовинко (да не речиш за овај сум оптимист за онај песимист. да не ти постирам на Италијанско првенство сличен посе) И двајцата (како и сите други со налепниците new) не можат да се покажат со неколку добри настапи (ене го крискито неќам да го видам на терен) нека созреат малку нека покажат константност па после ќе бидат главни.

Интер Милан се на 23.ДЕкември
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Не бре колега. Сеуште е играч на Тернана. Договорот е до крај на сезоната, со можност Интер да го купи но за 11 милиони евра.

И покрај топ формата и блескавите изданија, сепак сметам дека не е материјал за Интер, но да се надеваме дека грешам.

Ете. :)
Слично мислење делиме, новите вондеркидс... од преголема фама, ги снема. Највеќе ми е криво за Лулиња кој имаше шанса да биди нешто налик на Роналдињо, ама ете ќе скапи во 2 бразилска лига. Наместод а биди корисен за тимот и да го искористи талентот за добри цели(да му помогни на Коринтианс), тој експериментираше со нови дриблинзи, потези...(за да има повеќе клипови од него на youtube.com, па да се палат ''стручњациве'' по него). Како за пример го зедов, не дека ако се огледаат на него Пато и Џовинко ќе бидат поарни*.






*морав :)
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Ајде нека го направи дебито во ЛШ, и гол да им шибне! :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Што знам, реми најверојатно.
Од Слафчо не очекувам многу, ама затоа ме интересира Болцони како ќе се снајде.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom