Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 декември 2007
Мислења
428
Поени од реакции
5
како што кажав рутинирана победа на интер т.е за нас. интер само така продолжи сите не правиш среќни со ваква игра.:vozbud:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.040
Поени од реакции
1.164
Добар натпревар и висока победа..
Ме радува играта на Хименез и Пеле.. Двајцата се млади играчи кои засега се докажуваат.. па сега ќе ја имаат можноста да направат нешто повеќе во отсуство на повредените Дакур, Станкович, Виера, Фиго, Цезар..
Но сепак Пеле па и Хименезне знам дали би можеле да ја оправдаат очекуваната доверба во текот на цела сезона..
Мислам дека Морати МОРА да донеси барем 2 засилувања во средината на теренот од кои едниот ќе биде подефанзивен а другиот креативен, поофанзивен играч (Диего, Кварезма, Насри)..
Денес читав дека Морати планира понуда до Реал за Диара.. околу 8-12 мил фунти..
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.040
Поени од реакции
1.164
Julio Cesar 8.32
Maicon 8.25
Burdisso 7.23
Samuel 8.21
Maxwell 7.68
Zanetti 7.81
Pelј 7.39
Cambiasso 8.97
Jimenez 8.19
Ibrahimovic 8.89
Suazo 8.08
Crespo 7.07
Solari 6.74
Materazzi 7.52

Еве и рејтингот на играчите според интер.ит
На Максвел не би му дал ни 6ка.. катастрофа беше.. а и Маикон многу слабо одигра.. на моменти себичен но го извади постигнатиот гол..
Играч на натпреварот мислам дека треба да се бара помеѓу Камбиасо и Ибра.. Како и сегогаш двајцата одиграа перфектно!
 
Член од
5 декември 2007
Мислења
428
Поени од реакции
5
абе топ шо победивме со оглед на тоа дека имавме у тим некои младичи со по 20 години.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
А Цезар да не не се покажа?

Имаше неколку одбрани... но и тие му беа во стил на голем голман.

Мислам дека Јуве и Рома може да се држат до ова темпо уште малку. Немаат повеќе капацитет ни едните ни другите.

И оваа година според последните утакмици треба да се очекува една нормално земена титула со повеќе од 10-15 бода :)

Форца Интер!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.040
Поени од реакции
1.164
А Цезар да не не се покажа?

Имаше неколку одбрани... но и тие му беа во стил на голем голман.

Мислам дека Јуве и Рома може да се држат до ова темпо уште малку. Немаат повеќе капацитет ни едните ни другите.

И оваа година според последните утакмици треба да се очекува една нормално земена титула со повеќе од 10-15 бода :)

Форца Интер!
Бувентус можи нема капацитет но Рома не смее да се потцени во никој случај.. Засега имаме 3 бода предност и тоа тие е меѓусебниот дуел.. А нас ни следи и дербито со ББилан.. А знаеме Рома си го тепа ББилан..
Мислам дека и оваа сезона титулата е наша но сепак ќе биде неизвесно..
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
до-ре-ми-до
до-ре-ми-до
ми-фа-сол
ми-фа-сол
сол-ла-сол-фа-ми-до
сол-ла-сол-фа-ми-до
до-сол-до
до-сол-до


Вака (ептен лесно) ке го освоиме скудетото оваа година.
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Sekoja cest za pobedata nad lazio i za site ostanati...kaj i da e pak ova godina Zanetti ke go kreni trofejot od Calcio ligata (da se nadevame i od L.S) ama edna stvar mnogu me nervira...Maxwell prv tim!!! kade be alooo
A i toa Dacourt golemo trkalo e...najgolema greska na Inter vo ponovata istorija e toa so go prodadoa Pirlo na onie nepismenite...da go imaa nego i posle ne znam koj ke gi pobedese.....pozdrav
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
АБЕ шо се секирате, едно е сигурно! Интер може да си игра кур у италианско првенство. И да ги стави, Болзони, Филктор, Славковски, Алтобели и сите од младичите интер пак ќе го освои скудетото! Јас јадам гомна одамна дека интер има шампионски тим само му требаше време да се уигра. Сеа коа се уигра може комплетно стартните 11-мина на секоја утакмица посебно да се мењаат и пак да газат! Не знам колку увидовте, ама овој Интер е најјак до сеа што сум го гледал! Лани беше јак, ама не до волку! Демек казнети Милан, Цувентус у втора лига, незнам ова-незнам она.... Овој Интер сеа ќе напраи поголема разлика од ланската сезона, не глеате дека на утакмиците си игра курот!? Кој и да играат си ги плескаат по 3 : 0 !!



Ајде да наздравиме за скудетото!! Да наздравиме за се у Италија (куп и суперкуп) А за Лига на Шампиони малце ќе се помачиме, ама што е наше ќе си дојде!!! (Си земаа титули Џуве и Милан кои беа наши, ама што е наше ќе си дојде, и сеа си дојде, ама сеа следи период на ДОМИНАЦИЈА)


!!!FORZA INTER!!!FORZA RAGAZZI!!!NON MOLLARE MAI!!!
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
202
Поени од реакции
1
Inter i ovaa godina se pokaza kako odlicen klub koj ima mnogu talenti vo svojot tim i iako sum za BARCA,davam odlicno rezultati i za Inter! Edna 5-ka od mene!:):bravo: i n t e r.jpg :kajg:

PANDEV,ke vi trema iako igra kako napagac znae odlicno da igra i v sreden red.:sport1:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.040
Поени од реакции
1.164
zlatev напиша:
PANDEV,ke vi trema iako igra kako napagac znae odlicno da igra i v sreden red.:sport1:
Абе брат, прочитај прво правила.. имаш кога ќе влезиш во фудбал.. известување:правила!
А пандев нема да се снајди во Интер.. Не дека нема квалитет, супер играч е но покрај овие што се во интер никогаш нема да фати прв тим, ниту во среден ред ниту како шпиц..

[Модератор: Нема прекршување на правилата]
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Е ова е играч ел капитано а не како некои други мала ми е платата сакам поголема па ако не ми ја покачите ке одам во друг клуб
Ова е еден од малкумината на една рака се бројат кој игра на секој натпревар со срце

Читајте
http://goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=507343

Мора да го видете овој гол ми паќа жал за човекот

[media]http://www.youtube.com/watch?v=D4UD2vmFY7U[/media]
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom