PayPal (официјална тема)

Haa

Член од
14 април 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Можеш со дебитна. Јас имам дебитна, и имам корисничка сметка на Paypal.
Која банка, каква картица?
Пробав вчера со виза електрон од тутунска и не ја прифати...
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Која банка, каква картица?
Пробав вчера со виза електрон од тутунска и не ја прифати...
Не знам тогаш, јас имам баш таква, и работи.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Идам во Е-банкинг страницата на СТБ, одам во изводи, и сега ми дава дека од сметка сум префрлил на картица толку и толку(за верифирање)и потоа ми покажува дека од 200 ден паднало на 110(90 ден за потврдата) а тие 90 ден не ги кажува каде сум ги платил.
Ехе одма сакаш. Ќе причекаш за изводот 5-6 дена и ќе ти се појави ставката со кодот.
 

Haa

Член од
14 април 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
The credit card number you have entered cannot be verified. Only credit cards from approved countries may be used on PayPal.
Ова ми го покажува за виза електрон...
Ако знае некој од која банка успева регистрацијата, во последнава година, нека пише :)
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
The credit card number you have entered cannot be verified. Only credit cards from approved countries may be used on PayPal.
Ова ми го покажува за виза електрон...
Ако знае некој од која банка успева регистрацијата, во последнава година, нека пише :)
Завчера јас пробав и исто таа порака ми ја јави... Чаре за ова ако некој знае нека јави...
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Кога ќе ви побараат копија од л.к.па ќе ве блокираат,после ќе се чудите
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.738
Поени од реакции
2.554
Идам во Е-банкинг страницата на СТБ, одам во изводи, и сега ми дава дека од сметка сум префрлил на картица толку и толку(за верифирање)и потоа ми покажува дека од 200 ден паднало на 110(90 ден за потврдата) а тие 90 ден не ги кажува каде сум ги платил.
Оди во резервирани средства, таму веднаш се појавува и таму го има четвроцифрениот број што треба да го внесеш. Кој точно, ти стои во упатството на пејпал.
 

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
Оди во резервирани средства, таму веднаш се појавува и таму го има четвроцифрениот број што треба да го внесеш. Кој точно, ти стои во упатството на пејпал.
Не гледам нигде резервирани средства.
Да не нема нешто такво во Стопанска Б.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Кога ќе ви побараат копија од л.к.па ќе ве блокираат,после ќе се чудите
Фала што ни кажа. Не' просветли.

Свесни сме за тој ризик, ама некои луѓе имаат реална потреба од PayPal сметка.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Фала што ни кажа. Не' просветли.

Свесни сме за тој ризик, ама некои луѓе имаат реална потреба од PayPal сметка.
Е па ја се чудев,ама сега имам бугарски PayPal,регистриран легално во Бугарија со копија л.к. од внук ми и лимитирана ми е на трансакции со вкупен износ до 5000 евра
 
Член од
7 февруари 2005
Мислења
688
Поени од реакции
76
Која банка, каква картица?
Пробав вчера со виза електрон од тутунска и не ја прифати...
Вратете се едно десетина страници уназад видете детално упатство како се внесува точно картичка, кај мене успеа.Некако беше во withdraw се внесуваше незнам точно... ама успева.Инаку имам направено едно 35-6 успешни трансакции преку paypal до сега
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.738
Поени од реакции
2.554
Не гледам нигде резервирани средства.
Да не нема нешто такво во Стопанска Б.
Има, горе во менито изводи или така нешто, последна ставка е. За Стопанска банка зборам.
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
4.15.2013 интервју на министерот во врска со paypal, односно дека во скоро време нема да не има на листа

 

Kajgana Shop

На врв Bottom