Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.597
Поени од реакции
13.283
Овие Ледиком и слични скопски мобилари (не ги знам останатите) за верување се? Гледам сите телефони се значително поефтини од операторите, искуства да кажи некој, лоши-добри? Пошо шубе ми е некако.
 
Член од
10 април 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
imam samsung star 2 imam problem pri povrzuvanje so wifi ne saka da me povrzuva ili voopsto nishto ne pokazuva do sto e problemot? blagodaram
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.867
Поени од реакции
7.096
Sony xperia tipo нешо ме ебава со картичката ,not registred on network ? Помош ?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.587
Поени од реакции
4.435
Луѓе исто, имам Sony Xperia Tipo и вчера забележав проблем со WiFiто, кога ќе го укључам на ON не ми го покажува логото горе на екранот а со bluetooth-от е се ок, кога ќе го активирам ми се појавува икончето, плус ми ги покажува сите извори со одличен сигнал ама не можи да ме конектира :confused:

Да помогни некој? :cuc:
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
Луѓе исто, имам Sony Xperia Tipo и вчера забележав проблем со WiFiто, кога ќе го укључам на ON не ми го покажува логото горе на екранот а со bluetooth-от е се ок, кога ќе го активирам ми се појавува икончето, плус ми ги покажува сите извори со одличен сигнал ама не можи да ме конектира :confused:

Да помогни некој? :cuc:
restart? vrati go na fabricki postavki (ke ti bide se kako koga si go kupil)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.597
Поени од реакции
13.283
Читам Sony Xperia P имал вграден screen protector или некоја таква слична фолија? Запознаен е некој со ова, и дали е доволна, или не врши работа?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Читам Sony Xperia P имал вграден screen protector или некоја таква слична фолија? Запознаен е некој со ова, и дали е доволна, или не врши работа?
Има да фабричка, скоро и да неможеш да ја приметиш дека постои
врши голема работа секако, ама подобро да си ставиш одозгора една од 200 денари па кога ќе се изгребе да не те боли срце, сепак се работи за нов телефон
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.597
Поени од реакции
13.283
Има да фабричка, скоро и да неможеш да ја приметиш дека постои
врши голема работа секако, ама подобро да си ставиш одозгора една од 200 денари па кога ќе се изгребе да не те боли срце, сепак се работи за нов телефон
Значи да си купам и скрин протектор, мислев да не е нешто зијан дека две фолии одозгора. :D Фала.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Луѓе исто, имам Sony Xperia Tipo и вчера забележав проблем со WiFiто, кога ќе го укључам на ON не ми го покажува логото горе на екранот а со bluetooth-от е се ок, кога ќе го активирам ми се појавува икончето, плус ми ги покажува сите извори со одличен сигнал ама не можи да ме конектира :confused:

Да помогни некој? :cuc:
Ова ми се има случено на мојот Xperia U,го решив проблемот со тоа што му направив Full Wipe(Data/Factory,Cache,Dalvik) и од ново го re-flashnav ROM-ot кој што го користев. Пробај и пиши ми дали си средил.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.587
Поени од реакции
4.435
Ова ми се има случено на мојот Xperia U,го решив проблемот со тоа што му направив Full Wipe(Data/Factory,Cache,Dalvik) и од ново го re-flashnav ROM-ot кој што го користев. Пробај и пиши ми дали си средил.
Пеоблемот е отстранет ;) фала друже, одново направив све ресет, пробав со рефлеш и бидна, се конектираше одма(y) ама кога ќе е на ON вифи-то не ми го покажува логото горе на екранчето, ваљда така и беше и предходоно само неам забележано добро :)
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Пеоблемот е отстранет ;) фала друже, одново направив све ресет, пробав со рефлеш и бидна, се конектираше одма(y) ама кога ќе е на ON вифи-то не ми го покажува логото горе на екранчето, ваљда така и беше и предходоно само неам забележано добро :)
Хмм, може да знам кој ROM го користиш? Колку што знам,без разлика на што во notification барот мора да го покажува знакчето за WiFi,освен во случај да го имаш исклучено од settings.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.587
Поени од реакции
4.435
Не бе друже какво искључување од сетингс, све пробав по 100пати :D
знаеш кај блутут-от коа ќе го укључиш ти се покажува горе во барот одма, е сеа логички би требало и со вифи-то да биде така, да се појави одма на ОN безразлика на тоа дали е во конекција или не, кај мене е обратно, дури коа ќе се конектирам на вифи тогаш ми се појавива знакчето :D
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Не бе друже какво искључување од сетингс, све пробав по 100пати :D
знаеш кај блутут-от коа ќе го укључиш ти се покажува горе во барот одма, е сеа логички би требало и со вифи-то да биде така, да се појави одма на ОN безразлика на тоа дали е во конекција или не, кај мене е обратно, дури коа ќе се конектирам на вифи тогаш ми се појавива знакчето :D
Така и треба друже,кај никому не го покажува WiFi знакчето во барот доколку не е конектиран на некоја мрежа. Очигледно имаш заборавено како работи smartphone,eh?
:-D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom