Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
25 април 2011
Мислења
197
Поени од реакции
283
Колку пари чинат поквалитетни свеќици?
За секоја кола различно, ама еве од прилика цени на некои Denso свеќици

Стандард: K20PR-U - 200 денари парче
Twin Tip: K20TT - 350 денари парче
Iridium Power: IK20- 1 100 денари парче
Iridium Tough: VK20 - 1 200 денари парче
 
C

cige

Гостин
За секоја кола различно, ама еве од прилика цени на некои Denso свеќици

Стандард: K20PR-U - 200 денари парче
Twin Tip: K20TT - 350 денари парче
Iridium Power: IK20- 1 100 денари парче
Iridium Tough: VK20 - 1 200 денари парче
Ај брат кога даваш веќе поптрецизни информации кажи ми дали знаеш цена за K16HR-U11 или K20HR-U11?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.838
Поени од реакции
6.841
Шо пари отприлика се ксенон светла за Голф 4?
--- надополнето: 28 март 2013 во 12:50 ---
Да ве прашам водна пумпа за 1.9 TDI мотор колку кошта отприлике ?
Не ме фаќај за збор, кај мене кога менувавме мислам дека беше 2500-3000 ден. шпанска Аиртекс мислам дека се викаше.
 
Член од
22 октомври 2010
Мислења
182
Поени од реакции
51
Imam reno megan benzinec,poso ja smeniv baterijata na avtomobilot mi se deaktivira radioto mi bara kod a kodot ne mozam dago najdam,ako ima nekoj da mi kaze za kod za radio Philips,Ovie broevi gi najdov na radioto ako vi bidat od pomos, vaka ima neso : RN459FW415313
drug broj ima vakov : 22DC459/62L
i ovakov najdov :D : 902221459624
i ova: M/Ch:152473 koj od ovie e seriskiot broj neam poima,ako moze da mi pomogne nekoj,pozz
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.187
Поени од реакции
2.183
Kolku pari koshta da se stai Iphone/Ipad 'upgrade' za u kola?
I kaj ima kaj nas..?
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Probav na kontakt i ne slusnav nekoj zvuk. Inace deneska dva pati mi se izgasi kolata dodeka se vozev:confused: Prv pat mi se slucuva. Dali se povrzani defekti ili ova so gasenjeto na kolata e sasvim drug problem
Кај брат ми на пунто 1.2 му се палеше неколку пати,смена филтер за гориво и сега е о.к.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Tocno, do toa bilo. Fala na pomosta do clenovite koi mi pomognaa :)
За тоа сме тука да си помагаме,иако некои членови знаат да ја утупат(вклучувајки ме и мене)хехехехех,но глобала се е о.к.Поздрав
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
здраво има некој кој сака да ми помогне да ми објасни како да го извадам цилиндарот за заклучување на бравата на голф 4 98год еве и слика http://img.photobucket.com/albums/v246/gernsteine/de-locklength.jpg
Обично на голфовите рачките излегуваат без да се вади тапацирот. Отворија вратата и погледни покрај гумата треба да има штраф.

Еве краток туторијал за Џета, тро понова. Мада процесот горе долу е ист.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Прашање???Дали може да се исчисти ERG Valve?
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
26
Поени од реакции
0
Обично на голфовите рачките излегуваат без да се вади тапацирот. Отворија вратата и погледни покрај гумата треба да има штраф.

Еве краток туторијал за Џета, тро понова. Мада процесот горе долу е ист.
средив тоа ама ништо скршено едно од овие http://img.photobucket.com/albums/v246/gernsteine/de-locklength.jpg ... кај може да се најде вакво знам дека во продавница ама во која
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Прашање???Дали може да се исчисти ERG Valve?
Kaj postarite vozila moze bez nikakva posledica da go blindiraš,jas sekogaš go pravam ova,ako imaš dizel EGRto so toa sto frla gjubre gi zapušuva usisnata grana i cefkite.Kaj benzincite ne prlja tolku,ama ako ostane vo otvorena pozicija kolata ke secka i trokira,posebno nasabajle koga e ladna. Kaj ponovite vozila se pooveketo električni,nekoi može da gi blindiraš nekoi ne,i kaj nekoj ako gi blindiras nonstop ke sveti sijalickata check engine i moze da go butne motorot u safe mode. Ako moze da go blindiras so plocka bez posledici po rabotata na motorot odma blindiraj go,cistenje kaj ponovite vozila ne pomaga. Ako ne moze ke treba nov ili poloven da trazis,ako ti e za evoto ke te oderat.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Kaj postarite vozila moze bez nikakva posledica da go blindiraš,jas sekogaš go pravam ova,ako imaš dizel EGRto so toa sto frla gjubre gi zapušuva usisnata grana i cefkite.Kaj benzincite ne prlja tolku,ama ako ostane vo otvorena pozicija kolata ke secka i trokira,posebno nasabajle koga e ladna. Kaj ponovite vozila se pooveketo električni,nekoi može da gi blindiraš nekoi ne,i kaj nekoj ako gi blindiras nonstop ke sveti sijalickata check engine i moze da go butne motorot u safe mode. Ako moze da go blindiras so plocka bez posledici po rabotata na motorot odma blindiraj go,cistenje kaj ponovite vozila ne pomaga. Ako ne moze ke treba nov ili poloven da trazis,ako ti e za evoto ke te oderat.
Не за сопругата возилото Матиз 2004 1.0 СЕ.Нешто ко да ми сецка на убрзување.Ја ставив на дијагностика,се е во ред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom