Убавата страна на мултиетничноста и соживотот

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Мечкаров, ако си скопско дете ќе знаеш кај е. Дојди кое време сакаш уште утре помини. Мене можеш да ми јадеш гомна колку сакаш, али девојка ми никој нема да ми ја става у муабет, пошто само сељаци го прават тоа. И не ми дигај притисок пошто ни шошонец нема да ми биде рамен. Најозбилен сум, па ти како сакаш.
И после ние џаболебари, а ти пред Мечкаров 24/7. А бе бегај таму бе :D
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Мечкаров, ако си скопско дете ќе знаеш кај е. Дојди кое време сакаш уште утре помини. Мене можеш да ми јадеш гомна колку сакаш, али девојка ми никој нема да ми ја става у муабет, пошто само сељаци го прават тоа. И не ми дигај притисок пошто ни шошонец нема да ми биде рамен. Најозбилен сум, па ти како сакаш.
И ти и шошонците сте обични пичкетини.

Пп имаш
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Jas, roden Albanec, od majka i od tatko go povikuvam na dvoboj Beric Dondarrion da sedneme na kafe :P. Ne sum ja ekstremista, mozhda kje mu se svigja muabetot shto mu go prasham, nalik na anfem za makedoncite, samo jas od drugata strana :icon_lol:
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Член од
18 февруари 2013
Мислења
108
Поени од реакции
146
Ај ќе ти верувам ;)

И пто се случи откако ти извади нож?
Со штикла го маваше? Или му лупна мајагери?
--- надополнето: 24 март 2013 во 22:01 ---

Тоа и се очекува од маже кое нема куре
Те чекам утре курле, ќе имаш одлична добредошлица, а и одма ќе те познаам. Неизбежен некој гиковски цвик и атрофирано у телото. Ај сеа мафни ми се
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Сериозно мислиш дека ќе изнесам детали околу ова?
Имаше поента или ти стана интересна случкава?
Ако си се фатила за орото, играј го до крај.

Терај даље, се најубаво во градењето соживот. Најискрено го мислам ова.
И размисли еден ден кога ќе имаш деца, како да ти се вика машкото дете, дали Дурим, дали Иљмир, појам неам.
Се најубаво ;)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Да, трапалапаш глупости.Ајде сега, (броејќи од сега па натаму) имаш пет минути да измислиш една акција......
Да постоеше случкава, можда и ќе ни откриеше детали, али вака :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.780
Поени од реакции
18.388
Тоа и јас го зборувам. Власта никогаш не е на твоја страна. Тогаш што превземаш? Се браниш самиот. Ако некој те нападне и ти реагираш во самоодбрана, правдата е на твоја страна. Неколку такви самоодбрани и бесните кучиња ќе се смират.
Овој случај требале да го научима уште од мали, во школо. Ќе ти кажам пример. Имаш bullies кои ги малтретираат сите, кога еден ќе им се спротистави и ќе ги истепа, дечките повеќе нема да бидат толку агресивни како порано.
У Шведска од кога почнаа и акциони да снимаат, мислев исклучиво на крими мистерии се само?:)
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Те чекам утре курле, ќе имаш одлична добредошлица, а и одма ќе те познаам. Неизбежен некој гиковски цвик и атрофирано у телото. Ај сеа мафни ми се
Свинско ќе има, за да не доаѓам за џабе?

И не се перчи пред народов, да го довршиме муабетот у пп
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom