За Ресен

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
Чомбе те лажи :).........има и други Чомбевци (дис ис фор Чомбе1 :baeh:). А ако прашаш за Чомбе со новата фЛизура дете за превари забава и едноличен муабет.......чудо од дете т.е момче :pos:
И, и јас се канам на пиво па ако сакате на глава превртете се
:pos2::pos2::pos2: ...ме изнасмеа со ова:) ... значи се глеаме на пиво:) поз.




дечкото со јузернејм кој има врска со Милан нешчо :)
Ова не е на маменски :pos:
Главниот дел од никот си го разбрала.:)

кога каде,во порта???? има лајт муун:smir:
Во порта, во оаза, во evolution, во frame, во китим, кај сакате... лелеле цел ресен го знам :pos:

Дознав зошто во Ресен има згодни девојки.........додека да стигнат до гимназијата,исто ко да вежбале саат време во теретана на степер:pos2::pos2:
Поради истиот тој факт,ги оправдувам и сите од Ресен што учеле средно во Битола,истиот пат го поминуваат:pos2::pos2:

Иначе,читнав нешто договори за пиво? Рачунајте ме:helou:
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: ...хахахаха умрев од смеење, ама знаеш и дека 2 пати дневно одат нагоре? Додуша вториот пат е обично навечер и у принцип со кола одат! :pos::pos::pos:

Само да заврши сесија........стандард електрашки муабет у пм:pos2::pos2:
Да да , да заврши јунска сесија и одиме, еве ја викам некаде на почеток на јули? Може?

Сепак ќе остаам на ресенчани тоа да организираат , иако и јас сум 50% ресенчанец!:icon_bigg
 
Член од
16 јуни 2008
Мислења
6
Поени од реакции
2
ех златни осумдесетти. отешево навечер, циронки, музика, деца имаат кај да трчаат. полни ресторани на луѓе со џемпери среде лето, а до тебе Езерото.

топ клима за бегање од скопскиот пекол. носев лани едни комшии на 20 јули негде. искачаме од скопје во 19 часот при 30 Целзиуса, стигаме во Ресен 2-3 саата подоцна на 12 степена. Ѕивра тајм! уф шо добро се спие :nesvest:

има вистина за луѓето таму дека се тешки, а и наследно е изгледа :)

штета што никој не го интересира да го подигне квалитетот на животот во градот. ова со пазарот и неговата дислокација веројатно ќе биде (и остане) потег на векот. али ни у сон не можам да предвидам на пример базен, рекреативен парк, платен паркинг, за објекти од културен интерес да не отворам уста.

а и таа ѓупската маала у центар позади поштата, нема јунак да ја дислоцира. :uvo:

сума сумарум, како и секој друг град, збир на плусеви и минуси, во кој личниот вкус доминира, а за вкусовите не се разговара. генерално добра вкупна оценка, се двоумам меѓу 3+ и 4- :helou:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Ваљда не ни одговара да го подигнеме квалитетот па така си останало :).....смешка беше ова :)
Не, и самиот си рече како и секој македонски град пред се, си има свои плусеви и минуси.....и ајде бидејќи ние сме тие кои ја даваат оцената нека биде 4......за да можиме да им ги отвориме и затвориме муцките на некои кобни усти :smir:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
10ка директ,инаку во ресен имам моми убави:kesa:
чекам Димитар да заврши со испити и доаѓаме ќе бидете известени преку порака:smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Aj ќе ве чекаме само да не закасните, ќе се олади пивото:pos2:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
10ка директ,инаку во ресен имам моми убави:kesa:
чекам Димитар да заврши со испити и доаѓаме ќе бидете известени преку порака:smir:
Со оглед на тоа што спаѓам во момите од Ресен (ама не твои :)) благодарам на комплиментот :pos:
Го чекаме Дими заедно со тебе и ја чекаме пораката ;)
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Со оглед на тоа што спаѓам во момите од Ресен (ама не твои :)) благодарам на комплиментот :pos:
Го чекаме Дими заедно со тебе и ја чекаме пораката ;)
А мојот комплимент не го зема во предвид?!?! ц ц ц

Ајде бе нека заврши сесијава,ми се пие пиво во Ресен,да си ги видам роднините (пола Ресен ама ај хахахахах)
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Дознав зошто во Ресен има згодни девојки.........додека да стигнат до гимназијата,исто ко да вежбале саат време во теретана на степер:pos2::pos2:
Поради истиот тој факт,ги оправдувам и сите од Ресен што учеле средно во Битола,истиот пат го поминуваат:pos2::pos2:

Иначе,читнав нешто договори за пиво? Рачунајте ме:helou:
Примете го моето извинување....но истиот факт не важи за оние кои учеле во Битола, тие го поминуваат Пелистер, да, амааа не се со пешки :).........Сепак ти благодарам и тебе во мое и во името на другите девојки:pipi:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Во Фрејм овој четврток FunkyG

Популарната српска пејачка Funky G овој четврток ќе има свој настап во ресенскиот ноќен клуб Фрејм. :helou:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
69
Поени од реакции
37
Ехе , земјаци , дајте ми инфо каков е патот за Коњско и Сливничкиот манастир . Доаѓам натаму па сакам да прошетам до овие места .
Која плажа е сезонава IN :) ?

Поздрав
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ехе , земјаци , дајте ми инфо каков е патот за Коњско и Сливничкиот манастир . Доаѓам натаму па сакам да прошетам до овие места .
Која плажа е сезонава IN :) ?

Поздрав
Патиштата за Коњско и Сливничкиот манастир се во подобра состојба, подсредени се но сепак подобро е да се оди со постара кола!
За плажите, најчисти се во Коњско, Сливница и Маркова Нога, а најшема ќе е Претор!
:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom