Денешните мажи...

D

Daedalus

Гостин
Роџер, ти со 5000 евреи плата, нема потреба да се буташ да бидеш земјоделец..... Ем рачичките ќе ти останат меки, ем ќе си најдеш некоја скупска шмизла да ти ги арче у солун на шопинг.
Се напна бе :love:. Демек тврдите раце се знак на мажевност. Така ве лажат таму? И нема да најдам скопска шмизла што ќе ми ги арчи парите во Солун исто како што нема да најдам некоја Стојна што ќе ми меси леб по дома, затоа што татко и ја продал за 10 алтани и ја учел да мете по дома и да го почитува мажот си како газда.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.091
Поени од реакции
6.731
Часови не давам, ама верувам дека нема девојка со која си интимен која не би се пторудила да те научи. Нешто и вие да научите од нас, де :)
ма прифаќам и си учам со задоволство....и си се маткам,нормално :)
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
ем ќе си најдеш некоја скупска шмизла да ти ги арче у солун на шопинг.
Луки, па знаеш дека ние Скопјанките сме родени за арчење пари насекаде, не ни треба Солун за да го правиме тоа :pos:
 
F

FARANG

Гостин
Шу!!! За мене важеше тоа! Најди си твоја!:cautious:
--- надополнето: 9 март 2013 во 20:36 ---

Со оглед на критериумите кои е потребно да ги задоволиш за да си градоначалник...така е:)
Јас само одговорив на прашањето..

Твоја си е, у принцип не се слагам со феменистки ќе треба вистински да се истепаме. Башка тебе си кажа ќе те запроси, јас сум млад за женење плус не ме даваат без сарми да знае да готви и баклава на некој чуден начин да сука
 
F

FARANG

Гостин
Се напна бе :love:. Демек тврдите раце се знак на мажевност. Така ве лажат таму? И нема да најдам скопска шмизла што ќе ми ги арчи парите во Солун исто како што нема да најдам некоја Стојна што ќе ми меси леб по дома, затоа што татко и ја продал за 10 алтани и ја учел да мете по дома и да го почитува мажот си како газда.

Кој те лажел дека има трета опција?
 

Shakti

The blue-lidded daughter of Sunset
Член од
6 ноември 2012
Мислења
918
Поени од реакции
3.372
Јас само одговорив на прашањето..

Твоја си е, у принцип не се слагам со феменистки ќе треба вистински да се истепаме. Башка тебе си кажа ќе те запроси, јас сум млад за женење плус не ме даваат без сарми да знае да готви и баклава на некој чуден начин да сука
Мама не ти дава да си со мене!?:P
 
С

Спасе супата

Гостин
, јас сум млад за женење плус не ме даваат без сарми да знае да готви и баклава на некој чуден начин да сука
На бљуд бе Фаранг, на бљуд. :icon_lol: Ич не е чудно. Бљудот се редит на маса. Масата може да е искривена, а бљутот дека ретко се користит е рамен. И зато губите за комат и баклава пубо се сучет на бљуд, зш е рамен.

Еее до кај дојде младинава, да не знаеле баклава како се сучит. :icon_lol:
 
А

Атомската мравка

Гостин
Кој те лажел дека има трета опција?
Дури ни во поблиските во фамилијата немаш некоја умерена тн трета опција ?
Како за пример само дека постојат да не се сватиме погрешно :D
 
А

Атомската мравка

Гостин
Немам. Разгалени скопски шмизли од водно.
Во тој случај најдобро да прошеташ низ целава држава Македонија не е само Скопје уште помалце Водно која бар како што знам важи за една од по-елитните населби (не сум од Скопје не сум сигурен), само у мојата фамилија двете женски што се би рекол дека се умерени ниту месат леб ниту го почитуваат мажот како газда нивни напротив си се еднакви а не се ни облекуваат во луј витон, версаче итн и не арчат пари во Солун. Додуше да бидеме реални секоја ако начека будала со многу кеш би му ги арчела парите да и дозволува, само ретко се наоѓа таков а и многу треба друга “вредност“ за да ја толерира некој толку :)
 
F

FARANG

Гостин
Во тој случај најдобро да прошеташ низ целава држава Македонија не е само Скопје уште помалце Водно која бар како што знам важи за една од по-елитните населби (не сум од Скопје не сум сигурен), само у мојата фамилија двете женски што се би рекол дека се умерени ниту месат леб ниту го почитуваат мажот како газда нивни напротив си се еднакви а не се ни облекуваат во луј витон, версаче итн и не арчат пари во Солун. Додуше да бидеме реални секоја ако начека будала со многу кеш би му ги арчела парите да и дозволува, само ретко се наоѓа таков а и многу треба друга “вредност“ за да ја толерира некој толку :)

Se e toa u redu ama mene takvi ne me intresiraat. Tie ti se eden vid evolucija mutant na orginalnite 2 vida koj vo daden moment ko sto I sam kaza znaat da povlecat rikverc. Ne me svakaj gresno ne e nisto licno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom