Денешните мажи...

D

Daedalus

Гостин
Тврдењето оти имаш нежни рачички и немаш стомак за земјоделие и селски живот...

(Стомак не мислам да имаш голем мешлак, а метафорички да можеш да сваруваш нешта од живото)...
Можеби немам стомак за селски живот, но барем ми е мал!:sneaky:
И знам како ќе заврши Bleach!:pipi:
 
А

Атомската мравка

Гостин
Ама ќе го програмирам да вози по одредена рута, за да можам на раат да си гледам Волшебнички!!!:pipi:
И тоа е можно денеска затоа и му викам на Луки немора крути раце за да си земјоделец денеска :D

Немој со такви цифри да се разбацаваш одма ќе дојде некој од економија и бизнис делот на форумот да ти каже дека е тоа лоша инвестиција или некој трет што ќе ти објасни дека да има толку пари не му треба трактор бе!
За Македонскиот ум секако дека е „лоша“ инвестиција тоа, кога може да купи еден мерцедес за 1/5 од тоа и да биде главен :rolleyes:
 
F

FARANG

Гостин
На исток треба да се извезува, тоа го зборам веќе неколку години, ама никој не ме слуша.
Јас имам боља идеја... Да ви увезам јас неколку момички? Еве Luki Junior ако даде нешто од тоа сливите може со компензација све да решиме
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.728
Поени од реакции
11.984
Абе сега ме мрзе да ти објаснувам за палишници, калени, некалени, ковани, челични, легури, штрафове, штелове, как се штелува горна и долна полуга за да не се арчат толку ного.... Па ќе речам, аџамија....
Не ти ни побарав да ми објаснуваш пошто не ме интересира, ти кажав за менувањето и орањето па ти како сакаш ;)
 
D

Daedalus

Гостин
Вакво ако напрајш ќе се изнаебеш...
Вакво ако направам, ќе бидам уапсен поради нарушување на естетиката на градот Скопје.
И што заклучивме од муабетов?
Дека денешните мажи ништо не ги интересира освен Бизнис, Економија или Земјоделство:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
И Агата Кристи романи!
 
F

FARANG

Гостин
И што заклучивме од муабетов?
Дека денешните мажи ништо не ги интересира освен Бизнис, Економија или Земјоделство:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Убаво си реков јас јаже... Кој за што ќе го користи тоа е друга работа
--- надополнето: 9 март 2013 во 20:34 ---
AnFem, од кога клечење на колена перверзија стана?:D
Не ме разочарувај, те молам.
@Farang, ти си стручен по ова прашање, ова е или не е перверзија?
--- надополнето: 9 март 2013 во 20:20 ---


Ако се квалитетни, не се трошат толку брзо :P

Зависи на колкава дистанца клечи од мене...
 
С

Спасе супата

Гостин
И што заклучивме од муабетов?
Дека денешните мажи ништо не ги интересира освен Бизнис, Економија или Земјоделство:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Тамам си е се, само на форумов сите глумиме нешто за да е поинтересно ;)
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
Вакво ако направам, ќе бидам уапсен поради нарушување на естетиката на градот Скопје. !
Ааааа, не, ако направиш нешто вакво, имаш големи шанси градоначелник да те изберат:D
 
D

Daedalus

Гостин
Зависи на колкава дистанца клечи од мене...
Шу!!! За мене важеше тоа! Најди си твоја!:cautious:
--- надополнето: 9 март 2013 во 20:36 ---
Ааааа, не, ако направиш нешто вакво, имаш големи шанси градоначелник да те изберат:D
Со оглед на критериумите кои е потребно да ги задоволиш за да си градоначалник...така е:)
 
F

FARANG

Гостин
Фаранг, спонзорушите ако дознаат оти еден добар трактор е 200 000 евра, ќе остават кремчиината шо се фалат со на тате новата кола... :D:D:D
Тој филм брат ќе го гледате само кога ќе излезе Louis Vuitton трактор
 
L

Luki Junior

Гостин
Магус, шо да ти објаснувам.... Примати иако тренирани, не можат да управуват таква тешка и комплексна машинерија...

Роџер, ти со 5000 евреи плата, нема потреба да се буташ да бидеш земјоделец..... Ем рачичките ќе ти останат меки, ем ќе си најдеш некоја скупска шмизла да ти ги арче у солун на шопинг.

пс. не се чепакј за орајне, коа не ги разбираш тија работи..
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.728
Поени од реакции
11.984
Тамам си е се, само на форумов сите глумиме нешто за да е поинтересно ;)
Режија гаси го, одма гаси и искључи телефоните. Абе шо сега ќе генерализираме... говорете си во свое име :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom