eBay (официјална тема)

Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
За креатин колку е царината доколку воопшто ја има производот кошта 44 евра вкупно дали се плаќа над 45 евра или над 40 ?
nad 45 ili 50 evra ima carina ,patem mozes da mu reces na prodavacot da ti pise i pomala cena od realnata
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Некој да не има искуство со купување на витамини? Се работи за витамини за возрасни од Центрум, околу 25 долари се, да не ги царинат нешто тука, да не треба да плаќам дополнително тука?
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Каква фора стегна еден и го снема. Регистриран од 2010, продадено имаше околу 40 работи и скоро за сите позитивен фидбек. Вчера се појавува таблет за 15 долари и нетбук за 25 долари. СИгурно имаше купено околу 400 од двете работи и денес го снема. Колку луда работа, се напуни пари :D
--- надополнето: 30 јануари 2013 во 09:42 ---
znaci treba da cekam 40dena i ako ne ja dobijam da otvoram slucaj protiv nego?
Што направи, ти ги вратија ли парите?
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
Каква фора стегна еден и го снема. Регистриран од 2010, продадено имаше околу 40 работи и скоро за сите позитивен фидбек. Вчера се појавува таблет за 15 долари и нетбук за 25 долари. СИгурно имаше купено околу 400 од двете работи и денес го снема. Колку луда работа, се напуни пари :D
--- надополнето: 30 јануари 2013 во 09:42 ---


Што направи, ти ги вратија ли парите?
uste postoi kako clen ,da pominat uste 10dena ke mu gi baram parite ali se somnevam deka ke gi vrati inaku ima mnogu takvi prven ke napravat reputacija posle kradat se zivo
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
luge,po greska dodadov eden proizvod za kupuvanje vo profilot na ebay,i prodavacot me otece zosto ne seuste ne sum go platil ,ja mu vikam covece po greska bese a on vika ke otvorel case protiv mene ,so da pravam ima li nekoj iskustvo?
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
92
Поени од реакции
53
Неможе никој да ти пресмета царина, тоа е право на цариникот. Има закони и регулативи, но сепак се зависи од цариникот, од неговата проценка.
Иначе има добра шанса да помине без царина, само договорисе со продовачот да пише помала цена на пакетот.
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Дали може некој да ми помогне за купување преку Ebay ? (Не се разбирам јас па затоа :D )
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
еден продавач го прашав во врска со еден производ и добив автоматска порака дека до 16 месецов ке биле на одмор ,ак порачам дали ќе го испратат производот одма или после 16ти?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
еден продавач го прашав во врска со еден производ и добив автоматска порака дека до 16 месецов ке биле на одмор ,ак порачам дали ќе го испратат производот одма или после 16ти?
После 16ти :D
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
92
Поени од реакции
53
еден продавач го прашав во врска со еден производ и добив автоматска порака дека до 16 месецов ке биле на одмор ,ак порачам дали ќе го испратат производот одма или после 16ти?
После 16тти нормално
 

Charon

Нинџа
Член од
31 октомври 2010
Мислења
428
Поени од реакции
1.104
Ај да ве прашам тие што живеете во зграда. Како оди доставата ако се купува некој поголем предмет (пример кутија со патики) ве контактираат на мобилен, ви ѕвонат на врата или го оставаат на сандаче? :D

И кој ја врши доставата, дали е од пошта?
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
92
Поени од реакции
53
Ај да ве прашам тие што живеете во зграда. Како оди доставата ако се купува некој поголем предмет (пример кутија со патики) ве контактираат на мобилен, ви ѕвонат на врата или го оставаат на сандаче? :D

И кој ја врши доставата, дали е од пошта?
Ке ти остави поштарот талонче во сандуче, и ти со тоа ке си ја подигнеш пратката од пошта.
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
50
Поени од реакции
16
На мене патики ми донесе поштарот на врата пред некој ден. Така што, попаметно би ти било да пишеш адреса на некој другар што живее во куќа, па откај него да си ги земеш/
 
Член од
30 март 2011
Мислења
95
Поени од реакции
74
На мене патики ми донесе поштарот на врата пред некој ден. Така што, попаметно би ти било да пишеш адреса на некој другар што живее во куќа, па откај него да си ги земеш/
колку ти земаа за пакетот за патики?Мене ми бараат 1480 ден не се нормални.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom