Најдобар антивирус?

Кој е подобар АнтиВирус: Kaspersky или Norton?

  • Kaspersky AntiVirus

    Гласови: 192 29,7%
  • Norton AntiVirus

    Гласови: 53 8,2%
  • Не знам, не можам да се одлучам.

    Гласови: 30 4,6%
  • Што е тоа антивирус?

    Гласови: 15 2,3%
  • AntiVir

    Гласови: 39 6,0%
  • Некој друг (ќе наведам кој)

    Гласови: 118 18,3%
  • NOD32

    Гласови: 199 30,8%

  • Вкупно гласачи
    646

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
ti rekov nod32 is the best, ok milo mi e sto si go resli problemot
Анинсталирај го NOD32... инсталирај Kaspersky и скенирај (види резултати), после тоа анинсталирај го Kaspersky-от и инсталирај BitDefender и скенирај (види ги резултатите)... повтори ја истата постапка со неколку антивирусни програми и да те видам дали тогаш ќе кажеш за некој анти вирус дека бил The Best. :)
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
vidi sea vaka jas mislam deka nema potreba da se nagoduvame koj e najdobar antivirus, deckoto si imase problem imase instalirano kaspersky, jas mu kazav kako da go resi toj me poslusal si stavil nod 32 i sea si svirka. poz do tebe deka nod is the best e moe licno mislenje na nikogo ne mu go nametnuvam toa mislenje
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
vidi sea vaka jas mislam deka nema potreba da se nagoduvame koj e najdobar antivirus, deckoto si imase problem imase instalirano kaspersky, jas mu kazav kako da go resi toj me poslusal si stavil nod 32 i sea si svirka. poz do tebe deka nod is the best e moe licno mislenje na nikogo ne mu go nametnuvam toa mislenje
Друже, абе не е работава за кој е најдобар анти вирус ... зашто најдобар анти вирус не постои. Секој анти вирус си има база каде се сместени дефинициите за вирусите, во базата на NOD32 има едни дефиниции кои ги нема да речеме во Kaspersky или било кој друг анти вирус, во базата на Kaspersky има сосема други дефиниции кои во друг анти вирус ги нема... така секој анти вирус си содржи свои дефиниции кои во друг анти вирус ги нема. Не постои анти вирус кој содржи дефиниции за сите постоечки вируси, што значи дека не постои најдобар анти вирус. Најдобро ти е да знаеш што отваташ и што симнуваш, па после следи антивирусната заштита.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
Мислам дека секој антивирус е добар , но само ако е купен и има оригинална лиценца и клуч... јас имам BitDefender оригинал лиценца купена од Anhoch за 1 година , пакетот содржи FireWall + AntiVirus и сега за сега неможам да се пожалам ...
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Мислам дека секој антивирус е добар , но само ако е купен и има оригинална лиценца и клуч... јас имам BitDefender оригинал лиценца купена од Anhoch за 1 година , пакетот содржи FireWall + AntiVirus и сега за сега неможам да се пожалам ...
колко парички ти фана....касперски е најдобар според мене супер ми е со него:toe:
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
450
Поени од реакции
14
Spored mene Nod32 e najdobar. Za razlika od prethodnite sto gi imav ovoj predupreduva deka simnuvas virus.
 
I

insaneivan

Гостин
NoD32 за мене е најдобар....
не прави никакви проблеми лесно ѓи наѓава виросите и летка без проблем...:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom