Најдобар антивирус?

Кој е подобар АнтиВирус: Kaspersky или Norton?

  • Kaspersky AntiVirus

    Гласови: 192 29,7%
  • Norton AntiVirus

    Гласови: 53 8,2%
  • Не знам, не можам да се одлучам.

    Гласови: 30 4,6%
  • Што е тоа антивирус?

    Гласови: 15 2,3%
  • AntiVir

    Гласови: 39 6,0%
  • Некој друг (ќе наведам кој)

    Гласови: 118 18,3%
  • NOD32

    Гласови: 199 30,8%

  • Вкупно гласачи
    646

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Ај сега да ве видам. Norton го бие подобар глас, ама и Kaspersky не е ништо подоле. Кој антивирус вие го користите?


:wub:​
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
ме мрзи да се барам, а уште повеќе да пишувам пак за анти вирусите. ПОбарајте ми го дугачкиот пост, се е објаснето тамо
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
По грешка дадов глас за Касперски ама незнам кој е подобар зошто ниту еден од тие не користам!
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
e pojma neam za ovie...taka da ne glasam....inace ja iam avast
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Kaspersky. Го иам користено и Norton ама овој е многу подобар.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Користев Kaspersky ама ми помина лиценцата сеа користам Bitdefender и мислам дека Norton нема шанси со kaspersky
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
1.190
Поени од реакции
5
So norton ne sum imal problemi do deneska ......pa i glasav za
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Norton го иам користено и срање е...Касперски е боље....
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Не беше реална анкетава баш. Додадов уште 2 опции за кои може да се гласа (AntiVir и некој друг (кој?)) затоа што постојат и други добри анти-вируси.

Како и да е, веќе 2 години го користам AntiVir и одлично ме служи. Гласам за него.
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Од бесплатните најбољи е АнтиВир, не јаде меморија али со него закачив Бластер, ми искочи екранче и го поздрави Бил Гејтс, а ја го поздравив комп. со формат.Го Користам едно 3-4 месеца касперски персонал про у комбинација со анти-хакер, и е супер, едно вирусче нема.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
NOD 32 definitivno....so nego nemam dosega virus zakaceno....norton nikad vo zivot nema da stavam poveke....najgolemo sranje e....kasperski i taka i taka se dodeka ne go otkriv NOD...definitivno zakon...:icon_lol:
 

Мотокултиваторче

Антипрекрасен
Член од
10 септември 2005
Мислења
118
Поени од реакции
1
Allita напиша:
NOD 32 definitivno....so nego nemam dosega virus zakaceno....norton nikad vo zivot nema da stavam poveke....najgolemo sranje e....kasperski i taka i taka se dodeka ne go otkriv NOD...definitivno zakon...:icon_lol:
Ќе те зеам за жена дефинитивно:).....мој чоек...и ја си го користам Nod32 веќе 2 години,гајле нема.....иначе за Norton коа ќе го продаваат треба у пакет да ставаат и Рам 512МВ...
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
AntiVir!

Секојдневно отварам по катаљарда "сумљиви" страни и никогаш не сум закачил ништо што ми направило проблем. Антивир алармира само по потреба, Касперски паничи на се живо и диво, незнаеш кога е лажна узбуна, а кога е вистински вирус. Исто како во приказната со овчарчето кога кревало лажна узбуна за волкот, па кога навистина дошол никој не му помогнал.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Мотокултиваторче напиша:
Ќе те зеам за жена дефинитивно:).....мој чоек...и ја си го користам Nod32 веќе 2 години,гајле нема.....иначе за Norton коа ќе го продаваат треба у пакет да ставаат и Рам 512МВ...
.....veke me zemaaa za zena :pos: btw...ne 512MB... 2 GB ti trebaat ako otvarash 100 stvari kako shto pravam jas....a nedajboze vo meguvreme da pocne da pravi update ...:pos:
 
Член од
4 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
3
Мистичен напиша:
AntiVir!

Секојдневно отварам по катаљарда "сумљиви" страни и никогаш не сум закачил ништо што ми направило проблем. Антивир алармира само по потреба, Касперски паничи на се живо и диво, незнаеш кога е лажна узбуна, а кога е вистински вирус. Исто како во приказната со овчарчето кога кревало лажна узбуна за волкот, па кога навистина дошол никој не му помогнал.

добра приказна но сепак се лажеш. кој користел Касперски а има 512 рам или повеке знае колку е добар , не викам дека е совршен но моментално нема подобар .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom