Обложување на нет

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Тоа се вика светска ГРИЖА ЗА КОРИСНИЦИ во буквална смисла на зборот. Братучед ми кога беше во Холандија 3 месеца и зеде пост пеид број му се јавуваа секои 10 дена од операторот за да го прашаат дали е задоволен од услугата и дали би имал некакви предлози или замерки. Тоа е светски начин на работа на фирма со клиенти, што се разликува од ѓупскиот начин на работа на која сме навикнати ние на Балканов. Кај нив важи тоа - клиентот е секогаш во право ;)

Настрана тоа што не смеат да си дозволат да губат корисници ако опадне квалитетот или услугата зошто глави ќе летаат од таму.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.175
Поени од реакции
64.823
^Истото сакав да го пишам...

A не у НЛБ банка тој одговорниот пред мене стои и ми вика, а не бе, не сум на работа... Are you fucking kidding me?
 
Член од
3 септември 2012
Мислења
26
Поени од реакции
4
Ја следам темава и сега имам едно прашање за дружинава од стопанска што има интернет и дебитна мастер.
Дали на пр, можи некој или еве да речиме онлајн кладилница да ти прати пари на интернет картицата или само во еден правец е т.е да можиш само да плајќаш а да неможиш да примаш пари?
А ако можи да примис значи тогаш си ги префрлас на дебитната и ги вадиш од банкомат, точно не точно?
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Ај помош.

Еден другар има пари за вадење од страна за покер и има проблем со манибукерс. Т.е. неможи да го верификува акаунтот. Ставаш пари тие ти тргаат евро две нема врска и ти праќаат порака дека имаш забрана од банката, им пиша на банката (УНИ банк) и му вратија дека од 2013 немаме право од МКД да се обложуваме и играме игри на среќа, демек кој се регистрирал се регистрирал, повеќе неможи.

?
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Ај помош.

Еден другар има пари за вадење од страна за покер и има проблем со манибукерс. Т.е. неможи да го верификува акаунтот. Ставаш пари тие ти тргаат евро две нема врска и ти праќаат порака дека имаш забрана од банката, им пиша на банката (УНИ банк) и му вратија дека од 2013 немаме право од МКД да се обложуваме и играме игри на среќа, демек кој се регистрирал се регистрирал, повеќе неможи.

?
Чим не одобруваат џабе да проба.
Единствено решение според мене, да му даде меил адреса(таа што му е регистрирана на страницата, а ако не може да ја смени на акаунтот и новата лозинка да ја употреби) на некој кој што веќе има таков акаунт, да ја стави таа меил на својот монејбукерс акаунт(може да се регистрираат повеќе маил адреси на еден акаунт) и така да ги извадат парите.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
На бет365 при првиот депозит добивам бонус така? Пример ако ставам 15 евра, бонус ќе ми дадат 150 или јас се дрогам многу ?
И после пример си ги влечам парите на картичката од Нлб? Без проблем после се подигаат парите од картичка ?
Аматер сум па поради тоа подобро да прашам пред да почнам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
На бет365 при првиот депозит добивам бонус така? Пример ако ставам 15 евра, бонус ќе ми дадат 150 или јас се дрогам многу ?
И после пример си ги влечам парите на картичката од Нлб? Без проблем после се подигаат парите од картичка ?
Аматер сум па поради тоа подобро да прашам пред да почнам.
За депозитот што го добиваш не знам да ти кажам зошто немав јас такво нешто ама без проблем после си повлекуваш, чекаш 2-3 дена да легнат на сметка и си вадиш од банкомат.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
За депозитот што го добиваш не знам да ти кажам зошто немав јас такво нешто ама без проблем после си повлекуваш, чекаш 2-3 дена да легнат на сметка и си вадиш од банкомат.
Аха, благодарам. Ај од златниве некој што се клади нека каже за ова за бонусот, гледа така им пишува на бет365.
За ова ми е зборот. Picture 1.png
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Аха, благодарам. Ај од златниве некој што се клади нека каже за ова за бонусот, гледа така им пишува на бет365.
За ова ми е зборот.Прегледај го приврзокот 57929
Тоа е ако ставиш 15 евра, добиваш 100% бонус односно уште 15 = 30 евра до 100 евра каде ако ставиш 100, почнуваш со 200 евра!
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
На бет365 при првиот депозит добивам бонус така? Пример ако ставам 15 евра, бонус ќе ми дадат 150 или јас се дрогам многу ?
И после пример си ги влечам парите на картичката од Нлб? Без проблем после се подигаат парите од картичка ?
Аматер сум па поради тоа подобро да прашам пред да почнам.
добиваш 100% бонус од депозитот. Ако си вложил 15 евра ќе добиеш уште 15 бонус и ќе имаш 30 евра.
А тоа со 100 евра е дека бонус дават до 100 евра депозит максимум. Значи поќе од 100 евра ако депозираш, нема бонус.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.175
Поени од реакции
64.823
Не го лажете, Македонија не е повеќе во земјите кои добиваат 100% бонус... Убаво си пишува кои земји се исфрлени од тој бонус...
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Не го лажете, Македонија не е повеќе во земјите кои добиваат 100% бонус... Убаво си пишува кои земји се исфрлени од тој бонус...
Jaс кога се регистрирав не добив, немаше за Македонија, но после тоа 2 пати ми дадоа опција 100% бонус до 100 евра, така да 2 пати имам искористено;)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ааа за регистрирање било ова. Не го прочитав текстот на сликата. Мене ми има стигнато 4 пати на меил код за бонус, па си реков за то прашва.
 
А

Атомската мравка

Гостин
Со дебитна картичка од стопанска може да се кладиш на интернет ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom